Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Pomůžete s výběrem vhodné zvukové karty?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

Téma: Pomůžete s výběrem vhodné zvukové karty?

Dnešek bych měl spíš popsat do vlákna "bouchly ve mně saze".Sehnal jsem si zvukovku s digitálním výstupem,abych zjistil že nepodporuje na výstupu 44,1 KHz,takže je mi k hovnu.
Požadavky:
sběrnice PCI
low profile
digitální výstup(ideálně koax) s frekvencí 44,1

Vize je prohánět tři různé zdroje přes MD Sony, a tím řešit případnou nedokonalost převodníků a absenci přepínání vstupů.
Díky za případné náměty...

Re: Pomůžete s výběrem vhodné zvukové karty?

Při zkoumání možností mě zaujalo  toto:
http://www.ebay.com/sch/Computer-Compon … =audiotrak
Může mi prosím někdo dát info jestli je to dobrá volba?

Re: Pomůžete s výběrem vhodné zvukové karty?

HD2 je dobrá volba, ale myslel jsem, že se už nevyrábí. Kdysi se to tu hodně řešilo, že po výměně operáků je to jedna z nej zaplatitelnejch karet, ve společnosti s juli@ a Onkyo Wavio (taky už se nedělá)

Re: Pomůžete s výběrem vhodné zvukové karty?

A jak si stojí ta Maya?Jak je to vůbec s porovnáním USB vs PCI?Přemýšlel jsem ,že dnes ji nepoužívané PCI bude omezení.

Re: Pomůžete s výběrem vhodné zvukové karty?

ješt by nemuslea být špatná volba
http://www.ebay.com/itm/ooAoo-SQ210A-20 … 51b237719c

já s ní byl spokojen, je dost podobná HD2. teď už se mi tu povaluje bez užitku, tak kdybys měl zájem

Re: Pomůžete s výběrem vhodné zvukové karty?

Zdravím. Nechci zakládat nové vlákno tak bych se zeptal tady.
Chtěl bych si koupit zvukovku k noťasu, takže externí a trochu jsem se už díval na adepty. Zatím jsem vždy poslouchal na interní jak na PC tak na tom noťasu. Nejdřív na čem vlastně poslouchám
-Zesilovač DIY tranzistorový více o něm zde http://svetelektro.com/Forum/m50-dalsi- … 35283.html
-repro Yamaha NX-E700
Není to nic high-end, ale zas lepší neš nějaké GENIUSY.

A teď ke zvukovce. Polepším si když bych koupil některou z těchto
-Audiotrack prodigy CUBE
-Creativ Sound Blaster X-FI sorround 5.1 PRO
-Creativ SB X-Fi HD

Popřípadě kdyby jste mi doporučili v této cenové hladině, takže cca 2000Kč. Téměř 100% hudba.
Sluchátka nepoužívám, ale do budoucna kdoví.
Kdyby měl někdo na prodej tak bych se nebránil i staršího kousku, ale to bych měl dát spíš do bazaru.

Díky

Re: Pomůžete s výběrem vhodné zvukové karty?

http://www.czc.cz/asus-xonar-u7/152065/ … 2k5f32seu2
Velice dobrá, hádám, že za podobnou cenu těžko budeš hledat lepší.

Re: Pomůžete s výběrem vhodné zvukové karty?

Díky takže zatím dva favoriti a to Prodigy cube a xonar u7. U cube se mi líbí více prostředek. Použity wimy kondíky a pokud se nepletu tak i alps potenciometr volume. Pokud by byly ještě nějaké návrhy tak sem s něma.

Re: Pomůžete s výběrem vhodné zvukové karty?

Jenže wimy a alps nejsou zárukou slušného zvuku usb zvukovky.
A ještě názor jednoho uživatele audiotrak prodigy cube (text je zkopírován, bez opravy pravopisu):

Ačkoliv je zvukovka USB, stále je rušení! Sice malé, mnohem menší než předtím, ale je prostě slyšet že grafika pracuje, takže se evidentně přenásší rušení z napájení USB, což by mělo bejt přímo v cube naprosto odstíněno od výstupů, ale evidentně není, toto je zklamání.

Dále sluchátkovej zesilovač je docela slabej, je to USB napájené no, takže na sluchátka s vysokou impednací to neni ono.

