Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Spojení vinutí na sekundáru trafa.

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

Téma: Spojení vinutí na sekundáru trafa.

Ahoj,mám takovej dotaz.Mám trafo 2x50V 3A  + 2x50V 3A A potřebuji 2x50V 6A jdou ty vynutí spojit paralelně a dostat těch 6A?

Re: Spojení vinutí na sekundáru trafa.

pokud nejsou uplne stejne, budou vznikat ztraty. lepsi bude je zapojit do serie a pouzit celovlny usmernovac se dvemi diodami (z kazdeho konce vinuti jednu diodu anodou, katodama spojene - tam bude plus, na stredu vinuti bude minus). To plati samozrejme, pokud potrebujes stejnosmerne napeti, pokud potrebujes 50V / 6A stridavych, nezbude nez zapojit paralelne, ale pozor na spravne spojeni zacatku a koncu vinuti. jak moc to bude vadit a jake budou ztraty zjistis, kdyz zmeris proud mezi spojem koncu vinuti - tzn. kolik tece z jednoho do druheho naprazdno diky nestejnosti vinuti.

Web

Re: Spojení vinutí na sekundáru trafa.

Je to do zdroje,takže potřebuji stejně usměrnit.Jenom jsem to moc nepochopil chtělo by to schema.

(upravil pzwak 7. 1. 2014 12:22)

Re: Spojení vinutí na sekundáru trafa.

treba tady - druhy obrazek. jen pozor, z vinuti 2x50V dostanes naprazdno cca 70V po usmerneni a filtraci.

beru zpet - nedostanes celych 6A, jen 3A x 1,4 cili nejakych 4,2A - pokud bys potreboval celych 6A, muselo by se to zapojit jinak

Web

(upravil Lukáš33 7. 1. 2014 12:26)

Re: Spojení vinutí na sekundáru trafa.

Jo to vim,násobí se to koeficientem 1,41.Já se radši na všechno pro jistotu ptám aby nebyl ohňostroj.
To bych potřeboval dostat všechno,je to do zesu 500W4R.

Re: Spojení vinutí na sekundáru trafa.

hm, pak nezbyva, nez zmerit co nejpresneji napeti obou vinuti a porovnat. Pokud nebude rozdil prilis velky, mohlo by to jit spojit paralelne. To mas ale stejne malo, na 500W/4R - 70V / 6A (pokud bys z toho dostal uplne vsechno) je jen 420W... a na 500W budes potrebovat podstatne vic.

Web

(upravil Lukáš33 7. 1. 2014 13:25)

Re: Spojení vinutí na sekundáru trafa.

Já napsal 50V ale to trafo má 4x55V smile A stejně ho nebudu honit naplno.Zatim bude v subíku a pak tam koupim lepší a tohle pujde na ten samej zes. ale do satelitu a tam pojede na 8ohmů těch 460va by mu mělo stačit do 8 ohmů dá jen 270w.

(upravil pzwak 7. 1. 2014 13:21)

Re: Spojení vinutí na sekundáru trafa.

a tak... takze ty potrebujes dve vetve + a - proti spolecne zemi, jo? cili +/-78V / 6A? a ta vinuti jsou zcela oddelena?

Web

(upravil Lukáš33 7. 1. 2014 13:33)

Re: Spojení vinutí na sekundáru trafa.

Jo  je to prostě trafo na dva konce a já potřebuji aby to napájelo jeden konec ale s výkonem celého trafa.
jak jsem psal je tam:
Sec:
2x55V 3A
2x55V 3A
2x10V 0,5A

Ale když to spočítám,tak mi to dává 330VA na větev a dohromady to je 660VA.

Re: Spojení vinutí na sekundáru trafa.

Pokud má trafo, které je schopno dávat 2x100V a 3A, tj. 600W, proč by po usměrnění měl jen 420W? Kam se ztratí těch 180W?

(upravil pzwak 7. 1. 2014 13:42)

Re: Spojení vinutí na sekundáru trafa.

no pockej - 2x55V je jedno vinuti se stredem nebo dve samostatna vinuti? 3 vyvody nebo 4 vyvody? ne ze by na tom zalezelo, ale mohl bys lip vybrat vinuti, ktere spojit. Takhle mas jen dve moznosti smile Mas cim zmerit napeti na tech sekundarech naprazdno?

zdenek00: no on na zacatku psal, ze ma dve vinuti 50V / 3A, teprve pak to opravil na 4 vinuti 55V / 3A smile
edit: aha, koukam ze jsem blbe cetl, opravdu napsal 2x50V a 2x50V, moje chyba. To samozrejme da dost. Jen bude muset vinuti pospojovat paralelne, zalezi jak moc jsou stejne, aby se vzajemne nezatezovaly

Web

(upravil Lukáš33 7. 1. 2014 13:46)

Re: Spojení vinutí na sekundáru trafa.

Šmarja je tam napsáno 2x50V3A + 2x50V3A a to napětí je fuk podstatnej je proud.Je to audio toroid jak jsem psal,tak je taky se středem ale dá se rozpojit.
tak spojim  2x55V paralelně a pak vzniklé 55v a 55v spojim klasicky na společný  střed.

