Téma: napajanie mini-vrtačky

http://www.unitech-elektro.sk/katalog/r … ad-19.html

tuti vrtacku maju bez adaptera na napajnie(napajanie je 12V DC 12-40W) , tak ma napadlo ci by som nemohol na napajanie pouzit sitetovy adapter 12V , 300mA , ktory mam doma . Bude s tymto adapterom vrtacka fungovat?? , v navode na adapter je este ze pristroj nema odoberat vacsi prud ako je schopny dodat, aby nedoslo k pretazeniu... Dakujem

Re: napajanie mini-vrtačky

300mA je málo. 40W pri 12V je 3,3A... Adaptér by si odrovnal, alebo by sa ti vrtačka neroztočila.

Web

Re: napajanie mini-vrtačky

ale utiahne. musí mať ale elektronickú poistku smile hento malé čudo mám doma aj ja a vôôôbec nemá 40W, ani omylom. je to úúplne rozvyklané, keďže to nemá ložisko, ničmenej v ruke sa to dá držať... a stačí mu 12V

Web

Re: napajanie mini-vrtačky

Fakt? Riadil som sa tým čo napísal, v ruke som to (chvalabohu) nedržal.

Web

Re: napajanie mini-vrtačky

našťastie, neskutočný šmejd, som to v dorbej viere kúpil na sos.sk a nedá sa s tým po mesiaci už vàtať dps.... mám ale malú ručnú frézu s reguláciou, paráda smile

Web

Re: napajanie mini-vrtačky

dakujem, vyriesim to asi tak: http://www.unitech-elektro.sk/katalog/r … kku_1.html

obsahuje aj napajanie.. no za tie peniaze necakam ziaden zazrak, ale snad to to tych apr dier co mi treba raz za cas vydrzi

Re: napajanie mini-vrtačky

tu aku mám doma kamoš,je to ešte väčší šmejd ako tá druhá na elektrinu,tú som mal zas ja ale som rád že som sa jej zbavil... malo to dosť vysoké otáčky ale slabý moment,veľa krát to zastavilo pri vàtaní DPS... tak som to nakoniec zariešil 15V/1A zdrojom a tak som vàtal asi mesiac,teraz už mám chvalabohu stojanovú...

Re: napajanie mini-vrtačky

kokos,hentu malu ciernu "vrtacku " mam doma,je to hrozny smejd,ved je to vyosene,hadze to a nekruti sa rovno vrtak, cele je to nejak divne spravene.ale co chce clovek za 200 sk

Web

Re: napajanie mini-vrtačky

Ja mám zatiaľ iba klasickú akumulátorovú vrtačku-skrutkovačku. Nehádže, ale 550 otáčok je málo. Stojanovú si ešte len urobím.

Web

Re: napajanie mini-vrtačky

tuhle sme meli ve skole smile dlouho nevydrzela ..........................

nicmene mam podobnou z EZK, provozuji na regulovatelnym zdroji, kdyz nastavim napeti na vhodny kompromis mezi vibracemi smile a silou smile tak se s tim pracuje relativne dobre smile teda aspon na mou obcasnou vyrobu desek postacuje

Re: napajanie mini-vrtačky

Ja ju pouzivam s reg. zdrojom  este zo sociku z vlacikov PIKO cca 0-18V a teplot.poistka zaucinkuje az po dlhodobom zatazeni cca 70-80W.

Re: napajanie mini-vrtačky

PIKO vrtačka? Bola moja prvá. Taký trošku nahnedlý plast, hlavička, čo neupne pod cca 0,9mm, ale aj ostatné tam moc nedržia, vôle celkovo hrozné, výkon žiadny...

Web

(upravil jik 5. 10. 2007 7:08)

Re: napajanie mini-vrtačky

Wq má na mysli trafo k PIKO vláčkům. Transformátor -12Vss až +12Vss/1,2A a 16Vst/1,2A (vinutí 16V bylo hliníkové), regulace - běžec po závitech (dva sousední vždy zkratované), celkem zbytečně složitě řešení včetně procházení nulou a následné přepnutí na opačnou polaritu (změna směru jízdy lokomotivy). Ale nejkouzelnější na tom byl selénový usměrňovač. Ten jsem jaksi nemohl překousnout. V době, kdy se již daly běžně koupit třeba KY132/80, KY709 a mnoho dalších diod. Jo - a pak ještě dělali takové menší trafko, to už ale nemělo druhé vinutí pro střídavý proud a mělo celkově menší výkon. U obou byla bimetalická pojistka, která při nadměrném proudu vlivem namotaného odporového drátu vypla a přepla na kontrloku signalizující zkrat, u toho menšího trafa kontrolka nebyla. Po vychladnutí bylo trafo opět připraveno k provozu.

Ale přes to všechno mi byl celkově program PIKO (od zmíněných vláčků přes vrtačky, stojánek k ní až po funkční model traktoru atd.) sympatický. Dost toho pro děcka tenkrát nadělali, to se musí nechat. Vždyť jenom ty vláčky se dnes prodávají za mnoho mnoho násobné ceny.

Re: napajanie mini-vrtačky

viem že sa ten selén menil, ale čo bolo na ňom zlé?

Web

Re: napajanie mini-vrtačky

No přece to, že kdyby to trafo bylo vyrobené - já nevím - v roce 1960, tak by na tom nebylo zlé nic. Ale v osmdesátých letech minulého století - ve věku (i u nás už rozšířených laciných) křemíkových diod a jinde už i usměrňovacích můstkových bloků? To se mi zdá dost zlé.

Re: napajanie mini-vrtačky

ten zdroj PIKO musim otvorit, to je tam fakt este selen? dam tam mostik..5Amper mostik by mal stacit plus nejaky elit kondik.
Inak bud.vikend je v Bratislave High-end vystava uz sa tesim. k vstupenke je aj nejake audiophilske CD SACD. uz sa tesim

Re: napajanie mini-vrtačky

otvára sa tak divne, v strede toho otáčacieho bazmegu je biela zaslepka, pod ktorou je mala skrutka, to len aby sa nezabudlo smile

Web

Re: napajanie mini-vrtačky

Kupte si raději něco pořádného, např od PROXXONu, já kdysi ve slevě u CONRADu koupil vrtačku a nemůže si ji vynachválit. Drží se perfektně jako tužka. Je sice trochu větší, ale festovní. Jenom sem si koupil jinou hlavu a krmím to z reg. zdroje. Nic nenasere víc, než když ti uprostřed rozdělané roboty odejde věc pod rukama a ještě nadělá bordel....    smile

Web

Re: napajanie mini-vrtačky

Pár let jsem používal tohle:
http://www.gme.cz/index.php?action=deta … =&jaz=
Potom jak se říká že blbí mají štěstí jsem vyhrál tohle:
http://www.hobbyexpert.cz/mikronaradi-d … ional-3981
a jsem více než spokojen. Udělal jsem si držák na stojan SU-43 a funguje v pohodě. Má to i normální hlavu do 3 mm, protože ta mikrovrtačka z GM měla jen 3 různě veliké kleštiny a pak vrták občas házel. S tou dremelkou jde i frézovat drážky v DPS, například pro podlouhlé kontakty relátek LUN.

Re: napajanie mini-vrtačky

tak tuhle vrtačku mám doma, napájím jí adaptérem od čongů (12V/1000mA - změřeno) a v pohodě...akorát při většim momentu jí zastavíš