Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 18 z 28)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

  Stránky: ««« 1 ... 16 17 18 19 20 ... 28 »»»

RSS

Příspěvky [341 až 360 z 553]

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Rozdil vetvi nap zdroje mam 0,2 V - 15 V a 15,2 V . Je to jeste zhruba v toleranci? (pane Lorenc, unesu to?) diky wink

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Vůbec neřeš, naprosto v pohodě.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Ahojte, poskladal som si Dispre 2 Jfet. Zariadenia sa zda, ze funguje bez problemov. Zatial som to skusal na lacnom digitalnom zosilnovaci niekolko hodin kym som ho dokoncil finalne. Vcera som to konecne hodil na Yamaha A-S1100 na Main Direct vstup a problem na svete. Po zapnuti len praskne v repro a ochrana Yamahy vypne zosilnovac. Ak to napojim na akykolvek iny vstup Yamahy vsetko funguje.
Nevie niekto poradit v com moze byt problem ?

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Že tys použil jen desku preampu a ty výstupní relátka, co mají zpožděně připnout výstupy, jsi proklemoval, nebo je zapínáš hned s napájením ? Dispre má dlouhou časovou konstantu serva a hned po zapnutí ujede výstup na - napájení a vstup direct bude zřejmě SS vázaný a tím pádem odepne ochrana v yamaze proto, aby ti neodpálila repráky. Buď připojuj dispre k yamaze až ho máš zaplé, nebo zprovozni to zpožděné připínání výstupu.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

No veru zapina sa to spolu vsetko spolu po zapnuti, pouzil osm len dosky zdroja, prepinaca a predzosilnovaca. Takze najprv zapnem Dispre, pockam par sekund a az tak zapnem Yamahu a prepnem na Main Direct vstup. Ja to dnes vyskusam, lebo nechcel som s tym blbnut viackrat, aby som nahodou neposlal Yamahu do neba.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Jo bude to tim, staci dat na vystup dispre multimetr a sledovat..

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

no veru, po zapnuti dava na vystupe cez 200mV, po cca 10sekundach klesne na hodnotu 2-3mV ... ok, takze odporucate teda opozdenie zopinania vstupov ?
Ja chcem dorobit prepinanie vstupov prerobit cez Atmegu a rotacny enkoder, tam by to malo ist naprogramovat.

Ked som pockal radsej 10 sekund Yamaha hraje na MainDirect v pohode.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

@scoop jak se podarilo sehnat fety smile? Ja jsem sel nakonec klasickou cestou.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Avelmak, som zobral rovno do zasoby 4ks z kazdeho, keby nahodou...
https://www.avelmak.sk/index.php?lm=422 … icle=52766
https://www.avelmak.sk/index.php?lm=422 … icle=33726

funguju paradne. Porovnaval som zvuk s Yamaha A-S1100, ktoru mam ako hlavny zosil a samozrejme, ze Dispre sa nevyrovna zvukovo, ale velmi sa priblizuje. Na Dispre s Jfet citim potlacene vysky a ma zase hlbsie basy a stredy podla mojho sluchu oproti Yamaha.

Akurat premyslam podla toho co mi napisali, opozdit zopinanie relatok na Dispre kvoli prudovym razom na vystupe po zapnuti.
Prefrezovat cesty a zaradit opozdenie zopnutia na 5-10sekund.

Este som dorobil dnes aj pre phono predzosilnovac stabilizator napatia, lebo mi to davalo pri Talema 2x12V az 2x +-20V na vystupe nestabilizoivanych pri zatazi podobnej ako je odber MoFi. Nerad by som poslal do prdele MoFi.

Uz to chcem mat za sebou, mam toho plne zuby. Este chcem na to vyrobit diakove ovladanie aj na prepinanie vstupov. Zapnutie/vypnutie a ovladanie motorceka ALPS som uz dokoncil cez relatka.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

pokud jsou pravy, tak je to celkem ok cena. Proc tak dlouho 5-10s?

proc to mit za sebou? Mas jinou zabavu na obzoru? Ja cekam jeste na nejake slusne tranzistory, ktere chci znackove a wago svorky a ty maji zpozdeni. A pak budu uz ozivovat.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Nechci nikomu kazit nadšení, ale avelmak ná téměř na 100% padělky, byť na fotkách na webu mají vyfocené originály.
Pomohla by fotka skutečných trandů co ti z avelmaku přišly, ale originály to pravděpodobně nebudou.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Pisal som schvalne do Avelmaku v aprily (duben) a dusovali sa , ze ide o original. Pri najhrosom ich ide objednat myslim z ameriky, tak ked to mozno skusim ked na to budem mat nervy.

Nemam uz nic  v plane. Najprv som opravoval gramofon, potom som robil spektrum analyzer a teraz toto a uz mam toho akurat dost.
4 mesiace som cakal na Talema toroidy a potom teraz este to opozdenie zopinania dorabat, keby som to vedel skor, tak to rovno nejak vydumem pred vlozenim suciastok do DPS. Seriem sa s audiom od januara 2019.
Uz len uzivat chcem.

mozno by stacilo 5 sekund, ale radsej dam 10 sekund, Yamaha tiez opozdene zopina vstupy (cca 5 seuknd po zapnuti). Merakom som meral na vystupe napatie na odporucanie Reeb-a a po zapnuti trva cca 10 sekund kym sa to stabilizuje na vystupe, neponahlam nikam.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

http://www.imageworld.sk/images/n1br6w4 … 8yhgrv.jpg

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Chce to lepšiu fotku na svetle z viac uhlov. Toshiba má TO92 púzdro atypicky velké oproti napríklad ON Semi. Tiež by malo byť lesklé. To na fotke vyzerá ako malé. Tiež sa trochu zdá ako keby bolo brúsené. To by bol určite fake.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Avelmak má na fotkách stejné tranzistory, jako má na fotce scoop. Jestli to jsou pajcy nevím, ale rozhodně neodpovídají začištěním pouzdra, tvarem nožiček a ani písmem tomu, co se před 10 lety doprodávalo.
Možná zkusit ještě změřit Idss, jestli odpovídá BL třídě.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

odfotim zajtra na svetle. kazdopadne sa puzdro na 2SK170 leskne sj74 su matne.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

cez vikend skusim zmerat aj to IDSS

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Dela to cinan tak podobne ze fake nejde z fotky poznat..ty SJ74 jsou vzacne uz nekolik let, to bude pajc urcite.

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

v tych obchodoch uz ani slusnost neexistuje, ked to fakt bude pajc... clovek sa aj boji objednat zo zahranicia ci nekupi smejd. Za par 2SK170 a SJ74 pytaju 12€ ...

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

CustomWorks má originály, ale cena je cenou záliby.

Příspěvky [341 až 360 z 553]

  Stránky: ««« 1 ... 16 17 18 19 20 ... 28 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£