Téma: moje bedna nedopadne dobře :D

Dobrý den, pomalu si stavím bednu, ale nevím co všechno potřebuji.

Mám

zesilovač - DLS CA50
4x středo-basový reproduktor - 4ohm 150w
ještě potřebuji basový rep.

Děkuji za každou odpověď

Re: moje bedna nedopadne dobře :D

pravděpodobně budeš potřebovat ještě spíš výškové reproduktory, pak taky vyhýbky, kabely, nějaký dřevo,.... big_smile big_smile big_smile sorry, ale tohle je tak nespecifikovanej "vlastně ani né dotaz" že nevim co jinýho na to napsat.

Zkus upřesnit co přesně to má ve výsledku být, na co to bude, co to máš za středobasy, ....

(upravil automechanik 20. 1. 2014 18:05)

Re: moje bedna nedopadne dobře :D

kabely jsou, dřevo také,
měla by to být repro bednička do kufru big_smile

středobasy - vím jen že má 4ohm 150w s jedním výška-čem

jsou z nějaké bedny podobné této http://anno.cz/reproduktory-do-auta-rep … epro-8.htm

ty reproduktory co jsou v těch bednách jsou oni, ale ty výškové ne

rád bych, aby to hrálo, ale abych na tom ušetřil co se dá jsem na střední a nemám rodiče při penězích big_smile Díky

Re: moje bedna nedopadne dobře :D

Jestli chceš tak ti přenechám Vibe S12, je i s pěkně vypadající bednou, mě je absolutně k ničemu. Mám k němu i slušný zesík. Do auta to nedám i kdyby mě věšely. Dostal jsem to bohužel místo dluhu.

Re: moje bedna nedopadne dobře :D

to bych tedy chtěl smile

Re: moje bedna nedopadne dobře :D

Ok, tak já ti to nafotím a zjistím co je přesně zač ten zesilovač, byla by k tomu i "svařovací" kabeláž.

Re: moje bedna nedopadne dobře :D

dobře smile dopředu děkuji

již jsem našel bednu z které mám ty reproduktory.
http://aukro.cz/stereo-reprobedna-domu- … 48624.html
jenže jsem se nic nedozvěděl

Re: moje bedna nedopadne dobře :D

vyhoď to

Re: moje bedna nedopadne dobře :D

taky myslim, že si to vlastně s tim názvem vlákna trefil big_smile s timhle to asi opravdu nedopadne dobře.... resp. nemá cenu se s tim trápit. Poslouchatelný to nebude!!!

Re: moje bedna nedopadne dobře :D

tak díky za podporu ale stejně na tom budu dělat big_smile

chtěl bych vědět jak to je s vyhybkou, jestli příkon max má být vetší než má zesilovač ?

(upravil Lojzek 21. 1. 2014 18:48)

Re: moje bedna nedopadne dobře :D

mechaniku ber to tak, že příkon max je orientační veličina, u takových to beden to bude tak 1 / 10 výkonu zesilovače takže 100W zesilovač = 1000W tvoje max - bohužel někdy ten kvalitní poctivý zesilovač stačí i 20W aby bednu 1000w max tento zesilovač spálil.

Výhybka tam bude asi jenom jeden kondík , možná dva kondíky když tam budou dva výškové.
                 Jinak kdysy s takovýmto bům boxem zamnou přišel známý, řekl jsem mu, ,,to bude hrát jak z prdele to je atrapa'' po zapojení na zesilovač to nějak hrálo, potom jsem mu připojil ty moje šustítka od dexonu a můj názor on zopakoval! Od té doby mu to leží na skříni jako okrasa smile

Re: moje bedna nedopadne dobře :D

díky za vysvětlení smile

a ten Zesilovač taky ?

Re: moje bedna nedopadne dobře :D

ten ne

Web

(upravil automechanik 22. 1. 2014 22:11)

Re: moje bedna nedopadne dobře :D

kdybych na zesík napojil basový repro BLAUPUNKT 50/150w 4ohm ( blaupunkt xl 220.1 ) bylo by to lepší ?
mám tušení že jo big_smile

Re: moje bedna nedopadne dobře :D

já teda pořád nevím, jestli chceš do auta dostat komplet ozvučení, nebo jen doplnění o "nějaké" basy. A když to vezmu obecně.... asi jsem ještě neslyšel takové to běžné autohifi, které by hrálo způsobem, odpovídajícím jeho ceně. čili... spousta pozlátka pro oči a málo muziky pro uši. Za stejný peníze pořídíš míň nablýskaný, ale o to líp hrající repráky.... jen je potřeba se vykašlat na tu "autohifi" kategorii.

Re: moje bedna nedopadne dobře :D

Kompletní ozvučení. a chci aby hráli.
měl bych to za polovic.. s vyhybkou a vyškačem.

Re: moje bedna nedopadne dobře :D

automechanik napsal:

kdybych na zesík napojil basový repro BLAUPUNKT 50/150w 4ohm ( blaupunkt xl 220.1 ) bylo by to lepší ?
mám tušení že jo big_smile

Ty hulíš?

Re: moje bedna nedopadne dobře :D

jo celý den dým v kovárně.. smile

Re: moje bedna nedopadne dobře :D

a proč prostě nedáš pořádný repra do dveří a hotovo????.. stavět nějakej "boombox" do kufru mi prostě připadá už z principu špatně, a když vidím o jakym osazení se tu diskutuje, tak ještě o to špatnější.....

Re: moje bedna nedopadne dobře :D

no protože bych si musel koupit auto smile udělat řidičák a počkat než bych si ho mohl udělat.
já nikam nespěchám až to bude tak bude smile nechci to urychlit protože vím že by to nedopadlo dobře big_smile