Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 4)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

  Stránky: ««« 1 2 3 4

RSS

Příspěvky [61 až 71 z 71]

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

2x Cinch v zadním panelu. Už jsem ho tak koupil. Když jsem propípal zem, tak jsem zjistil, že zem Cinchů je vodivě spojena s tím spodním kovovým krytem. Kabel, co vede od desky elektronik k Cinchům vypadá, že je sice nový (tam kde jsou vidět holé vodiče, jsou krásně zlatavě lesklé, možná, jakoby něčím nalakované - to fakt netuším), ale originál (šedý, jaký se tenkrát používal a je i u gramce co stavěl otec před cca 35ti lety - šasi z NC 131 v doma dělaném soklu).

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

http://ulozto.cz/xEgP4EPK/nc440-upravy-pdf   třeba to pomůže..

Web

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Pekny clanok. No ako som pisal brum je az ked sa zapne motorcek, trafo je mimo, tienenie j v poriadku, zeme oddelene, premerane. Ja mam upravenu 440ku a znej ani pri celkovom 720x zosilneni signalu z prenosky nieje pocut nic, ani sum ani brum, takze viem gramec upravit. 450ka je asi prekliata, no ako pisem pri napajani z 12V akumulatora je ticho, a ja som sa sakra doposial nedostal k tomu aby som jej spravil tvrdy 15V zdroj bez sumu. Azda na novy rok  a potom pojde z chalupy svinskym krokom na predaj.

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Prosím. Môže mi niekto zmeriať alebo nemá poznačené akú hodnotu odporu ma cievka elektromagnetu výťahu ramienka? Moc sa mi prehrieva T7 a rele sa nezopne. Ďakujem.

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Zdravím vlastním gramofon Tesla NC580 (LENCO) který je připojen k zesilovači Technics- SU-V560 měl jsem obrovský problém s brumem a chrčení, bzučení v reproduktorech. Pořád jsem nemohl přijít čím to je začal jsem tím ,že jsem vyměnil káblíky v ramínku. Brum stále brumil a brumil ,ramínko jsem měl ukostřené + šasi gramofonu na zemnící kolík u zesilovač .Audio cinch jsem připojil na přímo pořád brum i když gramofon nebyl spuštěný. Napájel jsem kablíky zpět na zkratovač v gramofonu kde byly předtím a ejhle brum zmizel měl jsem radost jak malý Jarda jen do okamžiku než jsem zapnul gramofon záááááás ten brum byl jsem na mrtvici. uzemnil jsem ramínko i k zesilovači i zemnícímu kolíku v zásuvce a pořád hrozný brum . Napadlo mne dát gramofon co nejdál od zesilovače a přívodu napájení hifi komponentů a brum se minimalizoval čím větší byla vzdálenosti  gramce od elektrických kablíků .Stačilo se přiblížit gramofonem a brum se zvětšoval aha zde je zakopaný pes .
Hledal jsem na netu jak odstínit kablíky .Takže alobal s tím jsem odstínil všechny napájecí přívody k hifi + audio kablíky i k reproduktorům a vše jsem uzemnil .Samozřejmě ,že jsem začal u zesilovače a gramce vše obaleno alobalem (aby se nepoškodil zaizoloval jsem jej páskou na izolaci-tubex) poslední jsem ukostřil gramofon a hurá brum zmizel jak mávnutím kouzelného proutku.Pokračoval jsem alobalem ,až jsem obalil , ukostřil všechny audio a napájecí kabely + kabel k zásuvce s přepěťovou ochranou kterou jsem též odizoloval alobalem a ukostřil prostě vše Zvuk je křišťálově čistý vše dostalo hloubku ,prostor atd vím co píši své metal+ klasickou hudbu na LP mám dost na-poslouchanou .Trvalo mi to asi půl dne spotřeba 30m alobalu a jedna a půl šedé pásky na izolaci ale mé usílý za to stálo .....  Vyhrál jsem nad brumem.....

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

No ty si tomu dal. Este mi povedz co za signalove kable si mal? Ak hnoj z tesca tak sanecuduj ze brumelo.

Ja som teda konecne upravil 450 tak ze nepocujem ani motorcek a ani brum a to mam kable krizom cez napajacie a este aj gramofon je napajany spinanym zdrojom.

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

NC450 nebrumi ? tak piš, piš, vymýšlej si, přeháněj, to i mě zajímá jak na to...

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Sakriš chlopi, co s těma gramcema děláte, že vám brumí? Já postavil od r. 1981 habakuk gramců a žádnej nebruměl. A to jsem o tom tenkrát věděl kulový a i ten první byl tichej jak Fučík u výslechu.
Maxell:
Jo na svůj druhej gramec (cca 1986) jsem kupoval nějaký díly v maxellově dědině smile když jsem si tam hrál na ktrka 730m hluboko.

Web

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Sagitarius a to mi chces povedat ze 450 co si mal v rukach boli tichucke ako 440ky? Tak to neverim.
Ja som motorcek zavesil na gumicky, ked si to pozriete tak to je rovnake sasy ako 440 a su tam otvori na pruzinky. Take male som nemal a tak som to zavesil na trvace gumicky.
Signal z ramienka ide na mini pcb hned za fotoodporom a priamo sa tam napaja Rg-59B/U kabel.
Drbal som sa s tym pol roka. Teraz mam dilemu nechat si 440ku ktora sa zahoruje 30minut a potom drzi otacky ale je super ticha alebo tuto konecne doladenu 450ku.

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Já tovární gramec nikdy neměl, všechny dělaný doma. A měl jsem ve všech taky dost elektroniky, jako v NC450. Ale továrních mi prošly rukama spousty, a všechno jsou to jednoduchý gramce, a pokud to robí neplechu, je třeba vzít ošklivoškop a hned víš, na čem jsi. Může dělat problémy ten oscilátor pro pohon motoru, když vyschnou kondy C8-11 na výstupních tranzistorech. Je potřeba, aby tam byl alespoň přibližnej sinus a ne obdélník, ten zvyšuje hlučnost motoru. Ten kmitočet z oscilátoru (na C T5 je obdélník) se taky může někde naindukovat na NF (nemusí to být vždy padesátka, jak se mnozí domnívají, je tam i 152-164Hz, a 208-222Hz).... Ale v podstatě je to vždycky jednoduše řešitelný, jen je třeba mít alespoň nějaký vybavení a jít po tom logicky.

Web

(upravil johny.coat 29. 4. 2015 12:21)

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Nenapsal jsem, jak to se mnou nakonec dopadlo, tak tedy. Koupil jsem krabičku, a do ní jsem udělal zdroj s původním transformátorem z gramofonu, dvě diody, vyhlazovací kondík. Do gramofonu vedu již jen vyhlazených 12V. Pro zachování stroboskopu jsem udělal krystalový oscilátor. Motor jsem zavěsil na gumičku, stejně jako u NC500. Gramofon konečně neprodukuje žádný brum.

Příspěvky [61 až 71 z 71]

  Stránky: ««« 1 2 3 4

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£