Zesilovače TESLA A2200 - A2400 (Stránka 1) - Zesilovače, receivery - Audioweb.cz

Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovače TESLA A2200 - A2400

  Stránky: 1 2 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 37]

1

Téma: Zesilovače TESLA A2200 - A2400

Mohl by mi prosím někdo, kdo se ve vrábelské technice vyzná o hodně víc, než já vysvětlit, proč jsou nesymetrické vstupy těchto zesilovačů zapojeny na konektorech XLR živým vodičem na pin 3 /v symetrii cold/ a nikoliv na pin 2 /hot/, jak to bývá běžně obvyklé? Tyto zesilovače jako celek přece neotáčejí fázi signálu, tak proč je tedy zapojen živý na pin 3, který bývá u kvazisymetrických výstupů např. DJských pultů běžně uzemněn, nebo maximálně připojen přes nějaký odpor na zem?
Setkal se už někdo s tímto problémem a jak jej řešil - přepojením na pin 2, nebo generální symetrizací vstupů vajíčky 3AN670.07?
Pochopte - tyhle aparátky jsou součástí mé sbírky a rád bych je tedy nechal v co nejpůvodnějším stavu a přitom je používal, jenže pokud to nechám tak jak to je, tak zesilovače budou po připojení opravdového symetrického signálu z mixu či crossoveru otáčet fázi signálu, což je pěkně na pytel.

Někde na slovenském či českém Bazoši jsem viděl kdysi inzerát chlapa, který prodával na tyhle zesilovače spousty dílů - nezahlédli jste to náhodou někde, má ještě něco? Poměrně akutně bych potřeboval celou desku do A2400, ať už osazenou, či neosazenou. Nemá někdo jednu navíc? Vyměním za přiměřený počet KD15003. Vzal bych i celý zesilovač A2400, ale jedině TESLA, nikoli TESON či MISON.

Web

2

Re: Zesilovače TESLA A2200 - A2400

V praxi jsem se setkal se dvěma případy kdy byl od výrobce na XLR pin 3 + a 2 - a sice u mixpultů Allen Heath řady 21Series, kde je na výstuoech pin 3 hot a pin 2 je uzemněný na pin 1 (viz blokáč) a u ekvalizéru Dynacord EQ210, kde jsou výstupy i vstupy sice symetrické, nicméně paralelně k nim zapojené zásuvky Jack-mono čerpají signál také z pinu 3 - pošlu Ti mailem foto vnitřku EQ před úpravami jako očividný důkaz. Možná byla dřív nějaká norma zapojovat to takto, nevím, tolik mi toho rukama zas neprošlo...

3

Re: Zesilovače TESLA A2200 - A2400

Leoši, myslíš tohle?
http://elektro.bazos.sk/inzerat/2809633 … -Tesla.php
http://www.bazos.sk/hodnotenie.php?mail … meno=bruno

Já bych zase potřeboval chladiče, trafo a přední panel. Jenže to už pán bohužel nemá. A samozřejmě 649B a 650B:-) Jednu osazenou desku Ti daruju, ale budeš si jí muset asi přeosadit, neboť je osazená dost hnusně. Bohužel už jsem jí v takovém stavu sehnal...

