Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

Výstupní trafo s prevodem 63:1, není to trochu moc ?

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

3600 : (3x57)...to vychazi 18:1

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

ale to není 3x57, sek. vinutí jsou paralelně... takže pořád 3600 : 57

Web

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

nojo v serii jsou jen pro sluchatka s vyssi impedanci...pravda

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

Skouknul jsem jen schéma, ale když je to pro začátečníky, tak by tam mohlo být také řečeno, kdy jsou to "high resistance headphones".

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

Ty nevýhody ss proudu jsou nám asi všem známé,
výhody jsou:
1. pracovní oblast se posune z nelineární oblasti (okolo nuly) do lineárnější oblasti
2. vzduchovou mezerou se zvýší linearita magnetického obvodu

jinak je pochopitelně pravda, že využitelné sycení se podstatně sníží, odporové ztráty se zvýší a vlastní indukčnost se sníží

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

Možná blbá otázka na blbém místě - není tu někdo z Plzně, kdo má lampový sluchátkáč , taky bych to někdy rád slyšel a doma by to určitě  uvítali. Klidně SS nebo mail.Mám AKG 702

Web

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

PB napsal:

1. pracovní oblast se posune z nelineární oblasti (okolo nuly) do lineárnější oblasti

To máš ponekud zkreslené predstavy, pri nejaké dc magnetizaci je tam obdobná "malá" hysterezní smycka, která závisí od materiálu, jen se ti zmení poloha saturace. Je to úplne stejné, jako kdyby si tam pridal magnet, tím se také strídavé vlastnosti pro malé amplitudy nezmení, pokud se nedostaneš k saturaci, nasycení.

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

2 Danhard : tak máš pravdu, prohrabal jsem ty staré poznámky ke konci s 6s19p a Ri při 100V, 100mA vychází z charakteristik asi 300 ohmů.  Těch 150 bylo myšleno pro 2 paralelně. Podle měření z nějakého ruského webu, kde si někdo dal práci s odměřením souboru různě použitých elektronek to vycházelo asi na 360 ohmů.

Web

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

se ctyrmi kusy 6s19p na kanal se da udelat OTL s vykonem 1,5WPC do 8 ohmu,schema zde:
https://lh3.googleusercontent.com/-_gK8 … 25A9na.jpg

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

Někde bylo OTL s 22 ks 6s19p na kanál. Docela pěkný gril lol.

Web

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

zrejme navrh od skupiny ČEZ...:-)

(upravil maras 12. 1. 2014 18:35)

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

Zdar chlapi, po dlouheee dobe se zase ozyvam  smile Bohuzel zdravotni komplikace mi drive nejak nedovolily se tu ukazat (a jak to tak vypada, tak se me smula jen tak nepusti, ale uz snad bude zase prostor "bastlit").  Dohnaliku, prolet to moje tema na ktere daval link Peta (Pzwak). Pokud budes mit zajem rad Ti schema poslu a klidne i se stavbou poradim . Mezitim jsem jeste udelal nejake drobne zmeny v NFB a zesik hraje prakticky 3/4 roku v kuse a naprosto bezproblemu a myslim si , ze skutecne vyborne.
Marek

EDIT: Na OTL vubec NEMUSIS zapominat smile

Web