Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Smetiště » pozor na objednavky z ciny

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 71]

Re: pozor na objednavky z ciny

Co jsem nakupoval z jiných států vč. ameriky tak nebyl sebemenší problém. Upřímně zřizovat si někde v německu MB na to mě zrovna neužije. To raději ty pár dolarové položky oželím a nebudu to už objednávat.

Web

Re: pozor na objednavky z ciny

Tak mi přišel další balík (spíš větší obálka). "Hezké" skóre jen co je pravda. Podle razítek byl měsíc v Číně a měsíc u nás na poště. sad

Web

Re: pozor na objednavky z ciny

no ono asi co se rozkřiklo, že pošta z číny je za 0, tak počet zásilek za pár doláčů, na kterých není clo ani dph, prudce narostl. A česká pošta se nepřetrhne, nic moc z toho nemá, když nevyřizuje clo a dph. Tak to prostě bojkotují, nejspíš nikde není napevno dáno, do kdy to musí doručit. Taky mi visí dvě zásilky, jedna za 3USD, druhá za 26USD. Obě už víc než měsíc, u té dražší podle tracking num. už je v ČR dva týdny a nic... Uvidíme.

Web

Re: pozor na objednavky z ciny

No já doufám, že mi to přijde...v nejhorším si nechám vrátit prachy. Zásilka, co tam měla údajně viset už dva a půl měsíce, tak tam mi číňan prachy vrátil, ale osobně si myslím, že mu to už v HK poslali zpátky.

(upravil Tipi 12. 11. 2013 18:09)

Re: pozor na objednavky z ciny

Hazys napsal:

...  A ze všeho nejvíc mě s... ty protivné pracovnice pošty, kterým vše trvá tejden, jsou líné zvednout prdel ze židle a svým pohledem a blbýma grimasama vám jasně naznačují, co si o vás myslí. Že co ste si to dovoloili, chtít po ní, aby vám došla pro balík, který váží dokonce dvě kila. ...

Zdá sa mi, že hovoríš o pošte v jednej dedine na juhozápade Slovenska... Ale asi to tak nebude smile Takže na poštách sú všade také neochotné kravy alá štátny úradník(česť výnimkám)  sad

Re: pozor na objednavky z ciny

20.10 som objednal LED COB žiarovky, 5.11. mi prišli, takže aby som na nich iba nekydal wink

Web

Re: pozor na objednavky z ciny

Pánové, stala se dnes divná věc: Přišel mi dnes balík ze Singapůru (uveden na balíku, avšak na ebay item location: Hong-Kong), který jsme objednal 02.11.2013.  Tedy 11 dní mezi objednáním a doručením. Mezizastávka ve Švédsku, podle razítek a nálepek 05.11.2013.
Aneb What the hell?!

..kéž by to takhle rychle chodilo vždycky.

Re: pozor na objednavky z ciny

Mě zrovna minulý týden přišly oba balíčky, tedy nebyly za 2$ z číny.
První z Ebaye šel letecky z Japonska přes českou poštu, za 4 dny přišla z Prahy žádost o plnou moc s vyřízením cla a do týdne byl doma. Bohužel za 100$+60$ poštovného si naúčtovali celkem 800,- kč. Přitom před dvěma lety balík z USA za 480$+poštovné vyšel na 280,-kč, a nikdo nepotřeboval plnou moc (jen ten debil v celnici asi neumí číst a tak balík otevřel aby se podíval co je uvnitř a na fakturu připsal propiskou Optika). Tehdy k němu bylo přiloženo poučení že se mám přihlásit k dani, takže jsem volal zpátky a bylo mi sděleno že to týká jen obchodníků, pokud to mám domů vše je už vyřízeno.
Druhý z e-shopu dorazil z Honkongu za 200$+60$ poštovného, v pondělí objednáno a v pátek dodáno DHL jako náhradní baterie za 28$, freepost.

Takže pošta normálně funguje, jen se jim nechce řešit balíčky za 2$. Nicméně je lepší si připlatit za DHL.

Re: pozor na objednavky z ciny

PavelTl napsal:

Takže pošta normálně funguje, jen se jim nechce řešit balíčky za 2$.

Jo pochopili to ty ku**y správně. Vidí tam Gift tak proč by se neobdarovali. Oni neřeší ani dražší zásilky, řeší pouze ty kde si můžou naúčtovat dph a ty jejich zlodějské poplatky. A DHL to je opravdu rada. 300kč celní poplatky + dph. Prostě řešení stop stav. Mám vánoční dárek v ceně cca -2k. sad

Web

Re: pozor na objednavky z ciny

Takže to nakonec vypadá, že je na poště nějaká straka (nebo víc) páč obálky normálně chodí (asi se nehodí) a jakmile to bylo něco většího (nejspíš pro někoho zajímavějšího) tak z toho nedošlo nic. A přitom podle sledovacích systémů to do ČR došlo.

Web

Re: pozor na objednavky z ciny

Dneska jsem se opravdu nadzvedl ze židle. Ti za**ní pošťáci poslali ty položky zpět do Číny. Ani se nenamáhali ty věci do našeho města poslat. Prostě počkali až uplyne nějaká doba a pak to poslali zpět. No paráda. Tak tomu říkám motivace si nechat posílat nějaké věci z Číny. Přitom se jednalo o nějaké kondenzátory, takže větší obálka. A mám podezření, že takto to vyřešili i s ostatníma. A přitom jsem zaplatil 7 dolarů za poštu, takže to šlo letecky.