4

Re: Zesilovače TESLA A2200 - A2400

Někde na tomto webu jsem se dočetl /a psal o tom vcelku fundovaněnějaký člobrda z Vráblí/,
že prý snad A2200-A2400 a následná budoucí A2800 měly být poměrně věrné kopie nějakých starších modelů od Dynacordu či Yamahy - jestli tedy nedošlo k oprásknutí zesilovačů jako celku způsobem, kterým to dneska dělají ty žluté kurvy - oprásknout to komplet, tedy i s chybami originálu.
To se takhle jednou u Zecků divili, že jim jako na běžícím páse odcházejí poměrně výkonné a drahé konce A1205, až se přišlo na to, že žlutá huba v osazovacím automatu otočila jednu diodu a přehodila dva odpory za kusy s hodnotou téměř o dva řády vyšší. Normálně by totiž laterály Hitachi /2SJ50-2SK135/, které jsou tam použity jako fast budiče, nešly zničit - při přehřátí se odbuzují, bod zvratu mají někde u 120mA atd. a těm žlutým hubám se to přesto podařilo.
Může mi někdo stokrát vykládat o jedné z nejstarších a nejvyspělejších kultur na Zemi - tak jak to, že téměř 90% číňanů je téměř negramotných, nehovoří žádným dalším jazykem /v technice asi zásadně angličtina/, svážejí je autobusy do montoven až z dvěstěkilometrové vzdálenosti, přičemž ona negramotná žlutá huba nemá absolutního tucha, co to vyrábí, k čemu to vlastně slouží, proč tenhle drát má být bílý a ne fialový, aby to jaksi drželo pokupě, tak se to zaplácá tavným lepidlem, šrouby do plastu se zarvou utahovákem tak, že při prvním pokusu o povolení Vám uletí celý distanční sloupek a tak bych mohl pokračovat ještě deset stránek?
Ale protože do montoven je svážejí firemní autobusy, firma jim dá i něco málo nažrat a nechá je i v provizorních likusákách i pár hodin vyspat, tak je to výrobně neuvěřitelně levný, protože montážníci dostávají místo řádné mzdy jen jakési kapesné. To se to pak kopíruje a podjíždí značkové firmy cenami....
Ani jeden z montážníků nemá vzdělání v oboru /až na výjimky, které potom dělají ty šílené a směšné chyby v anglických servisních manuálech/, jsou jenom zaučení a zacvičení, takže po nich vlastně ani nemůžete chtít, aby odváděli kvalitní práci, když páječku uviděli poprvé v životě, absolutně netuší co vyrábějí a jak to má fungovat.
Vzpomínám si na léta 1994-1995, kdy NAD v Číně postavil přesnou kopii výrobní linky v kanadském Torontu a výrobu přístrojů vyšší střední třídy a částečně i HighEndu /kromě současné Master série, která se pořád ještě dělá v Kanadě/ přesunul tam.
Servisáci NADu z celého světa mají na webu NADu takový chat, kde můžete třeba s Jamajčanem pokecat o typických závadách jednotlivých přístrojů, kde sehnat ND do dávno již nevyráběných přístrojů apod. Nepřejte si vidět, co se tam dělo přři zavádění výroby v Číně - jakmile už i slušně vychovaný anglický gentleman začne velmi sprostě nadávat /to já jsem andílek/ a psát něco o negramotných žlutých hubách, cosi to už znamená.

Dávejte si prosím pozor na jednu věc. Pokud chcete koupit nějakého NADa z ebay speciálně z anglické, tak jej vydražte v tom stavu, jak je, tzn. třeba i vážně porouchaný - cena takových přístrojů začíná na 20-30 librách - co je ale podstatné, že to tam houfně skupují Poláci, Ukrajinci a podobná verbež, provizorně to opraví mizernými součástkami z čínské či korejské druhovýroby, aby to nějak fungovalo a vracejí je zpět do dražby za pěti- až sedminásobek původní ceny.

Web

5

Re: Zesilovače TESLA A2200 - A2400

Sinclair ak chceš pošli mi adresu a pošlem poštou zdarma dve originalne nove neosadene DPS na A 2400 mam ich asi 20 kusov.

Web

6 ...editoval jmd (11. 8. 2013 12:02)

Re: Zesilovače TESLA A2200 - A2400

Sinclair,
Myslim ze mas skresleny pohlad, suvisiaci so skusenostami z pred viac ako 15 rokov a hlavne z produkcie haraburd hnanych do total low cost kategorie vyroby s maximalizaciou ziskov na takejto vyrobe...

Cina a cely vychod ma voci zvysku sveta (o europe a nas ani nehovoriac) neuveritelne tempo rozvoja, pouzivanych technologii...
Od roku 2000 sa pise o vzdelanosti nad urovnou 90%, to co poses platilo pred rokmi 80...
Mas tam univerzity vo svetovej stovke a v nich dravych Cinanov, u nas a vas uz nemame nic...

