Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 5)

Audioweb.cz » Smetiště » Lampové zesilovače

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5

RSS

Příspěvky [81 až 95 z 95]

Re: Lampové zesilovače

zdenoeddie: no jedine nekde koupit vrak...

Web

Re: Lampové zesilovače

ja jsem stastnej ze takovy monstrum nevlastnim...

Re: Lampové zesilovače

Měl jsem doma čtrnáct dnů PRIBOJ půjčený, dotyčný si pak prodej rozmyslel. Vůbec to není vzhledově ošklivý, opravdu šikovný je, že je to celý pod deklem, mám děti, mám je rád smile Je to pěkně slícované, drží to. Opravdu pěkný zvuk a možnost 8 nebo 4ohm, pěkný výkon, který dává předpoklad, že si může člověk pustit i něco jinýho než džezový pipiny, Ironi Maideni jsou na tom supr smile. Pěkný régl hlasitosti, který se dá votunit. Vevnitř součástky, který něco vydrží a to i teplotně, slušně zapájené. Když bude někdo něco takového stavět za desítku to rozhodně neudělá a tohle je to hotová funkční věc, která se nemá jak rozbít. Rozhodně palec nahoru!

Re: Lampové zesilovače

Ironi Maideni jsou na tom supr

... a to je to, vo co go lol

Re: Lampové zesilovače

Já hraju přes dva AZK 101. Těch deset wattů na kanál mi stačí bohatě, a i když např. mám puštěnou hudbu v obýváku a v kuchyni vařím, tak to stejně ani nevyhulím na půlku.

Mám součástky na single ended EL34/KT88/whatever, ale asi se k tomu nikdy nedokopu; nemám jak udělat kloudný chassis, a jak se znám, celý by to skončilo jako vrabčí hnízdo. Tak třeba za 30 let v důchodu...

Web

Re: Lampové zesilovače

Těch Pribojů jsem slyšel několik, majitelé jsou šťastni a spokojeni. Poruchovost minimální, kupodivu největší problémy byly s těmi volume regly.

Web

Re: Lampové zesilovače

Pred par mesici jsem od kamarada z mnichova dostal Se zesilovac s 300B,EL84 budicem a ECC83 v predzesilovaci sekci,na muj vkus moc komplikovany design,usmerneni kremikem,elyty ve zdroji,ne moc dobry tistaky,navic velice problematicky co se brumu tyce,zvukove ne spatny,ale zdalo se mi ze s toroidy coby vystupaky to ma vetsi potencial...rozhodl jsem se vyuzit mechaniku,trafa a tlumivky pro zesilovac,ktery bude podle meho gusta...
nakonec jsem udelal klon Deckertova Zenu s EL34...EL34 v triode s CCE modem,budic PCC88 v SRPP,usmerneni EZ81,motorovy MKP ve zdroji,tlumivky 10H...vse prodratovano point2point....ted to hraje o tridu lip...lampy jsou mix Tesla a RFT...foto nenalestene verze tady:
https://picasaweb.google.com/kudlibabka/EL34SEPredelany

Re: Lampové zesilovače

Po mnoha testech jsem zjistil,ze EL34 Tesla (ze stare produkce)  jsou zvukove  lepsi nez RFT,mohutnejsi spodek,ma to koule a celkove zivejsi projev...

Re: Lampové zesilovače

po nekolikaletem hledani jsem nasel lampu,ktera je zvukove super,levna a snadno dostupna...zvukove mi sedi,prekona vsechny DHT z me sbirky...fakt prekvapeni...foto tady:
http://blogs.c.yimg.jp/res/blog-5a-78/a … 1406789777

Re: Lampové zesilovače

4p1l?

Re: Lampové zesilovače

jo to jsou ony...

Re: Lampové zesilovače

Mirku a kdy vyzkoušíš RL15a ???

Re: Lampové zesilovače

nejak se k tomu nemuzu furt dokopat...takze kdy to bude nevim...:-)

Re: Lampové zesilovače

O techto lampach jsem cetl mnoho dobreho, je prima, ze to zkusil nekdo u nas.

Jak je provozujes, klasicky v hazen modu?

Web

Re: Lampové zesilovače

pouzivam jako predzesilovaci,v triode,G2 a G3 pres odpor k anode,anodovy civky 64H/32mA,na anode cca 150V,proud 30mA...zatim zhavim zdroji sigma11,ale na ceste uz jsou jiny obvody...mile mne prekvapil i poslech na sluchatka,DAC s ES9018K2M,4P1L a jednodussi verze Marasovy OTL s E188CC budicem a 6N6P...AKG701 nebo AKG601...

Příspěvky [81 až 95 z 95]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5

Audioweb.cz » Smetiště » Lampové zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£