(upravil Ditr 8. 9. 2013 10:57)

Téma: magnat X Press 12 a jbl

Zdravím  chlapi potřeboval  bych radu. Chtěl bych si postavit subwoofer k domácímu kinu a v garáži se mi valí jeden magnat X Press 12 a jbl gto tuším, ještě z dob mého mládí.  Daji se tyto reproduktory (oba jsou určeny do auta) použít pro stavbu aktivního subwooferu vhodného pro domácí kino? Předem děkuji za odpověď

Re: magnat X Press 12 a jbl

Ja v tom problém nevidím. Nie sú to nejak úžasné basáky, ale v uzavrenke zahrajú.

Re: magnat X Press 12 a jbl

taky bych se toho nebál, záleží jak máš rád hukot. Mám doma  15'' autohifík, na hudbu je to super a na filmy to trošku hučí, (záleží jak je umístěn)

Re: magnat X Press 12 a jbl

... pak tedy "nehučí" reprák, ale místnost.

Re: magnat X Press 12 a jbl

uzavrenku nechci chci br. akorat potrebuju radu reciever mam pioneer vsx511 a na sw je tam pouze vystup mono vystup (1x cinch) jaky zesilovac mi ktomu poradite? chtel bych stavebnici zesilovace na dlouhe zimni vecery. nejak uz sem se v tom prestal orientovat a naposledy sem delal sw a instalace do aut tak pred 10ti lety s hifi k domacimu kinu nemam zatim zadne zkusenosti tak bych byl rad za kazdou radu

Re: magnat X Press 12 a jbl

Takže mu stejně nakonec bude hučet smile

Re: magnat X Press 12 a jbl

pamatuju si ze tenkrat v aute mely oba dva doceka dobry bas dunelo to solinde

Re: magnat X Press 12 a jbl

MethMan napsal:

... pak tedy "nehučí" reprák, ale místnost.

pak tedy spíše záleží na umístění reproduktoru a ucha posluchače. smile

Re: magnat X Press 12 a jbl

"dobry bas dunelo to solidne"

Na toto majú jazykovedci taký výraz, tuším že je to niečo ako "oxymoron"

(upravil Ditr 22. 9. 2013 17:32)

Re: magnat X Press 12 a jbl

tak abychom se teda trosku pohli z mista smile chci br repro jbl dat zepredu a dolu do zeme nebo doboku umstit br natrubek to jeste nevim. material bude samozrejme mdf ale stojim ted nad zesilovacem a zvazuji jestli koupit uz nejaky hotovy sub modul nebo zvolit aldax a nekterou z jejich stavebnic poradte mi ktera by byla nejvhodnejsi? a co vcechno bych musel koupit  dekuji za vase rady jinak od aldaxu bych volil asi spv 250 mel by stacit popripade spv250p+ a hned od nich vzit i trafo a subjuniora reciever mam pioneer vsx d511k a ma primo vystup na sw  za jakekoliv odpovedi budu vdecny

Re: magnat X Press 12 a jbl

No neviem či nejaký aldax nebude prehnaným luxusom pre takéto dunítko. Lacnejšie by ťa asi vyšiel nejaký ten modul napríklad od Monacoru (SAM-300D/SAM-200D)

Re: magnat X Press 12 a jbl

Druhá věc je ta, jak se cítíš na stavbu? jaké máš zkušenosti/ vědomosti?
Ke stavbě bedny: proč chceš dát repro zespodu? vždyť takové repro pokud je pěkné tak to můžeš použít jako designovou záležitost? ( http://www.4electronicwarehouse.com/ene … er-p21618)

Re: magnat X Press 12 a jbl

na stavbu se citim nebojim se toho v autech uz sem jich par postavil sice jen pasivnich ale tohohle se nebojim zespoda pouze s jedinneho duvodu  jak znam svou dceru tak na to bude sahat a ono by to prislo rychle k urazu smile z toho sameho duvodu menim regalovky za sloupy protoze jsou obe promacknute sad