(upravil pzwak 7. 1. 2014 13:47)

Re: Spojení vinutí na sekundáru trafa.

to napeti je fuk, pokud nepotrebujes sekundary spojovat paralelne smile Jinak na nem docela zalezi, protoze to vyssi bude zatetovane tim nizsim, staci kdyz si to nakreslis jako zdroje napeti zapojene paralelne, to je fyzika zakladky. Proto ti pisu, ze je nejdriv musis zmerit a pak teprve spojovat.

edit, ano, pospojuj jak pises, ale snaz se vybrat dvojice vinuti s co nejvice shodnym napetim k sobe a bacha na konce a zacatky, at je nezapojis proti sobe

Web

(upravil Lukáš33 7. 1. 2014 13:54)

Re: Spojení vinutí na sekundáru trafa.

To mi je jasné,pakho vemu do práce změřit,ale je to od tronicu tak snad to maj stejné.

Když si vemu tu první větev 2x55 co už má jedny konce spojeny pro nulu jak tomu bylo původně,tak by mělo stačit spojit ty dva zbylí ne?a vznikne jedna cívka 55V vinutá dvěma dráty.Pak nemusim nic hledat.Nebo je to jinak a hrozí zkrat?
To myslíš abych se nespletl s koncema a nespojil náhodou ty cívky do zkratu?:)

(upravil pzwak 7. 1. 2014 14:21)

Re: Spojení vinutí na sekundáru trafa.

presne jak pises - pokud spojis zbyle konce z 2x50V, budes je ZKRATOVAT. Pokud bude napeti na obou nezavislych vinutich 2x50V stejne (cili  treba 101V a 101V), musis spojit spravne zbyle konce mezi sebou, pak i stredy. Zkus si to namalovat. Jak spojit spravne konce nejlip zjistis, kdyz spojis jen dva konce, stredy nechas volne a mezi nespojenymi konci zmeris napeti. MUSI byt velmi male, max nejaky volt. Pak muzes smele spojit i stredy a ty konce, mezi ktrymi jsi meril. Pokud mezi nimi nameris 202V, pak je musis zkusit spojit do krize (opet jen dva konce, druhe nechas volne a stredy taky) a mel bys namerit mezi volnymi konci jen velmi male napeti tak do 1 voltu. Rozumis?

Zkusim ti to nakreslit...

http://www.pzwak.eu/trafo.jpg

takže nejdřív spojíš konce A a C, změříš napětí mezi B a D - pokud je malé (cca do jednoho voltu), můžeš spojit i středy a konce B a D, budeš to pak mít jako jedno vinutí 2x50V / 6A. Pokud mezi a B a D bude napětí kolem 200V, musíš spojit A a D a měřit mezi B a C, napěrí by pak mělo být zase cca do 1 voltu. Pak můžeš spojit B a C a středy... jasné?

edit: urcite nespojuj A a B nebo C a D, to bzs je zkratoval...

Web

(upravil Lukáš33 7. 1. 2014 14:33)

Re: Spojení vinutí na sekundáru trafa.

Jo je.Ještě by to šlo takhle udělat pro každý vinutí zvlášť a pak je jen zuzlovat na společnou zem.
A ten výkon bude těch 660VA viď?

Re: Spojení vinutí na sekundáru trafa.

ano, samozřejmě bys mohl středy rozpojit a hledat vždy dvě a dvě vinutí se stejným napětím, ty spojit paralelně a pak ty dvojice do serie, dostal bys vlastně totež, jen bys mohl dosáhnout lepší shody mezi vinutími. Ale myslím že Tronic má trafa docela přesně vinuté, takže by měl stačit i první způsob. Však uvidíš, až to změříš. Jo, a výkon by měl být cca 110V / 6A, čili 660VA.

Web

Re: Spojení vinutí na sekundáru trafa.

Dobře dík moc za tvůj čas.Bude to pěknej projekt,už mám nastříhanej a navrtanej plech.jen ho ještě opískuju a nalakuju,chladič taky. Konec bude tento http://www.diyaudio.com/forums/solid-st … miter.html
Vlastně pak to bude k vidění celý.

Re: Spojení vinutí na sekundáru trafa.

Kdyby vinutí přesně neseděla, je lepší udělat dva můstky a spojit středy vinutí a plusy a mínusy u obou graetzů. Bylo by to možná nejjednodušší řešení, 6A diody jsou za pár korun.

Re: Spojení vinutí na sekundáru trafa.

zdenek00 - no ono se ty napeti musi stejne musi vyrovnat, pokud spoji primo vinuti, bude se pripadne hrat jen trafo, pokud to udela pres diody az po usmerneni, budou se hrat i diody a trafo o to mene. Vse zavisi na rozdilu napeti a vnitrnim odporu vinuti, pripadne diod (pokud to spoji az za nimi)

Web

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Spojení vinutí na sekundáru trafa.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£