Téma: Jak dostat komaxit z oceli

Nějaké nápady - barvožrout? Nerad bych to nechával opískovávat...

Re: Jak dostat komaxit z oceli

Alkalický odlakovač, opálit autogenem.
http://www.ikarus.cz/odlp.htm

Re: Jak dostat komaxit z oceli

Jedině opískovat,máš záruku že bude původní barva komplet dole,jinak při stříkání nové můžou být potíže.

Re: Jak dostat komaxit z oceli

Další hlas - jedině opískováním.

Re: Jak dostat komaxit z oceli

No někdo radil, ať to vezmu normálně plamenem, že se to začne krásně loupat, jen to děsně smrdí smile Tak že bych zkusil co radil dolly?
Pískovat se mi to právě nechce nechávat, protože si myslím, že to vždy nechá strukturu...

(upravil reta 22. 10. 2013 15:08)

Re: Jak dostat komaxit z oceli

Ja bych zkusil pokud to ostatní dovolí louh teplý, sodný, sežete skoro všechno. Edit, přesněji roztok louhu.

(upravil redyuri 22. 10. 2013 15:54)

Re: Jak dostat komaxit z oceli

odstranovač náterov, následne pieskovanie. samotný komax ide len čisto pieskom dole hooodne pomaly.
inak komax nádherne horí, ide o plast.

Web

Re: Jak dostat komaxit z oceli

Pánové alkalický odlakovač je odlakovač na bázi louhu, čím vyšší teplota tím lépe, opláchnout tlakovou vodou a ten autogen zbytky barvy spálí. Komaxit  je prášková barva na bázi plastu, po nanášení se ve vypalovací peci stabilizuje - napeče na lakovaný předmět. Ta adresa je na firmu která prodává odlakovače ale i provádí odlakování. Pískování hlavně při členitém povrchu moc nepomáhá. Při nedostatečném odstranění původní vrstvy a novém nátěru, v případě že nepoužijete opět práškovou barvu, dochází, jak píše Benazi, k problémům.

Re: Jak dostat komaxit z oceli

pokud pískuje fa, tak musí vědět že nepoužije písek o velikosti ořechů ,určitě by to nebylo bez následků,musí to mít zkrátka v ruce.

(upravil Kytka 24. 10. 2013 12:42)

Re: Jak dostat komaxit z oceli

Na ten roztok louhu bacha! Měli sme ve firmě zmršenou zakázku a nechali to stáhnout louhem normálně v galvance. Povrch byl pak sice krásně čistý, ale po znovu-nalakování ( práškovou barvou) po půl roce, barva z výrobku totálně slezla- respektive se samovolně sloupala. Po takovémto louhování pomohlo jedině kus pozinkovat a pak teprve nastříkat. Mám opakovaně vyzkoušeno! Stáhnout jedině k tomu určeným odlakovačem, např. výše uvedeným. Případně tedy s citem v ruce nahřát autogenem a pak nechat jemně opískovat. Ne u všech dílů, však proveditelné. Pomohl bych rád, ale příruční odlak. lázen nám v práci bohužel zrušily a já občas nějaké= domo šolichy na kterých mi záleží, musím dobu čekat a posílat pak s větší zakázkou do firmy k tomu určené. http://www.ecopaint.cz/index.php?str=odlakovani-cz

Zorg: dole na tom odkazu, je můj rám Mrázek. Ni sem nevěděl, že ho tam dali jako vzor exklusivního odlakování big_smile

(upravil reeb 24. 10. 2013 16:10)

Re: Jak dostat komaxit z oceli

Poradíte levné, jemné opískování v Brně?

Web

(upravil Dalča 24. 10. 2013 14:30)

Re: Jak dostat komaxit z oceli

REEB
každá fabrika má tryskač...
Královopolská,
MPS Gradior,
atp...
V mnohých lakýrnách mají taky.

Kytka:
po odlakování alkalickým sráčem nutno povrch mořit v patřičném mořidle dle použitého kovu a pak teprv znovu lakovat.

(upravil redyuri 24. 10. 2013 14:31)

Re: Jak dostat komaxit z oceli

brno dvorska, http://www.komaxitcz.cz/ bezne k nemu hodim ram bicykla, on chemicky odstrani farbu, zvysok jemne dopieskuje a da lacno komaxit dla RAL. dohodnut si cenu pri odovzdani
kontakt cez Roman Šťastný mobil 774 830 845 . taky trochu divny chlapik.

Web

Re: Jak dostat komaxit z oceli

Jo u nich jsem si nechal oprášit skříňku na zesilovač. Když jsem ji tam dával, říkal že to bude stát cca 150,-Kč. Když jsem si ji přišel vyzvednout, už to stálo 300,-Kč. Příště si najdu jinou firmu.

Web

(upravil Kytka 24. 10. 2013 19:12)

Re: Jak dostat komaxit z oceli

Dalča: reagoval sem na retu-po louhu i mořily, ale houno platné.. Co sem se nadělal fušek typu digestoř nad sporák a podobně. Nepomohlo pak upozornění, čím a kde si původní barvu nechali stáhnout, zkoušelo se i následně opískovat, ale do roka byli ty díly stejně zpět. Po 20 letech praxe, co se kolem toho trošku motám, jen doporučím svěřit to firmě, která se odlakováním zabývá a i tak je dobré být obezřetný. U fe.kovu se to netýká, kolega si u firmy nechal stahovat nějaké věci. Nezmínil se, že výrobek je ze slitiny hliníku a v namíchaném silném roztoku určené pro železo, mu s toho pak nezbylo nic. Rozmlácených věcí z pískovače, sem viděl také dost.

Re: Jak dostat komaxit z oceli

reeb: mam možnost opískování. Klidně sz.

(upravil Jan 28. 11. 2013 21:11)

Re: Jak dostat komaxit z oceli

Dovolím si taktéž reagovat - jak to praktikuji já .  Nejprve silný louh ( neustále zahříván ) , poté oplach a kyselina na odstranění případné rzi ( občas bývají žilky rzi od proniklé vlhkosti třeba kolem neodhrotovaných a nedokonale lakovaných otvorů - proto hrany a otvory každého dílu poté upravím ! ) , popř. pískování , když louh neodvede dokonalou práci . Pak galvanovna - tam opět kyselina a chromát bílý nebo žlutý ( ten je údajně lépe vlhkuvzdorný ) . No a nakonec prášková lakovna , kde si ještě před nástřikem díly odmastí . Drží to pak jako Davidova víra .

Re: Jak dostat komaxit z oceli

Potřebuji to dostat z hliníkového plechu. Do chemie se mi nechce.

Re: Jak dostat komaxit z oceli

Protože hliník, tak prakticky jen opískovat nebo opálit a opískovat. Taky záleží, jak kvalitně je to udělané.

Web

Re: Jak dostat komaxit z oceli

Už je to dole, kartáč ve vrtačce. Docela se to dalo. Překvapil mne zápach z toho, jako když se někdo po....