Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » CD přehrávač Tesla MC 902/911

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: CD přehrávač Tesla MC 902/911

Zdravím, mám dotaz na tyto CD přehrávače ohledně displejů.Vím, že se jedná o známý problém s nesvítícími segmenty.Jen mě zajímá, jestli se tato závada projevuje u každého CD přehrávače nebo je to kus od kusu?Například když Tesla (Philips) vyrobila všechny MC 902ky, tak prostě u všech se to projeví nebo záleží na dané sérii nebo kusu?Já mám Teslu MC 911 v té nejlepší kondici včetně displeje, mám počítat s tím, že mi displej bude odcházet nebo mám prostě dobrý kus?Díky za odpověď, teda pokud je tu někdo, kdo o tomto něco může vědět.

Re: CD přehrávač Tesla MC 902/911

Pocitaj s tym, ze skor ci neskor sa ta zavada moze prejavit.

(upravil Michelin1 25. 11. 2013 10:04)

Re: CD přehrávač Tesla MC 902/911

Mně napřed přestaly fungovat diody funkcí a pak mi zmizely na displeji nějaké segmenty, kámoš má taky 911 zatím mu zmizel jeden segment.Já jsem naštěstí displej sehnal.Projdi si to tady, je tam i úprava napájení
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=4924

Re: CD přehrávač Tesla MC 902/911

Pokud tuším správně, tak Tesla MC 902 je vlastně Philips CD 460.Tak by se displej dal najít podle Philipsu nebo i znějakého, který má stejný displej, vymontovat.Třeba na polským Allegro je starších Philipsů poměrně dost i za slušný peníz.Na Ebayi jsem jeden displej objevil Display CD 460

(upravil Michelin1 25. 11. 2013 21:22)

Re: CD přehrávač Tesla MC 902/911

Jo ten displej by pasoval, pokud je dobrý.Párkrát jsem na německé ebai byl, ale displeje mě nenapadlo hledat.Stejně za něj dáš pěkný peníz pokud ho budeš chtít.Finančně to vyjde asi tak jako koupě přehrávače na aukru.

Re: CD přehrávač Tesla MC 902/911

Ty nesvítící segmenty se projevují pouze na zelených displejích?Ty zelené mají tlustší segmenty a červené tenší, ale líbí se mi oba.Já už mám doma 3x MC 902, na dvou zelený displej a na jednom červený a jednu MC 911 s červeným.Neví někdo, proč se vlastně používaly červené a zelené displeje?

Re: CD přehrávač Tesla MC 902/911

Na MC co viem cervene neboli, niekto to tam hodil uz z ETA-y. Ci?

(upravil Michelin1 17. 12. 2013 9:42)

Re: CD přehrávač Tesla MC 902/911

Zelené se dělaly ve dvou druzích, slabší čísla na 911, silnější na 902 a byly poruchvější, pokud máš někde červené jsou už vyměněné.

Re: CD přehrávač Tesla MC 902/911

Škoda, že ty displeje pro Teslu dodával Philips a né jiný výrobce, který s tím problémy neměl.Byl to dlouhodobý problém Philipsu, který to měl už tenkrát řešit.Takový na půl svítící displej kazí vzhled krásného přehrávače.Tady jsem našel video s historickým cd přehrávačem Philips, který už nemá displej v dobré kondici, ale led diody indikací skladeb na dvířkách svítí všechny.Přitom displej je také led.

http://www.youtube.com/watch?v=UMHva0MpYRc

(upravil Michelin1 22. 12. 2013 18:00)

Re: CD přehrávač Tesla MC 902/911

To není chyba diod, ty by svítily, ale řadič je načatý nebo kaput.
Pokud chceš opravovat displej tak jedině odbrousit opatrně řadič a nahradit novým nebo dát nový displej.
Mrkni na zirafoviny.cz

Re: CD přehrávač Tesla MC 902/911

Docela piplačka, to už bych tam radši dal displej z té ETY.Ale mě MCčka svítí všechny, jen abych do budoucna věděl možnosti oprav, pokud se to náhodou u mě projeví.Možná, že mám štěstí na dobré kusy.

(upravil Michelin1 22. 12. 2013 20:50)

Re: CD přehrávač Tesla MC 902/911

To by chtělo, pořídit si jednoho červenáčka dokud jsou k mání nebo udělat tu úpravu napájení displeje.

Re: CD přehrávač Tesla MC 902/911

Měl bych jeden dotaz, pokud někdo ví.Na MC 911 by ze spodu měly být dva aretační šrouby, které se při přepravě mají utáhnout, aby se mechanika nepoškodila.Rád bych věděl, které přesně to jsou, je jich tam několik.Mě se občas při vysouvání zaseknou dvířka o tu záklapku, takže se nevysunou, pokud tomu nepomůžu, ale dělá to jen občas, takže si myslím, že je to stále utažené.

Re: CD přehrávač Tesla MC 902/911

Máš to napsané a nakreslené v návodu k obsluze.

Re: CD přehrávač Tesla MC 902/911

Měly by to být snad takové dlouhé šrouby, cca 50mm kov a 20mm červený plast, nebo se pletu ?

Web

(upravil Michelin1 23. 12. 2013 13:05)

Re: CD přehrávač Tesla MC 902/911

Otoč přehrávač jsou tam jenom dva pod mechanikou, jak píše Sendy buď červené plastové nebo se dají nahradit kovovými se závitem M4.Rozhodně je nepřehlédneš.Jinak si myslím, že to otvírání je problém řemínku.

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » CD přehrávač Tesla MC 902/911

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£