Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 28)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 28 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 553]

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Taktiež jednu sadu pre mňa smile

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

tiez jednu sadu pre mna

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

j_paseka, staffy, bonatius: píšu si a dám vědět. Doladím nějaké detaily ( ty pady trandů smile  ) a rád bych, aby to šlo příští měsíc do výroby.

Musím chtě nechtě napsat, že desky nebudou úplně levná sranda, protože jsou poměrně velké, ale to se do jisté míry kompenzuje dostupností a cenou součástek. Desky ovšem budou v prvotřídní kvalitě, zlacené a teď ještě barva nepájivky. Nový Actidamp mk3 od reeba je s červenou i zelenou nepájivkou. Mk4 je tuším zelený a bude i mk2. Se všemi je to kompatibilní. Osobně bych desky klidně nechal zelené, ale pokud bude převažovat jiný návrh, můžou být barevné jinak.

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Za mňa kľudne zelená + zlato.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

WWW.PCBfashionFreak.COM
smile

(upravil mechanik 17. 5. 2015 23:16)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

A k čomu to zlato vlastne je? Zaradenie dalšieho medzi kovu pre zvýšenie výrobných nákladov? Pardon vyznelo to dosť "rýpavo". Projekt vyzerá pekne, súčiastky sú perfektne natesno, návrh určite zabral mnoho hodín práce.

(upravil Dohnalik 18. 5. 2015 2:08)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Zlato je velice nereaktivní kov, taková deska se zlatým HALem vydrží daleko dýl ležet než začne oxidovat a zhorší se její pajitelnost. Taky olovnatej HAL už dneska nikdo nedělá...všechno je to bezolovo a často žárový, což znamená nerovnosti na ploškách, tady je to fuk, ale u SMD to může být překážka, zlato je vždycky dokonale rovný. A kombinovat bezolovnatě ošetřené plošky s olovnatým pájením, jež používá běžný domácí bastlič, znamená nedokonalou směs pájky a špatný intermetalický kontakt s mědí na PCB (HAL se rozpustí při pájení do pájky).

A koneckonců, vypadá to daleko líp.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Dakujem za vysvetlenie smile

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Dohnalik: Vyčerpávající odpověď. Jen zarámovat a někde vystavit smile

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Já bych to ani nerámoval a ani nevystavoval. Intermetalický kontakt mezi mědí a  pájkou je tvořen především sloučenimi cinu a mědi a olovo do této vrstvy zasahuje jen minimálně.Co se týká té rovinnosti u  galvanického zlata, tak má Dohnalík pravdu, ale po stránce výdrže takto vytvořeného spoje je na tom ten HAL asi líp.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

To máš tuším pravdu, pokud se nepletu, tak se vytváří slitina tři atomy mědi na atom cínu, nicméně pro millitary a space je zakázané používát takto pocínované desky čistým cínem nebo slitinou SnAgCu případně podobné bezolovnaté pájky, i když se pájí olovnatou pájkou. On mi to nějak jeden ital z ESA vysvětloval a intermetalická vrstva s tím cosi dělat má, musel bych to dohledat, nebudu se o tom hádat, nejsem chemik, pravděpodobně tomu rozumíš víc. Po stránce výdrže na tom bezolovo jednoznačně lépe nebude, zlato se rozpustí do slitiny a vzhlem k množství jaké tam je to bude zanedbatelné. Naopak u bezlova časem dojde k pokrytí plošky oxidy a bordelem a celý spoj bude hůře chytat.

Nejvyšší spolehlivost bude mít žárový olovnatý HAL, ale to vám dnes moc firem neudělá a pořád má horší odolnost prosti vnějším vlivům jako zlato.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

cool  tiez zoberiem jednu sadu cool

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

dandy: Píšu si.
Dodělávám teď finální přístroj, dám sem pak foto, jak to celé může vypadat v bedně. Dnes jsem si celý předzes popravé poslechl, zatím jen na studiových aktivních bednách, protože momentálně nemám žádný zesilovač. Je to detailní, přesný, zvukově průzračný. Myslím, že ostudu to v řetězci určitě neudělá. Vše chodí jak má.

Výrobu desek zadám snad ještě tento týden. Ještě musím doladit nějaké drobnosti.

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

hlásím zájem o jednu sadu.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Připiš si mě

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Tak mám hotovo. víc fotek zde

https://i.postimg.cc/0bZr1VKc/2213914.jpg https://i.postimg.cc/qNRqJ280/2213915.jpg https://i.postimg.cc/06KNmxWB/2213925.jpg https://i.postimg.cc/Yvs9hj3F/2213926.jpg

bsky, pecan: ok

Web

(upravil Dohnalik 11. 6. 2015 15:09)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Dost povedený, líbí se mi to. Neplánuješ někdy udělat nějakou celosymetriku preamp?

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Dobry den,
chcela by som sa spytat ci sa da pouzit aj ako sluchatkovy zosilovac?

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Hustý, kolko boli asi náklady?

(upravil mechanik 11. 6. 2015 22:43)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Podla mna to vyzerá super. To je C121 v zelenej? Mám pocit že to na fotke je tenšie, že to do tých prípojok išlo dosť mizerne... Som si istý že to boli desiatky hodín, navrhnúť tie DPS, alebo aj viac? Teda aspon ja si vždy nakreslím mnoho variánt a prerábam to dovtedy kým mám pocit že to ešte ide prerobiť. Signálové cesty, napájanie, zemnenie. Aj ked mám pocit že symetrické topologie sa robia asi lepšie, neviem, nikdy som nerobil. V nesymetrickom zapojení sa hladám vždy dosť tažko miesto na vedenie zeme a spätnej väzby.

Dobrý nápad použiť tie počítačové káble (neviem názov) na napájanie prepínania vstupov. Ja som tam dal tie prípojky čo máš na signál, že ma to nenapadlo.

Mne sa hlavne vždy páčili tvoje predné panely predzosilňovačov, už som nejaky niekde dávnejšie chválil. K dokonalosti chýba hádam nejaky lepší font písma ale viem že v quick panel je to trochu porblém... Tiež nejaka hlavná kontrolka v strede čo už nejde velmi natlačiť do 1U.

Prezradíš kde si kúpil 3mm sférickú modrú LED? Škoda že nemá rovné čelo, bolo by to asi ešte o niečo lepšie.

Příspěvky [101 až 120 z 553]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 28 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£