Téma: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Zdravim ľudia. Riesim dilemu ohľadom výberu sluchadiel, ktoré by som si chcel nadeliť "pod stromček".
Orientujem sa v cenovej kategórii do 250€. Už sa o to zaujímam dlhšiu dobu, veľa recenzii na kdejake sluchadla som prečítal ale som si vedomý toho že je najlepšie si ich vypočuť na vlastne uši. To bohužiaľ nie je reálne keďže nemám auto a tu kde žijem ( Ban. Bystrica, Zvolen) si ich neviem nikde vypočuť, len v BisAudio ale tam držia iba denon slúchadlá.
Zatiaľ čo sa mi najviac pozdava sú AKG K701 o ktorých som sa od veľa ľudí dozvedel za majú problém zahrať nízko. Dokonca to niektorý popisujú ako keby boli doslova orezané na 100Hz čo mi príde ako prúser. Počuli ste ich niekto? Či ľudia sú tak zvyknutí na prebudené bassy?
Toto ma dosť zaujima pretože prirodzene viac inklinujem k basovej linke ( bassgitara, kontrabas) a nerád by som bol o to ukrátený.
Hudbu počúvam jazz, smooth jazz, groove, funk, Soul.... Zdrojom zvuku je Foobar 2000, Asus xonar essence STX. A niekedy si zablbnem v Fl studiu.
S kvalitným posluchom nemám moc skúsenosti lebo som si to nikdy nemohol dovoliť, tak ani neviem čo mam poriadne od toho čakať.
Budem rád ak mi pomôžete. Ďakujem.

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

no já jsem se svými sennheisery HD 280 plně spokojenej

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Dalča: môže byť, len ja som konečne vo fáze kedy si môžem dopriať niečo drahšie.

Ja len chcem zistiť či tie AKG sú s podanim spotkov naozaj tak naprd alebo či to väčšinou recenzuju ľudia zvyknutý na kadejaké tuctuc slúchadlá. A či sa mi oplatí kupovať takéto sluchadla k Asus Xonar essence STX.

Ďakujem.

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

moje zkušenost je ta, že lidfi jsou zblblí ubouchanou dunivou komercí a myslí, že právě to je to "ono".
tzn pustíš jim kvalitní muziku a oni se xichtí, že to málo tlačí na spodku...
stalo se mi to mooooooooockrát..už nikoho nepřesvědčuju, ať si jedou v tý svý bum bum vlně...

(upravil Benazi 28. 12. 2013 12:55)

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Si s prominutím dědek, tak ti stačí, mladí prachatí borci chcou,aby daly nářez se vším všudy, pokud nemáš korekce  na sluchatkači pak je vyběr krutý.
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi … &t=159

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Výběr je obrovský viz třeba http://www.sluchatka.net/ každá hrají trochu jinak a těžko ti někdo poradí co přesně koupit.

já mám třeba Koss porta Pro a BEYERDYNAMIC DT 860 a spokojenost. Taky nezapomenout k takovým sluchátkům  adekvátní sluch. zesilovač.. Opravdoví nadšenci pak mají sluchátka několikery  (každý typ vyniká něčím jiným) a i několik zesilovačů (integrovany, diskretni, elektronkový).

Web

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

BENAZI:

Jo su a co má bejt? na mý oblíbený autory z řad klasika i elektroniky stačí a hlavně mají 32dB útlum od okolí. tj nejse rušen a ani neruším smile

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Zdravim.
Reeb: Ja mam doma Koss porta Pro a ich zvuk mi absolútne nevyhovuje. Tak to vyzera že siahnem po AKG K702, dufam že som sa rozhodol správne keďže som nemal možnosť si ich niekde vypočuť.

Ďakujem Vám.

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

longi:
myslím, že bys měl přibrzdi. Moje rad zní:
Nekupuj to, cos neslyšel!! u sluchátek je to velmi důležitý. nejsou to šroty na 100 kórun. Jdi si je poslechnout a teprv potom plať.

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Na sluchátka jako jsou K70x bacha. Pokud k tomu nemáš adekvátní řetězec tak můžeš být z výsledku dost rozčarován. A jestli jsi zvyklý na sluchátka jako jsou KP tak o to víc. Nemluvě o tom, že K70x mají specifický projev který nemusí každému vyhovovat.
Souhlasím s Dalčou. Nejprve poslech a pak koupě. Nemluvě o tom, že by jsi měl i v případě poslechu poslouchat na srovnatelné sestavě co máš doma.

