Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 71]

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

No joooo, takže ne motor, ale zdroj. C7- TE984- 1000uF/15V u levýho okraje desky. Jestli se vyznáš ve schematu, můžu ti poslat komplet servisák. Mám na téměř všechny gramce Tesla.

Web

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

No joooo, ale já jsem všechny elektrolity měnil, dával jsem tam Nippony big_smile

(upravil sagitarius 9. 11. 2013 11:49)

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

A jakou hodnotu máš na pozici C7? Nepopletl sis značení? Na tom původním je uvedeno 1mF. Nedal jsi tam náhodou 1uF?
Mimochodem elektrolyt se píše s tvrdým Y.
Ještě dotaz- máš v pořádku obě diody a obě pojistky u diod?

Web

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Díval jsem se a mám tam 1000uF.
S tím Y jsem ňouma.

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Skoro se přikláním k tomu, že napájení usměrním a vyfiltruju také mimo gramofon a dovnitř půjde už rovné napájení. Připadá mi to jako takové nejčistší řešení. Ale pak je problém, co stroboskop. Neměli byste nějaké hezké schéma oscilátoru pro stroboskop?

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

To je určitě rozumný řešení. Nicméně by neškodilo zjistit, jak a kde tento problém na tvém stroji vzniká. Mohlo by to pomoci v budoucnu i dalším. Nemáš možnost si půjčit osciloskop a podívat se na výstup zdroje, případně skouknout, kde to tu 50ku na signálovou cestu nabírá? Co ty diody a pojistky- obě v pořádku? Pokud by jedna nejela, byly by tam slušný pulzy. Další ještě to, že zdroj je až na desce a k ní vede od trafa střída. Zkus střídavý vodiče k desce vzájemně zkroutit.

Web

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Taky by mě to zajímalo, kde se to chytá. Bohužel osciloskop si nemám kde půjčit, ani bych to s ním asi neuměl. Diody jsem teď dával nově, protože jsem tam předtím měl ten můstek (zalitej obvod), a proměřoval jsem je, vypadaly v pořádku. Ještě se určitě podívám na ty pojistky. Co se týče toho zkoucený drátů, nevím, oni totiž k plošňáku vedou vodiče v takové kšandě. Takže bych jí musel roztrhat. Ale možná to zkusím.

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Možná by nebylo od věci dát to někomu, kdo má vybavení a znalosti, místo neustálého bezhlavého stříhání drátů, přeletovávání zemí, párání kšand a kroucení drátů? Nakonec se beztak ukáže, že chyba nebyla v gramofonu, ale jinde.

Nemáš v okolí někoho s vybavením, kdo tomu rozumí? Odkud jsi?

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Souhlasím, bylo by to nejrozumnější řešení, a hlavně daleko rychlejší. Znalej a vybavenej to najde za chvíli.

Web

(upravil johny.coat 9. 11. 2013 21:29)

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

No já jsem z Karlovarskýho kraje, tady tradičně nebejvá vůbec nikdo.
Jinak pojistky jsou v pořádku..

Tak řešení mám, že, usměrním a vyhladím to vně gramofonu. Šlo jen o tu přesnou příčinu.

Mimochodem, když už sem píšu. Nechal jsem si vygravírovat nový štítek na předek tohoto gramofonu. Je to ta cedulka, kde je napsáno HI-FI NC 450 elektronik..jelikož jsem jí měl dost ošoupanou. A nechal jsem jich udělat víc. Takže kdyby o to měl někdo zájem, tak prodám..

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Zdravím.

Mám úplne rovnaký problém. Odtienil som úplne všetko od napojenia kabeláže ramienka k cinch, transformátor von /spôsoboval aj mechanické chvenie/ a stále až po zapnutí motorčeka počuť jemné brumenie. Neviem odkiaľ sa to tam môže dostávať keď signál z prenosky ide mimo dosku na cinch oddelené od šasov. Tie sú s predzosilňovačom uzemnené samostatne. Brum je tam až po zapnutí motorčeka. Nieje to mechanické nakoľko motorček je mimo v ruke.

Keď dám napájanie na 12V akumulátor tak je všetko tiché bez brumu.

Ako ste to nakoniec vyriešili?

Ja plánujem ešte vymeniť usmerňovacie diódy a dať k nim paralelne 10nF kondenzátory a ešte za filtračným elektrolytom dať 100nF kondenzátor. Pred primárne vinutie taktiež kondík. Nemal som to na osciloskope ešte ale môžem dať.

Kondenzátory sú premerané a dobré. Brumí aj keď je doska regulácie odmontovaná a položena na dno gramofónu ďalej od ramienka. Vrch je postavený na zadné čelo zvislo a dno je na stole normálne.

Mám to správne uzemnené ramienko komplet, aj šasy, aj motorček, aj zakladňa do jedného bodu. Ako píšem až keď sa spustí motorček. Odpojená žiarovka, tlejivka, doska mimo nič nepomáha. Je ticho a keď zapnem otáčanie brum, nie silný ale až na cca 80% hlasitosti zosilňovača je ho jemne počuť a pri max. je už počuteľný keď je ramienko ešte zaparkované. Pri hraní hudby to už nerozoznáte nieje to tak intenzívne.