7

Re: Zesilovače TESLA A2200 - A2400

jmd, nic proti, ale občas jsem nucen tyhle čínské krámy /a ne vždy levné/ opravovat a vím svoje. Věřím, že jsou tam instalovány špičkové montážní linky a celé fabriky renomovaných výrobců, pod jejichž dohledem se tam vyrábí i špičková technika. Tomu věřím, protože už i špičkoví a renomovaní výrobci sice na zadní stranu napíší poznámku o návrhu a původu konstrukce, ale na dalším řádku už je normálně napsáno Made in China.
Dost mě ale rozčiluje, že i v relativně drahých přístrojích, které jsou přímo navrženy přímo v Číně, jsou doslova školácké chyby a použit materiál se sofistikovaně vytvořenou limitovanou životností a hlavně nepříliš kvalitní polovodiče, pajcnuté podle originálů i s jejich původními chybami. Jak jinak si vysvětlit, že v čínské, o 50% levnější kopii amerického zesilovače jsou na vstupu osazeny pajcované 4558 a to při vstupní citlivosti +6dBu. Co se děje, pokud je signál ve špičkách vyšší, než je SR uvedeného OZ, asi netřeba zdlouhavě vysvětlovat-výsledkem je plechový zvuk a vzniknuvší zvuková koule, která toho s HiFi už nemá mnoho společného.
Ano, uznávám, že Čína má při své dravosti v produktivitě výroby obrovský náskok před mnoha zeměmi, nicméně elektronika jako taková /a zvláště nf technika/ tam prostě nemá tradici a i když jsem ochoten uznat, že Asiaté jsou velmi učenliví, bude trvat ještě nejméně jednu generaci "vodění za ručičku", než budou Číňané schopni samostatně tvořit a vyrábět kvalitní elektroniku. Já sám jako servisák do toho vidím asi nejvíc z obyčejných lidí-laiků, protože jsem nucen to opravovat a to velmi často bez jakékoliv dokumentace, se kterou se Asiaté příliš nenamáhají ani v případě, že jde o relativně drahý přístroj. Také mne dost rozčiluje používání jejich vlastních mutací některých dílů /např. optik do CD a DVD/, některé z pajcnutých optik mají např. oproti japonskému, nebo holandskému originálu /Sony, Philips/ například o jeden vývod méně či více a tímpádem nejsou nahraditelné originálem, které se pořád dají za rozumnou cenu objednat. Pak je nutné různě pátrat po ebay, případně psát výrobci /pokud ho vůbec identifikujete/, šance k sehnání čínského dílu na ebay jsou kolem 50%, u výrobce prakticky v jednotkách procent. No a tak je to prakticky se všemi atypickými díly z Číny, takže např. SACD-DVD-mp3 přehrávač v hodnotě 7.500,-Kč je kvůli optice za pár stovek odsouzen do sběrného dvora. To se samozřejmě výrobci i výhradnímu dovozci velmi hodí, protože optiky odcházejí často pár měsíců po zákonné záruce a nutí Vás to - chcete-li hrát, či si pouštět filmy - letět a koupit si nový přístroj. Pak se ve sběrných dvorech kupí relativně kvalitní a i hezké přístroje, neopravitelné kvůli kravině za pár korun, např. trafu do spínaného zdroje. Je to bohapusté mrhání čím dál dražšími surovinami a lidským úsilím a prací a to se mi vůbec nelíbí.

Web

8

Re: Zesilovače TESLA A2200 - A2400

Leoši za ručičku brzi budou vodit oni nás....evropa a amerika nemají šanci...tak to chodí na světě...

Web

9

Re: Zesilovače TESLA A2200 - A2400

Když už jsme u té kvality tak za poslední měsíc jsem měl několikrát čest s Tebou propagovanou Samwhou.. jednalo se o serii RD na 105°C. Mašiny neměly naběhaný víc jak tisíc hodin, kondy nebyly u zdroje tepla, v jednom případě kond uhnil a kvůli tomu chcíplo celý zařízení, v druhým případě si vytekl do síťový části a upálil kus desky a mohl bych pokračovat..
Samwhy co mám doma jsou parametrama kapacity na hraně záporný tolerance a ESR nebo ztrátový činitel je dost pod DS.

