Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » QSA 400 - schéma

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: QSA 400 - schéma

Nemá někdo schéma k PA zesilovači QSA 400? Díky. V

Re: QSA 400 - schéma

Asi nemá....

Re: QSA 400 - schéma

Ahoj, zkus google smile jinak schémata od těchto zesilovačů se volně nepohybují,protože ty zesy nejsou nijak extrémě kvalitní a už vůbec nedodávají výkon který je uveden v papírech....

Re: QSA 400 - schéma

Googlil jsem samozřejmě hned, ovšem nalezené schéma bylo jen QSA 1000 ( dost podobné ) -
Elektro bastlírna.
Že je kvalitou pdprůměrný vím, ale chtěl jsem jeden nepovedený kousek opravit a lehce
vylepšit ( dáli se tomu tak říci ). Už je rozdělaný a v hrubé kostce ( pro měření ) načrtnut...

Re: QSA 400 - schéma

Dovolím si jen podotknout, že QSA400 není PA zesilovač, ale sračka dobrá tak pro amatéry, kde na ničem nezáleží, jestli to shoří či nikoliv. Naprosto podobně je na tom QSA600, ale QSA1000 a 1200 jsou úplně jiné.
Jestli mohu poradit, zajdi na fórum zvukarina.cz a napiš zprávu uživateli frantah, ten má QSA400-600 překreslené a dělal na tom podle svých slov i hodně úprav, hlavně z hlediska bezpečnosti připojených reprosoustav.
Ty zesilovače mají slabé, měkké transformátory, mizernou a rovněž měkkou filtraci, proto např. QSA600 dává téměř 200W na kanál do 4 i 8 ohm. Osazeno pouze JEDNÍM párem Toshib 2SA1943/2SC5200. Nebýt měkkého trafa a shitových kondenzátorů, které nedají pořádný proud ve špičce, tak by ty koncové tranzistory hořely jak fakule neustále, což se také čas od času děje. Doporučuju Toshiby vyměnit za MJL1302A/3281A, mají daleko příznivější SOA charakteristiku, o 50W větší kolektorovou ztrátu, na Ic max v tomto případě moc nezáleží, jestli je 15A či 16A a hlavně se tyhle typy zatím nepajcujou, alespoň ne ty, které se dají koupit např. v EZK. Pozor na budiče, výrobce tam jednu dobu montoval typy, které neměly vůbec žádnou rezervu Uceo proti napájecímu napětí naprázdno.
Z QSA600 se podle Františka /frantah/ dá udělat slušně se chovající zesilovač, ale prý to stojí dost času a i nějaké ty chechtáky.
Zesilovač bez pořádných ochran, poddimenzovaný a s nesymetrickým vstupem...no nevím, zda to vůbec stojí za tu námahu.

Web

(upravil frantah 2. 2. 2014 10:12)

Re: QSA 400 - schéma

Leošku, nee, já jsem repasoval jen QSA1200 a jediné co jsem tam upravoval bylo dotažení samostatných zemnícíh drátů k Boucherotům a ty zfajrované odpory v nich jsem nabastlil zespodu a ve větší watáži. QSA400 jsem jen čistil od prachu a jeden trand v budiči jsem musel odletovat, dotlačit k chladiči a přiletovat, toť vše. Nějaký chytrák ho asi zaletoval předem před lícováním s chadičem a pak už byl trand tak daleko, že tam stál zešikma a šřoub s maticí ho s chladičem spojovaly jen tak "symbolicky". A nikoho ve výrobě to netankovalo... Brutální úpravy jsem dělal v MAD1300, včetně mechanických. Koncové trandy jsem měl od vás z Aldaxu a drží dodnes. Používám ho jen na odposlechy v dechně, tam to krmí prastaré, ojeté Yamahy S1 15IV, to je tak akorát "svůj ke svému"...

Re: QSA 400 - schéma

Díky oběma za odpovědi. Opakoval bych se, vím, že QSA 400 je děs. Nakonec, mám ho na stole ve stavu rozloženém.
Už jsem to psal jinde, dostal jsem jej za litr slivovice a prodat ho nefunkční je mi proti srsti.
Otázka je, zda má cenu vylepšit zdroj a konce. Asi ne. A schéma? -  jsem chtěl pro opravu, (clip přebuzení  bliká už při slabém signálu a ozývalo se z beden slabé praskání). Přesto díky.

Pokud budete číst tuto odpověď, nevíte někdo o "kvalitním" zesilovači cca 600W mono  na subwoofer 500W/8ohm ? Myslím schéma s DPS.... smile Díky

Re: QSA 400 - schéma

Tak jsem pročetl staré příspěvky včetně článku o "stavbě" zesilovače pro sub. Tyto informace mi stačí ( zejména odkazy na oživené stavebnice atd.)
S QSA400 asi nebudu provádět nic závažného - snad jen kondíky či tranzistory......a pryč s ním smile Díky za Audioweb smile

Re: QSA 400 - schéma

For sinclair:

Stále mi ta QSA 400 nedá, abych ji nějak nerozvrtal. Schéma co mám /QSA1000/ se liší nejen v DPS, ale samozřejmě i v osazení.
Vytáhl jsem ty 1943 a 5200 a dal tam 1302A a 3281A, dle tvého doporučení. Vyměnil jsem i 2SC4793 a 2SA1837 staré za nové, dle datasheetu
by Uceo mělo odpovídat. Ještě jsem to neměřil, ale domnívám se, že výměnou koncáků se v osazení nic měnit nebude? No a dotaz poslední : našel jsem lepší toroid, 450W 2x40V ( původní je 250WE 2x42V) , je sice za 1050,- Kč, ale pokud by měl "trošku" zlepšit výkon smile , šel bych do toho. Prosím tě tedy o radu, vyměnit nebo ne? A pokud ano, dát tam i jiné kondíky? Díky . V.

P.S.: Nevím, kolik stál nový, ale za cca 2000 je k máni v bazarech ( google píše, že jej nenabízí žádný obchod ), kdyby měl trošku "lepší" ( to slovo lepší je myšleno v hladině kvality těchto zesilovačů) alespoň odpovídající výkonové parametry, dá se střelit třeba na Aukru o pár korun víc.... asi...

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » QSA 400 - schéma

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£