Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Našel jsem starou sestavu TESLA, má to využití?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Našel jsem starou sestavu TESLA, má to využití?

Zdravím, doufám že jsem vybral správnou kolonku v diskuzi, případně to přesuňte.

Našel jsem ve skříni po tátovi následující:

TUNER TESLA 3603A HIFI
Zesilovač TESLA AZS 217
2x repro ARS 825

Bohužel nemám kabel na propojení radia se zesilovačem a nemůžu vyzkoušet zda vše funguje, ale táta to dával pryč poté co si koupil nějakého marantze takže předpokládám že funkčně to bude ok.

Jakožto audio neznalec se ptám - má význam něco z toho používat? Napadá mě snad jen ten zesilovač, existují redukce na moderní věci?

Nechám si rád poradit zda to a) vyhodit, b) prodat, c) částečně či kompletně používat po nějaké modernizaci.

Díky moc,
Honza

Re: Našel jsem starou sestavu TESLA, má to využití?

Možná kacířská odpověď, dříve bych si to asi nechal, ale dnes bych to střelil všechno na AUKRU, pak na něm vydražil nějakej receiver a bedny si postavil.

Redukce z RCA (cinch) na 5tikolík si snadno vyrobíš. Na 5 kolíku č. 3 a 5 živý a č. 2  zem.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

(upravil Pech. 27. 12. 2013 20:59)

Re: Našel jsem starou sestavu TESLA, má to využití?

Pokud bys nabídnul rozumnou cenu, těch ARS825, pokud jsou ve slušném a původním stavu, bych tě dokázal zbavit, tuner bych zvážil, pokud by byl funkční.

Re: Našel jsem starou sestavu TESLA, má to využití?

Tuner TESLA 3603A HIFI - je dobrý, nechal bych si ho
Zesilovač TESLA AZS 217 - Aukro
2x repro ARS 825 - Aukro

Web

Re: Našel jsem starou sestavu TESLA, má to využití?

Díky všem za příspěvky. S trochou manuální námahy jsme vytvořili DIN5-DIN5 samce.
Repráky hrají dobře.
Tuner tuní, ale chtělo by to anténu.
Zesilovač - při kroucení s Balance repráky hrají víceméně jak se jim chce, vstup na R nefunguje, je to na TAPE a jede to.
Video točené mobilem zde http://www.youtube.com/watch?v=SJP7vzAJSzw

No nevím, sice jsem našel polohu kdy to hraje na oba a dobře, ale potřebuju to teď napojit na PC nějakým způsobem smile Je to možné? Přinejhorším prodám Tuner, repro a zesilovač si nechám a dokoupím gramec.

Re: Našel jsem starou sestavu TESLA, má to využití?

Jakou má ta AZS217 barvu čelního panelu? Pokud černou a je mechanicky naprosto O.K. (elektricky nemusí), měl bych o ní zájem.

Re: Našel jsem starou sestavu TESLA, má to využití?

Tak video a fotky zde:
http://www.jankrahulec.cz/tesla/

Re: Našel jsem starou sestavu TESLA, má to využití?

bylo by třeba aspoň prostříknout poťáky... a nebo s nima trochu dýl pohejbat aby se chytily...

ono v dnešní době, kdy se nepoužívají kotoučáky, nemá Balance takřka žádnej význam.

Re: Našel jsem starou sestavu TESLA, má to využití?

na PC to napojíš tak, že si stejným způsobem, jako jsi dělal vstupní kabel od tuneru, uděláš kabel jack/DIN din zapojíš stejně jako nyní, jack klasicky, a jebneš to do dalšího vstupu. Nedávej PC do vstupu MM (někdy bejvá označen jako Q, ten je pro gramo a má, když to vezmu zjednodušeně, jinou citlivost a korekční  charakteristiku.

Re: Našel jsem starou sestavu TESLA, má to využití?

Díky všem za rady a názory.

Od rána mám na tom puštěné rádio a pro moje potřeby to bohatě dostačuje, něco to uhraje, už si přišla stěžovat sousedka.

Nechám si to. 3,5 jacka vyrobím/zakoupím a pojedu hudbu z pc.

Až si jednou koupím televizi, budu hledat nějaké lepší řešení ale prozatím perfektně dostačuje.

Ještě jednou díky,

Honza

Re: Našel jsem starou sestavu TESLA, má to využití?

3603 je katastrofální tuner, jestli je s ním někdo spokojen, tak nejspíš bydlí v signálové anomálii. Provozoval jsem ho několik let, kvalita přijmu v místě se silnými vysílači strašlivá, stabilita a odolnost vůči zrcadlům zoufalá, typický Tesla socík se vším všudy sad. O 10 let starší imperialistický receiver ITT byl proti tomu bomba o 2 třídy lepší... a funguje se 2 banálníma opravama dodnes.

Web

Re: Našel jsem starou sestavu TESLA, má to využití?

Upravit se zesík dá, psal toho tady spoustu Sinclair, několik (asi 3 - 4) jsem podle toho zgenerálkoval známým a jsou docela spokojeni. Ale osobně, jak jsem psal, bych to všechno "buchnul".

S tou zvukovkou přžes tu AZS217 budeš asi spokojenej, docela to jde slušně nastavit.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Našel jsem starou sestavu TESLA, má to využití?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£