10

Re: Zesilovače TESLA A2200 - A2400

K té polaritě. Tuším, že stará americká norma měla prohozený + a - na symetrice, možná to mají ještě i Japonci. Byly zkrátka právě ony 2 verze zapojení, stará a nová nyní používaná. Ale kde se inspirovala Tesla, tak to netuším.

11 ...editoval sinclair (14. 8. 2013 23:44)

Re: Zesilovače TESLA A2200 - A2400

Kde se inspirovala Tesla, se dozvíte z následující recenze A2400 od samotného Pavla Dudka :
http://sweb.cz/servisdok/A2400.pdf

Web

12

Re: Zesilovače TESLA A2200 - A2400

BigDrobku, já ji nějak extra nepropaguju, jenom jsem tvrdil a tvrdím, že Samwha je na tom se všemi parametry daleko před kdysi vyhlášeným Jamiconem. Mám zkušenosti jenom s řadami SD, SG a snapiny, stopětky se mi zdají na téměř noname značku dost drahé, za prakticky stejné peníze mám stopětkový Nippon /když nepočítám poštovné, Samwhu si v celém sortimentu mohu koupit v prodejně firmy Official electronic ve Zlíně, kam si dojedu/. Ale hodně si jich bral na servis Martin Kurpel a nestěžoval si, já řadu SD a snapiny používám při servisu méně náročných věcí - jednou jsem dokonce omylem vrazil elyt 220/35 na místo, kde bylo přes 40V a elyt nijak výrazně neprotestoval, přišel jsem na to až při závěrečném měření pomocných stabilizátorů. S hrůzou jsem to vytrhl ze zásuvky, nicméně elyt byl úplně studený a na výstupech stáblů bylo přesně +/-41V, jak mělo být, tyhle kondy tam sloužily jen jako prevence proti rozkmitání, takže tak špatné asi zase nebudou.
BigDrobku, mohlo jít o nějakou vadnou sérii a k tomu použití - do spínaných zdrojů patří tuším série WL, tedy na 105°C a se sníženým ESR. Ze dvou případů se stejnou sérií asi nejde odstřelit značku jako takovou - i když mohu nepokrytě prohlásit, že za celou dobu existence Aldaxu jsem se nesetkal s vadným či porouchaným Nipponem - pokud některý odešel, bylo to vždy buď špatným osazením /přepólováním/, případně poruchou modulu.
Spoustě lidí běhají DPA223 se snapiny od Samwhy, které jsme tehdy kvůli průměru zvlášť nechávali vyrobit a nikdo nemá problém..
Dodávám, že nejsem dealerem ani propagátorem Samwhy a nic z toho nemám - pouze, jak už jsem napsal - mě zarazil propastný rozdíl v kvalitě dnešního Jamiconu a zmíněné Samwhy v její výrazný prospěch.

Web

13

Re: Zesilovače TESLA A2200 - A2400

Tak tu je pár obrázkov kde sa tesla vráble inšpirovala pri návrhu koncáku A 2400, je to skoro presna kopia Yamahy P2200.

http://www13.picfront.org/picture/DmNIbUUOVMk/thb/282550-yamaha_p2200_.jpg http://www13.picfront.org/picture/qZPvo7wob/thb/282553-yamaha_p2200_.jpg http://www13.picfront.org/picture/eRrVYZDp0r/thb/yamahap2200.jpg

Myslím, že A2400 je proti P2200 znatelně lepší až na ten nešťastný softstart..Vypadá sice atraktivněji, ale ručkové měřáky podle mě do PA koncáku vůbec nepatří. Sice hezky stíněné, ale trochu slabé trafo taky není zrovna dobrá vizitka /pár těch Yamah jsem opravoval, takže vím, že při zatížení obou kanálů čtyřmi ohmy P2200 ani při 235V v síti nedá papírový výkon, kdežto A2400 s přehledem a dost velkou rezervou/. Je pravda, že jakási podobnost tam je, ale řekl bych, že čistě náhodná. Musel by se vyjádřit někdo z Vráblí, kdo na tom tehdy dělal a ještě žije...Leoš

