Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zosilňovač odhodený 20 rokov

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [1]

(upravil Xeon_sk 31. 12. 2013 14:14)

Téma: Zosilňovač odhodený 20 rokov

Nazdar,
k sviatočnej pohode trochu menej závažná téma.
Rád by som vám predstavil stav zosilňovača z roku 1973, ktorý bol uložený posledných 20 rokov mimo obytný priestor, ale bez vplyvu poveternosti.
http://xeon-sk.rajce.idnes.cz/Zosilnova … useum_LTD/

Jedná sa o koncový stupeň Transiwatt 3G (alebo 30G, ešte sa dôkladnejšie pozriem)-na rozkmite je KF 503, korekčný zosilňovač z mixážneho pultu Phonomix 5 (HaZ 11, 12/1971) a predzosilňovač s korekciou RIAA (HaZ 7/1970). Napájací zdroj je z publikácie ´Zapojení s polovodičovými součástkami´ a stabilizovaný zdroj bol použitý iba z toho dôvodu, že dostupný sieťový transformátor dáva až 28 Vef, takže stabilizácia s požitím šuplíkových súčiastok bola jednoduchším riešením ako žiadať mamu smile aby zafinancovala správny transformátor.

Pri prehliadke som zistil, že poistky sú v poriadku, tak mi napadlo, že overím základné technické parametre.

Napájacie napätie: 27 V stab.
                                                                             Ľ            P

Napätia na výstupných kondenzátoroch (V):           14,5      13,6
Odber konc. st. meraný na mieste poistky (mA):     13,7     13,3
Výstupné nap. pri limitácii, 4 Ohmy, (V):                  7,3       7,4
Odstup, lineárne k max. výkonu (dB)                        77       71
Frekvenčný rozsah AUX, (kor. v strednej pol.)
v tolerancii +/- 0 dB                                          30-12000  30-12000
v tolerancii +0/-1dB                                          20-16000  20 16000

Citlivosť vstupu AUX pre max výkon (mV)       245
V polohe Hlasitosť a Basy na max. kmitá na subakustickej frekvencii (asi 1 Hz)

Zvuk s veľkými 1PF je celkom príjemný.

Příspěvky [1]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zosilňovač odhodený 20 rokov

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£