Re: Pájení trafopájkou

tatko Tom: No, tak to je opravdu trochu esteticky nenáročné, já už to mám jako to bylo původně, na detail jsem trochu víc.... Ale co, ta Tvoje účel to plní, vždyť je to jenom trafopájka.

Re: Pájení trafopájkou

rvx73 napsal:

BV: to až jednou najdou archeologové, to budou valit oči big_smile

ale dyť to není možné ! ve XX století primitivní barbaři neznali elektřinu...

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Pájení trafopájkou

...v reáli to zďaleka nevyzerá tak, ako na fotkách, s ktorými som sa troška "pohral" big_smile

Re: Pájení trafopájkou

tatko Tom napsal:

big_smile big_smile big_smile
A to som nenapísal, že si hroty robím z drôtu, ktorým bol kedysi v našom meste naťahaný mestský rozhlas. Neviem čo to je, no nieje to čistá meď.

Bronz. Nekoroduje, vynikající na stavbu antény na AM, ale už skoro nikde není.

Re: Pájení trafopájkou

Pred rokmi spadol žene na auto big_smile
Z jedného konca sa odtrhol. Zbalil som, čo som dočiahol (nad priľahlú garáž).

Re: Pájení trafopájkou

mezi šíny staré trafopájky jsem vložil neplatnou měděnou minci, provrtanou na Φ3mm
posloužila pak jako svářečka PE folie na obaly LP desek
(ale, šlo to i běžným pájecím Cu hrotem, na rovné podložce a podél ocelového pravítka)

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil Behemot 29. 8. 2021 12:59)

Re: Pájení trafopájkou

Tři stránky plný neuvěřitelnejch blitků, tolika pohromadě sem toho eště v životě neviděl, sorryjako.

No kdyby se snad ty lemry, co to tam vyblibly, chtěly podívat, jak se to dělá (je to jenom v levejch pazourách, v ničem jiným), esli zas časem udělám v baráku pořádek a spustím kurzy pájení, tak se přihlašte. Osobně dělám trafačkou víc jak 90, možná 95 % věcí, včetně těch, který vy zvládnete nejspíš dojebat i mikropáječkou. V rámci těch kurzů tam mám už víc páječek i mikropáječek, než ste vy v životě byť jen viděli, abych ušetřil nuzný žvásty vo tom, že si mám mikropáječky vyzkoušet.

Naštěstí lidi, co se chtějí naučit, stále jsou. Akorát v dnešní době už pomalu není, kde by se to naučili. Existuje pár kroužků pro mladý, ale málo. Ve školách (i elektro) to je taky čímdáltím horší. Jinak narazí buď na tydle stupidní žvásty, nebo na druhé straně na takový to to zvládne každej debil, kup si páječku a běž trénovat.

Web

(upravil stiglitz 29. 8. 2021 13:31)

Re: Pájení trafopájkou

Hele, prrr! Já mám trafopájku od svých asi třinácti, čtrnácti let, koupenou v roce 1983 - 4, to už nevím přesně, ale v prodejně mladého technika v liberci, dostal jsem ji k vánocům, a mám jí dodneška. A zrovna s ní teď dělám. Sice to je výhybka, takže nic jemnýho, ale dělám.

Re: Pájení trafopájkou

já mám tu bakelitovou hnědou kulatou TRP 1-55 heč!  smile

(upravil Behemot 29. 8. 2021 14:04)

Re: Pájení trafopájkou

občas sem schopnej, než to dycky zas rozprodám, pomalu poskládat obě produkční řady ve všech futrálech, eště něco? big_smile

Web

(upravil rvx73 29. 8. 2021 14:11)

Re: Pájení trafopájkou

kal: to je tahle? https://f.aukro.cz/images/sk15894615434 … 59346952ba

můj oblíbenej typ je tenhle: https://f.aukro.cz/images/sk16266478745 … 49342.jpeg

Re: Pájení trafopájkou

Jj to je vono. Eště to nemá spínač jakožto samostatnou součástku, je tam prostě plech s kontaktní peckou, na kterej se tiskne tím čudlem. Trafo je stejný.

ETPčka sou víceméně furt totéž, občas to má trochu jinak vylisovanej futrál, jinak na tom není co vymyslet.

Web

Re: Pájení trafopájkou

Behemot napsal:

ETPčka sou víceméně furt totéž, občas to má trochu jinak vylisovanej futrál, jinak na tom není co vymyslet.

musím říct o dost blbějc vylisovaný futrál, protože je nejde postavit smyčkou nahoru sad

Re: Pájení trafopájkou

rvx73: podobná jak ta hnědá z 1. linku, ale šíny nahoře a žárovka dole, taky jen plech na místě spínače , 90VA,
musím vždycky dávat pozor, ať mi nespadne ze stolu, bo pro ten bakelit by to byla jistá smrt

Re: Pájení trafopájkou

neobvyklá montáž hrotu, bónusem zdarma mikrotužka a cín
u nás dodává TIPA
https://postimg.cc/ZvzszZ1r

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil tatko Tom 29. 8. 2021 21:57)

Re: Pájení trafopájkou

Tak s tým leda vypaľovať diery do plastu, alebo plastových reproskriniek big_smile
No a... tatko Tom
28. 6. 2021 19:10

Re: Pájení trafopájkou

Taká "čisto nová" z 1987 roku smile ma potešila asi pred dvomi rokmi..odvtedy všetko s ňou smile

https://i.imgur.com/RQBGHjV.jpg

(upravil tatko Tom 29. 8. 2021 22:00)

Re: Pájení trafopájkou

Ty brďo - 100VA - SUPEEEEEER smile
Tak bola moja prvá - pred vyše 50 rokmi big_smile Ešte v okrúhlom prevedení.
Teraz mám veľa rokov "iba" 90VA ...

Re: Pájení trafopájkou

Ale stačí taky, ne? Já mám klasiku, 75VA.

Re: Pájení trafopájkou

Koukám, kolik odborníků tady bez oka mrknutí zaměňuje pájku a páječku...