Web

14 ...editoval marda (21. 8. 2013 22:05)

Re: Zesilovače TESLA A2200 - A2400

Chlapci nečete fórum, psal jsem to už před dvěma lety zde: http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=9253&p=4

Používání pseudosymetriky je bolest dnešní doby, XLR konektor se tváří, že je symetrický, ale ouha není. Většina dněšních mixů má na main-out živý jen PIN2 (HOT+), PIN 1 (ZEM) a PIN 3 (COLD-) jsou uzemněny a je jedno, jestli je to nový Mackie, nebo Soundcraft ...
Pak to připojíte k Tesle A2400 nebo A2200 a je ticho! Všechny PINY jsou na zemi.

Modernizovaný Mison A2400 již používá "line receiver" s TL071, tedy nejjednoduší možný přijímač symetriky se single OZ, který vše výše uvedené řeší - lze můstkovat, hraje i s pseudosymetrikou.

15

Re: Zesilovače TESLA A2200 - A2400

No nevím jak mACKIE, ale Vi6 i Vi1 má poctivě symetrické výstupy, 100% A GB8 taky... Jiný pulty jsem takto "netestoval"

16

Re: Zesilovače TESLA A2200 - A2400

Všechny low end verze jsou oholené až na kost. Starší mix = lepší mix.

Jinak k testu kazzatele z PDF výše: Klidový proud s kontrolou přechodového zkreslení se v podniku nastavoval při 8R zátěži, 1V ef. a 20kHz. Test IMD po nastavení byl proveden na 7kHz. Nicméně si myslím, že se na to ... Odběr na pojistce konce měl být max 45 mA smile což je ovšem málo.
Softstarty byly dva druhy, jeden tyristorový (KT506), jeden diakový (KR106). Funkce obou je na ... vyhodí s přehledem nový jistič 16A.

17 ...editoval sinclair (9. 9. 2013 7:03)