A vím o čem mluvím. Tyto sluchátka mám doma (mimo jiných např. HD800) a krmit je zvukovkou z PC jsou vyhozené peníze (nemluvě o strašném zvuku). I na Benchmarku (DAC1 USB) mají své rezervy a to platí i pro HYPA300SE. Nejvíc mi vyhovují na Dispre 2 + WaveIO + Custom DAC.

A ještě jedna taková drobnost. Jak dosáhneš této mety tak velice rychle protřídíš celou svou discografii. To si nedělám legraci.

Jestli ti můžu poradit tak začni raději se sluchátky jako jsou HD595 apod. Zvukovkou to bez problému utáhneš a nebude to tak velký "skok".

Web

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Xmarek: na KPP niesom zvyknutý už len preto že ich neznesien a ušiach. A ano, nemám k tomu adekvátny retazec.
Tieto k702 berem ako akýsi úvod ho sveta hifi takže časom si určite k tomu dokupim niečo poriadne. Keď ja sakra nieviem, už dlho odkladam tuto kúpu, kôli robote lebo týždeň čo týždeň chodievane po sluzobkach aj mimo SR.
Tie k702 nemajú nikde na odskusanie sakra.. Ale mam možnosť ich kúpiť za 220€ čo je pomerne príjemna cena.

Tak ja teda fakt neviem, neham si to ešte prejsť hlavou.

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

@longi: Jde hlavně o to, že kupovat sluchátka jako K70x naslepo opravdu není dobrý nápad. Projdi si např. Avmanii nebo slovanet a další a přečti si jak hodnotí uživatelé tyto sluchátka a hlavně nářky lidí co je nemají rádi. Prostě pro a proti. To není o nějaké výhodné koupi.
Může se ti lehce stát (pokud nevíš do čeho jdeš), že s nimi nebudeš nikdy spokojený ani při koupi lepšího řetězce. Neber to, že tě chci od toho odradit. Mě je celkem jedno kdo si co koupí, ale tyto sluchátka moc dobře znám a vím jaké jsou jejich výhody a nevýhody.
A další věc je, že pokud máš problém s KPP co se týče pohodlí tak tě můžou K70x v tomto taky velice hodně zklamat. Ten jejich kožený most je kapitola sama pro sebe, nemluvě o tom, že jsou ty sluchátka konstruované na menší hlavu.
Proto si je nejdříve vyzkoušej. Jinak v podstatě totéž jsou K701, Q70x atd. Takže i když nemají K702 tak můžou mít jinou variantu. A např. K701 jsou mezi hodně lidmi rozšířené, takže není problém si je poslechnout u někoho "známého".

Web

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Hlavně řešit i sluchátkový zesilovač, k téhle kategorii sluchátek, ten má taky svůj podíl na zvuku...

např. http://avmania.e15.cz/bv-audio-headamp-uzivatelsky-test

Web

(upravil longi 2. 1. 2014 21:59)

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Takže zajtra pôjdem po ne, s tým že ich budem môcť do sedem dní vrátiť. Tak som zvedavý čo s toho bude.

Xmarek: čo sa týka KPP som nehovoril o tom či mi sedia na hlave alebo nie, to až tak neriesim.

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Zdravím. Dnes som bol pozrieť tie slúchadlá a keď som ich otvoril vsimol som si ze na nich nie je napis "Made in Austria" . A na krabici bolo napisane "Made in China". Natlaca sa mi otázka či K702 vyrabaju v cine alebo či to bola lacná napodobenina z číny? Na internete som našiel par ľudí ktorý majú také ale nepodarilo sa mi zistiť či sa nejak zvukovo líšia.
Viem že k701 boli vyrabane v cine a mali problém s akysimi bublinkami na membranach meničov.
.

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Originál AKG, originál Čína...

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

"bumpless" edition. big_smile
http://www.head-fi.org/t/626971/akg-k70 … ition/2955

Já mám ještě ty původní co jsou vyrobené v Rakousku a mají na mostu výstupky. Rozhodně bych se nebál, že by to byly nějaké fake. Ale kvalita bude asi typická pro AKG vyrobené v Číně.

Web

(upravil jardag69 9. 4. 2014 16:04)

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Já jsem jedny "bublinkový" vracel. Kromě podezřelých bublin měli děsně tvrdý hlavový most. Dneska bych šel spíš do Beyerdynamic DT 880. 701 rozhodně nemají problém s hloubkami.

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

...páni upozorňujem, že vývoj v oblasti sluchátiek dosť pokročil v poslednej dobe ... do cca 350eur neexistuje v predaji momentálne nič lepšie „s normálnym zvukom“ ako je toto:

http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p … t&sd=a

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

http://www.innerfidelity.com/content/i- … hp50page-2