Vďaka.

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

To je takto těžký, to by bylo potřeba vidět a mít to před sebou na stole. Těch možností je spousta.  U gramofonů je někdy i moc poctivý zemění na škodu. Zkus postupně odpojovat zemění různých dílů po jednom a zkoušet. Nemáš doufám signálovou zem nikde spojenou s mechanickou zemí (kostrou). Kostra se vyvádí zvlášť na šroubek-svorku.

Web

(upravil enaxy 10. 10. 2014 23:36)

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Nie nemám a mám to premerané i na 200MOhm rozsahu multimetra smile .

Signalová zem sa spája až v actidampe. S gramofónom NC440 to mám úplne hluché bez brumu, úplne hluché.

To bude tým blbým zdrojom a určite tie relátka a cievka zdviháčika generujú rušenie. Som si všimol, že ani krytky tých relátok nie su uzemnené tak ich uzemním a skúsim odpojiť cievku elektromagnetu zdviháčika.

Ale aj tak spravím asi nový zdroj nakoľko tam je 24V krokový motor a pôvodné trafo dá filtrované usmernené napätie niečo cez 17V a po zapnutí motorčeka klesne na 14,4V. Urobím tvrdý zdroj 15V  a na stroboskop už prerobený na LED privediem tienené nízke striedavé napätie. Dofušený gramofón to je a riadne.

S tým zemnením všetkého môže byť tiež pravda a skúsim odpojiť zemnenie motorčeka ktoré tam nebolo a ja som ho prirobil. Pod motorčekom je vlastne taká Al kruhová základňa a tú som uzemnil tiež, tak ako aj zakladateľ tejto témy.

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Relátka určitě brum neprodukujou. Jsou napájený SS, a spínají tqaky SS.

Web

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

No hej ale potom odkiaľ ten brum keď tam nieje pri zapnutom napájaní gramofónu s trafom vonku ale až po zapnutí motorčeka a zase pri napájaní z akumulátora nebrumí. Uvidím v pondelok po úpravách vyššie.

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Dobrý den. Právě jsem se stal hrdým majitelem tohoto skvostu a mám hned takový problém. Vím, že je to trochu OT, ale nechci hned zakládat nové vlákno.
Po dojetí desky se mně nezvedá raménko, tak jsem pátral, čím to je. Nejprve jsem zjistil, že deska elektroniky byla uchycena pouze třemi šrouby a byla v zadní části poměrně nízko, takže relé zvedáčku zabíralo do prázdna . Neměla by být náhodou chycena čtyřmi? Takže jsem přidal 4. šroubek a desku vyposouval tak, aby relátko zabíralo správně. Ale zjistil jsem, že relátko nemá dost síly, aby raménko zvedlo. Na jeho kotvičce je takový šroubek s matkou a pružinkou. Uvažuji správně, že když tu pružinku pomocí té matičky trochu stlačím, tak se zvýší síla potřebná ke zvednutí raménka?
Prosím o vaše cenné rad, či případné přesměrování na vhodnější vlákno a samozřejmě děkuji.

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Ono je kolikrát nejlepší, to, jak to bylo z fabriky - takhle se tam každej jouda snaží narvat cinche - zbytečně a nadělá si s tím víc problémů než užitku....  Zrovna u pětikolíku je zem spojená a problémy s tím nejsou..

(upravil maxell 18. 12. 2014 16:20)

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Nepomůže nic, to je vlastnost aparátu, ne závada, ten brum teda, zvedák ramínka s přenoskou neodpovím, nevím, HC43 měl pružinku na pístku zvedáku zajištěnou matkou M3 jejíž utažením - povolením lze v určitých mezích zdvih nastavit.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Takže zvedáček jsem dnes opravil, bylo to opravdu tak jak jsem psal a stačilo trochu přitáhnout pružinku. Jinak, vzhledem k tomu, že mám trafo vyhozený externě, tak doufám že s brumem gramofonu problém nemám. Teda z repráků se při přepnutí zesilovače (Technics SU-V300) na phono brum ozývá, ale ten se ozývá když připojím signálové kabely ke svorkám zesilovače nezávisle na připojení gramofonu. Spíš, když připojím gramec, tak se ten brum trochu ztiší (aby byl slyšet musím volume vytočit cca do 1/3) Gramec jsem zkoušel zemnit k zesáku, ale nijak výrazně to nepomohlo. Takže se mě nejspíš bude indukovat 50 Hz na špatně stíněný kabely. Zatím tam mám normální noname z elektry za pár šupů, budu muset vyměnit big_smile

Re: Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Jak to máš zapojené ? NC450 měl z fabriky signálový kabel napevno ukončený DIN tak tedy přes redukčku DIN/Cinch nebo výměna koncovky na 2x Cinch...nebos přebastlil gramec a vložil na zadní panel 2 Cinch zásuvky ?

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Příspěvky [41 až 60 z 71]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Brum gramofonu Tesla NC450 - to není ten stále se opakující problém

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£