Téma: Měděný plech 3mm

Potřeboval bych měděné destičky, alespoň 3mm tlusté řekněme 30x30mm by stačilo. Nemáte někdo tip případně mi to rovnou uříznout? Na rozměru až tak nezáleží, spíš na rovinnosti. Chci to jako meziplacku na procesor pod hliníkovej blok (celopasivní PC).

Re: Měděný plech 3mm

http://www.alms-brno.cz/kategorie/35-me … -z-plechu/
Cu, Ms, Al kupuju tam.

Web

Re: Měděný plech 3mm

Cu pasovina co se používá do rozvaděčů by se nahodila? http://www.kamat.cz/zemnici-material/ze … -cu-2.html

Re: Měděný plech 3mm

Díkes chlapi, poptám!

Re: Měděný plech 3mm

nebo taky toto: http://www.feropol.cz/

(upravil Kytka 4. 11. 2013 23:01)

Re: Měděný plech 3mm

Koukám tu na 2mm, tu mohu dodat..

Re: Měděný plech 3mm

to je málo, 3 nebo spíš 4 hmm

Re: Měděný plech 3mm

Kouknu se ještě zítra v práci.

Re: Měděný plech 3mm

super, dik moc. docela bys mi vytrhnul trn z paty smile

Re: Měděný plech 3mm

Zbytek 3mm sem našel a tedy rovnou nařezal na rozměr 30x30mm. Vyšli s toho však jen 4ks, bude ti to stačit, případně chceš to? Jinak hážu do koše smile

Re: Měděný plech 3mm

Jen bych si dovolil podotknout, že Cu pásovina na "šíny" nebývá příliš rovinná - je tuším protahovaná, asi ne válcovaná a má na sobě někdy takové jemné "štráfy", táhnoucí se po celé délce, takže tu rovinnost je asi ještě třeba doladit, aby si to hezky sedlo celou plochou. Což je u mědi trochu problém, je to měkký matroš a všechny nástroje a nářadí hned zalepí. Jaký je nejlepší separátor by asi věděl nejlíp Pavel Dudek, ten s mědí pracuje hodně a často.

Web

Re: Měděný plech 3mm

Jak píše Leoš, navíc nebývá kdovíjak čistá, ofrézovat to je problém, hned se to zalepí, musí se to brát pomalu a mazat jak o život a ti tak je to o nervy big_smile

(upravil Kytka 5. 11. 2013 20:57)

Re: Měděný plech 3mm

Pásovinu nemám, ale z válcovaného plechu- řežu na vodním paprsku. I rovné to celkem je smile

Re: Měděný plech 3mm

Na opracování těhle měkkých materiálů je jako mazadlo, nebo chcete-li separátor, nejvhodnější petrolej. Bez problémů i na řezání závitů v měkkém hliníku, kde se jinak vytrhají zalepeným závitníkem.

Web

Re: Měděný plech 3mm

Uvidím no, možná to prostě jen připlácnu namazané arctic silver a uvidím, jak to bude odvádět teplo. první pokusnej králík je ivy bridge pentium  asi na 2.6Ghz (35W), tak doufam, že jsem nepoddimenzoval ten profil, víc se mi do mini-itx skříně nevejde big_smile

Re: Měděný plech 3mm

Já myslím [občas] že u těch 35W problém nebude. To Ivy bridge stejně nadoraz pojede výjimečně, většinou se bude nudit při běžných aplikacích.

Web

Re: Měděný plech 3mm

...dokud se nezasekne třeba fleš nebo java a procák nepojede "potichu" na doraz lol
takže radši to nadimenzuju na plný koule než jen na "hudební výkon" smile

Re: Měděný plech 3mm

Fleš normálně nesekne všechny jádra, ale taky se mi stalo, že celý den jedno jelo na 100%, druhé na 50%, a zbylá se flákala. Rozhodně dimenzovat co nejvíc to jde!

Re: Měděný plech 3mm

Co je to proti tomu, když se zasekne Kreš! tongue

Re: Měděný plech 3mm

Já tím jen chtěl říci, že u 35W procesoru nebude chlazení takovej problém, jako u těch 130W procesorů pochopitelně. Takže bych to nějak nehrotil. Kamarád jel rok s nefunkčním větrákem na CPU 2.2GHz [65W] a uchladiko to i bez něj. A to byl ten malej mizernej chladič dodávanej s procesorem. Pravda- jen na kancelářský aplikace a net.

Web