Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Měření zkreslení reproduktoru

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Měření zkreslení reproduktoru

Může mi někdo prosím napsat zjednodušený postup jak na to?Zatím jsem jen stáhl Artu a přemýšlel jak na to.Je to standardní postup jak při měření frekvenčky?

Re: Měření zkreslení reproduktoru

Na to ale potřebuješ Steps, když už zmiňuješ Artu. Každopádně si raději stáhni REW, zkreslení vyhodnocuje jiným způsobem - je to nesrovnatelně rychlejší. A co do podmínek, měř repro v bedně nebo velké desce ze vzdálenosti min. 10 cm.

Re: Měření zkreslení reproduktoru

Díky za reakci
Artou jsem myslel kompletní "balík",vím že na měření zkreslení  je steps.Podívám se na ten RAW...

Re: Měření zkreslení reproduktoru

Včera jsem si všiml,že i Holm má v možnostech zaškrtnout políčko Distortion,dá se tomu co z věřit?

Re: Měření zkreslení reproduktoru

Mě to vyplivovalo podivné výsledky, drž se REWu, umí vše co je potřeba.

Re: Měření zkreslení reproduktoru

Tomuhle by se i dalo uvěřit:
http://s20.postimg.cc/i4ia4xld5/Screenshot_2013_09_25_20_24_17.jpg
Ale ten REW vyzkouším a porovnám výsledky.

Re: Měření zkreslení reproduktoru

No, řek bych že ani ne.

(upravil BV 26. 9. 2013 13:37)

Re: Měření zkreslení reproduktoru

Výsledky merania skreslenia v ARTE a HolmImpulse sú (ak sa urobia korektne) plne rovnocenné , príklad
http://www.bvaudio.sk/TEMP/dist.png
http://www.bvaudio.sk/TEMP/THD_Holm.png
Samozrejme závisí to aj na mikrofóne a preampe.

Re: Měření zkreslení reproduktoru

Vzhledem k tomu,že potřebuju jen údaj od jakého kmitočtu padá zkreslení jednotlivých reproduktorů,budu to brát za relevantní údaj.S tím že tam zanáší zkreslení celý řetězec počítám,ale to snad bude u každého programu,ne?

Re: Měření zkreslení reproduktoru

BV: Viděl jsem to jen chvíli, teď to vidět nejde vůbec. Nevidím tam podobnost.

Re: Měření zkreslení reproduktoru

Ja tam podobnosť vidím, u merania cez Holm je to THD. Mám tú istú skúsenosť ako BV. Pri korektnom meraní sú výsledky identické (samozrejme je treba použiť rovnaké nastavenie t.j. fs a rovnakú dlžku sekvencie)

Re: Měření zkreslení reproduktoru

Ano, THD, to by sedělo, ale ne kolem 700-900Hz. V Holmu měl BV ukázat harmonické, THD je vcelku nic-nevypovídající.

Re: Měření zkreslení reproduktoru

V Holmu měl BV ukázat harmonické

Holm to neumožňuje, ukázať napr. D2, D3,D4 súčasne,tak ako ARTA, len samostatne po jednotlivých harmonických alebo THD (suma po 10. harmonickú, aj keď reproduktor nič vyššie ako 3. H vo významnejšej úrovni "nevyrobí".). Ale to je jedno, ak tie meranie urobím s rovnakým nastavením, a hlasitosťou (ako píše godz), bez pohybu boxu a mikrofónu, tak budú jednotlivé harmonické presne rovnaké. Je to len o "sympatiách" a zvyku na určitý program, ja zase nejako nemusím REW..

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Měření zkreslení reproduktoru

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£