A do třetice nepodařilo se mi rozject optical out. Prostě nefunguje. Možná jde o nekompatibilitu, možná něco jiného, nahrával jsem to suepr cheap axago zvukovkou co má optical in, ale prostě nic ani pípnutí. A když jsem se napojil na blbého integrovaného realteka a nastavil správně 44100... atd aby si to sedlo, vše hrálo jak mělo. Z cube jsem optickej zvuk nikdy nedostal.

Takže cube přebejvá, vrátim ji do 14 dnů, jednak nepřesvědčila kvalitou, a druhak nefunguje ten optical out.

Re: Pomůžete s výběrem vhodné zvukové karty?

No nevím, Cube mám a rušení neslyším, optical i coaxial out funguje jak má (coaxial out je odddělen přes výstupní trafo). Sluchátkovej zesilovač s napájením přes USB bude vždy kompromis. Netestoval jsem spotřebu z USB, ale je žravější a s netbookem nefunguje, s normálním notebookem už ano.
Vzhledem k jejím možnostem bych ale dnes uvažoval o Asus Xonar U7 - podporuje navíc 88,2 + 176,4 + 192 kHz při obdobné ceně.

Re: Pomůžete s výběrem vhodné zvukové karty?

Jojo to jsem taky četl. Se zvukovkama nemám žádne zkušenosti a ani nemám přehled. Takže se zdá že zůstává jen ta asus. Ty creatívy asi nepřípadají v úvahu. Bude tam velký rozdil mezi tou asus?
Dík.

(upravil Hippo007 19. 8. 2014 19:03)

Re: Pomůžete s výběrem vhodné zvukové karty?

Na tom co máš doma asi moc ne, mělo by to mít míň šumu a rušení. U sluchátek bys to na zvuku poznal.

Edit: porovnával jsem Asus/Cube s integrovanou zvukovkou.

Re: Pomůžete s výběrem vhodné zvukové karty?

Cube je isynchronní USB, daleko, daleko horší (jitter isynchra je +- 2000ps, jitter asus asynchroa je do 10ps) než to co má asus. Dál má daleko horší D/A převodník, A/D převodník, zvládá nižší vzorkovací frekvence, horší SPDIF, potík tuším není alps, ale nějaká čína co tak vypadá atd...věř mi, ten asus je lepší volba a pokud jdeš po wima kondíkách (který jsou mimochodem horší než NP0 co používá asus, hodí se maximálně tak někam do pomalýho koncáku), tak kup creative HD (tu za 2 litry).

Re: Pomůžete s výběrem vhodné zvukové karty?

2Dohnalik nevíš jestli je i ekvivalent te U7 pro pcie ? jestli si na to nahodou nekdy v minulosti nekoukal.

Re: Pomůžete s výběrem vhodné zvukové karty?

můžeš vzít nějakou xonar DX/XD, mají stejnej převodník atd, nicméně hodiny jsou generovaný PLL, podobně jako u té creative HD, na U7 se mi líbí to, že to USB je plně asynchronní s dvouma slušnýma oscilátorama pro násobky 44.1 a 48 zvlášť

Re: Pomůžete s výběrem vhodné zvukové karty?

Super dík za objasnění. Jak jsem psal ve zvukovkách se moc nevyznám. Tak dík za radu. Budu tedy vyhlížet jestli se mi nepodaří dobrá koupě třeba z bazaru te ASUS nebo creativ HD.

Re: Pomůžete s výběrem vhodné zvukové karty?

Ale ani s jedním nepočítej na sluchátka...sluchátkáče tam mají jenom na okrasu.

Re: Pomůžete s výběrem vhodné zvukové karty?

Se sluchátky moc nepočítám. Ale jak jsem psal, do budoucna možná,ale stejně bych asi nekupoval nic extra. Nejsem žádný audiofil.
Takže dík za rady

Re: Pomůžete s výběrem vhodné zvukové karty?

hmm, ja som si nedávno zohnal ESI Maya22USB, vedel by aj tú niekto okomentovať? a nejaké skúsenosti a pod. smile http://www.esi-audio.com/products/maya22usb/  .... ja to nemám s čím porovnať ale oproti integrovanej v noteboku je jasný rozdiel.

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Pomůžete s výběrem vhodné zvukové karty?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£