Web

Re: pozor na objednavky z ciny

Mě věci z číny chodí normálně, i když poslední dobou místo tří týdnů čekám měsíc

Re: pozor na objednavky z ciny

Asi jsem musel někomu udělat něco hrozného, jinak si to co se děje nedokážu vysvětlit. Včera přišla sousedka a donesla balík co ležel mimo mou schránku. Byl adresovaný na mě, a byl podaný na konci října. Pošťačka se ani neobtěžovala zazvonit (žena byla doma), prostě to tam položila ať si to může kdokoliv vzít.
Před nedávnem se mi dostala informace, že mi ukradli balík. Myslel jsem si, že to byl jen špatný vtip. Na poště mi řekli, že balíky co se nevlezou do schránky dovezou zpět a nechají tam avízo. Prý neexistuje, že by to pošťačka nechala mimo schránku. Jak vidno pošťačka má zavedené jiné praktiky. mad

Takže nejenomže mi pošta posílá balíky zpět (dnes mi napsal prodejce, že mu jeden balík o kterém jsem věděl přišel zpět do Taiwanu), ale prostě je tak pohazují a neobtěžují se vůbec je doručit. Kdyby ty k...y ten balík aspoň nechali na poště a dali mi vědět. Takto to ta baba může prostě házet do konteineru a nic se neděje. Však co její to není a když to není doporučeně tak ji to netrápí. A jak jsem zjistil tak si nedělají ani hlavu s dopisy s modrým pruhem. Prostě je nechávají položené mimo schránky a když se něco ztratí tak má dotyčný smůlu.

Asi je celkem jedno, že měla Čína nějaký problém. Naše pošta tomu nasadila korunu. sad

Web

Re: pozor na objednavky z ciny

Stejné zkušenosti. Vítej v Kocourkově (též občas nazýván "Zmrdov").

Re: pozor na objednavky z ciny

Potvrzuji, balík z číny se vrací zpět, poležel si měsíc v Praze a poslali ho zpátky, prý adresát neznámý. Další balík, který jsem posílal pro změnu já do Mělníka, ležel v Praze na poště celý týden. Co chodí jinudy než přes Prahu, především na malé pošty na vesnicích, není problém. A to posílám tak 4-5 zásilek týdně. Holt je to na pos..ní mad

Web

Re: pozor na objednavky z ciny

Kluci, ale zajímavý je, že od Farnella je tu cokoliv téměř hned a v pořádku /tedy pokud je to skladem/. Ale i komponenty, které zrovna skladem nemají /jednalo se o značkové axiální elyty velkých kapacit/ jsou tu daleko dříve, než by měly být a to prosím v sobotu, neděli i svátky.

Web

Re: pozor na objednavky z ciny

záleží co potřebuješ, mi dorazil balíček z  chiny za 8 dnů od objednávky, posílali letecky.

Re: pozor na objednavky z ciny

Moja posledna skusent s nakupom cez ebay z Ciny:
Objednane 28.10., malo prist do 30 dni. Asi 10 dni po termine (8.12.) som otvoril na  ebay case na riesenie problemu. Den po tom - 9.12. tovar dokvitol do schranky. Cize dodanie trvalo 6 tyzdnov a 2 dni (44 dni) na miesto 30 dni.... Ten isty tovar pred asi 1/2 rokom dosiel o 1-2 tyzdne skor.
Mam z toho zmiesane pocity. Na jednu stranu som rad, ze tovar dosiel, ale na druhu stranu mam obavy objednavat z Ciny...

(upravil xmarek 12. 12. 2013 9:52)

Re: pozor na objednavky z ciny

Po zkušenosti s Českou poštou už jsem na ebay rezignoval. S vyjímkou hloupostí co se vlezou do schránky. Naše pošťačka si usmyslela, že bude moje balíčky rozdávat a tak je ani neháže do schránky. Prostě je tam pohodí. Už jsem to řešil x krát i s vedením pošty naší pobočky a situace se pořád opakuje. Asi si na mě ta ... zasedla. Jiný důvod v tom nevidím. Pochopitelně se mi ztratilo co se dalo. Bydlím v takové "krásné" lokalitě plné socek takže není šance aby to tam vydrželo do doby než se někdo objeví doma. sad
Jinak se oběvilo pár zasílek co jsem obědnával před 3 měsíci. Bohužel kolik se jich ztratilo ví Bůh. Jediné co mě může ukliďnovat je fakt, že těm ku*** co to ukradli to k ničemu nebude. Na to jsou příliš hloupí, aby věděli k čemu se to dá použít. A v hospodě to taky neprodají. smile
Co se týče Číňanů musím uznat, že se k tomu postavili čelem. Refundovali co se dalo a tak moje ztráta činila ve výsledku pár stováků. Jednalo se hlavně o to, že u jedné zásilky jsem zaplatil další poštovné (něco jsem si k tomu ještě přihodil) a budu si to zatraceně hlídat, aby to ke mě tentokrát došlo (jde to vysledovat a šlo to letecky).

sinclair napsal:

Kluci, ale zajímavý je, že od Farnella je tu cokoliv téměř hned a v pořádku /tedy pokud je to skladem/. Ale i komponenty, které zrovna skladem nemají /jednalo se o značkové axiální elyty velkých kapacit/ jsou tu daleko dříve, než by měly být a to prosím v sobotu, neděli i svátky.

Farnell je trošku o něčem jiném. Oni to posílají letecky s UPS. Někdy je "schválně" provokuji do kolika hodit to musí člověk obědnat, aby to tu na druhý den bylo. Zatím jsem u 16:30. big_smile

Web

Re: pozor na objednavky z ciny

Farnell je hlavně v drtivé většině věcí předraženej jako prase. Když už, tak mouser.

Příspěvky [41 až 60 z 71]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » pozor na objednavky z ciny

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£