Re: Zesilovače TESLA A2200 - A2400

Chlapci, nikomu nic nebrání použít úplně jiný softstart, ostatně i já mám v těchto svých zesilovačích softstarty zcela jiné-není ani třeba dělat nějaké zásadní úpravy. Stačí dva 33-ohmové odpory Vishay G206 /17W/ paralelně a k tomu obvod v zásadě stejný, jako je ss ochrana Aldax SPP1, pouze s vypuštěnou částí pro hlídání ss. I s pořádným 16A relé VSB24SMB to na malé destičce vejde u A2400 do původního kastlíku, zapojení je jen třeba drobně upravit, aby relé sepnulo dřív, než relé v koncích. Nemám problémy zapnout upravenou A2400 i na zásuvkovém okruhu, jištěném pouze jističem B/10A.
Stejný softstart jsem raději instaloval i do A2200, protože filtrace v nich už nejsou původní, mám tam místo 4x4G7/63V čtyři elyty Panasonic 15G/80V, při zkoušení mi to jednou shodilo v dílně jistič C/16A, což je absolutně nepřípustné, takže jsem prakticky stejné softstarty /maličko upravené některé hodnoty součástek, než pro A2400/ uzavřené z bezpečnostních důvodů v plastových krabičkách/ instaloval i do všech takto předělaných A2200. Krabičky se softstarty jsou upevněné na levé vyztužovací pozinkované bočnici a střídavé napětí pro softstart je odebíráno z jednoho zdvojeného fastonu na můstku a GND desky s filtračními kondenzátory.  Je jasné, že takto upravené zesilovače už prakticky žádnou sbírkovou hodnotu nemají, ale já jsem při jejich nákupu už od počátku počítal s tím, že je budu běžně používat, proto jsem i vstupy už opatřil symetrizačními transformátorky 3AN670.07, přestože jsou v jednom racku s crossoverem a přívod k původně asymetrickému vstupu měl délku asi 40cm. Hlavní důvod instalace vstupních transformátorků /a ještě jedné drobné úpravy na zadním panelu/ byl ten, že jednak má crossover poctivé symetrické výstupy a jednak občas některý zesilovač vytáhnu a někomu ho půjčím.
Se symetrizačními transformátorky na vstupu lze pak velmi jednoduchým způsobem řešit i můstek, pouze je potřeba drobně upravit obvod ochrany zesilovačů proti zkratu, ovšem tak, aby byla bezpečně zachována funkčnost ochrany při přímém zkratu, ale aby přitom zesilovač byl schopen pracovat v můstku i do zátěže 4 ohmy. Přetížení koncových tranzistorů či transformátorů u A2200 není třeba se při přirozeném signálu bát, pouze u A2400 je bezpodmínečně nutné vyměnit koncové tranzistory z KUX41N na KD15003 - MJ15003 moc nedoporučuji, ani značkové kusy od ONS nesnesou zdaleka tolik, co KD. KD15003 je třeba vybrat na shodné Ube při nějakém definovaném kolektorovém proudu a napětí do čtveřic, které pak pracují paralelně - jen tak je možno zajistit, aby při případném můstkovém provozu, kdy jsou koncové stupně velmi zatíženy, nebyl některý z koncových tranzistorů přetížen. Rovněž je nutné zkontrolovat Uce max KD15003, které je sice definováno katalogem na 140V, což je do A2400 teoreticky málo, ale drtivá většina kusů těchto tranzistorů, které jsem kdy měl v ruce, měla Uce max kolem 220V - takže je prostě jen potřeba překontrolovat nějakým přípravkem Uce max, které by při statickém měření s odpojenou bází nemělo být pod 180V. Další zvýšení napěťové odolnosti koncových tranzistorů zajistí relativně malé odpory Rbe, které jsou u obou zesilovačů jen 47R. Je také třeba změnit hodnoty síťových pojistek /zvláště u A2400/, nebudu ale popisovat jak a na kolik, předpokládám totiž, že se do podobných úprav nebudou pouštět úplní laici. Ještě bych snad v rámci rad zadarmo měl napsat, že pokud si někdo do zesilovače bude instalovat symetrizační transformátorky, je třeba je upevnit tak, aby s nimi bylo možno v zájmu dosažení maximálního odstupu pootáčet - i toroidní transformátory mají určitý rozptyl a i přestože je kryt "vajíčka" vylisován z permalloye, někdy je prostě nutné, zvláště v blízkosti síťového transformátoru "vajíčkem" mírně pootočit - vemte si na to raději milivoltmetr, ucho je sviňa nedokonalá, ale ručka na měřáku spolehlivě ukáže při pootáčení nejnižší rušivé napětí na výstupu. Já jsem "vajíčka" připevnil na L-plíšek z Fe 1mm plechu, vložený pod potenciometry, "vajíčka" jsou tedy vodorovně s panelem a poměrně dobře se s nimi pootáčí. Po nalezení nejvhodnější polohy utáhněte matice "vajíček"- je dobré je vyměnit za šestihranné třeba z drátových potenciometrů TP680 - a zakápněte matici i závit hustou acetonovou barvou. Co se týče zapojení, tak to je asi každému jasné, jen bych snad doporučil místo nějaké dvoulinky /která má dvoje stínění a ne vždy kvalitní/ dobře stíněný, tenký dvoužilový kablík se společným stíněním - v elektrovelkooobchodech se dá koupit i v metráži výborný kablík MKmin 2x0,15, popř. o něco málo tlustší MKmin 2x0,25 pro vedení od vstupních konektorů k "vajíčku". Na některý z paralelních vstupních konektorů /pozor na zapojení jacku/ připájejte mezi piny 2 a 3 co nejmenší odpor 10kOhm, /velikost 0204/ a bílý, popř. žlutý drát, vedoucí z "vajíčka" /kostra plechů transformátorku/ spojte se "studeným" koncem primárního vinutí, což je modrý vodič /přijde připojit na pin 3 XLR/, zapojení sekundáru /zelený+černý vodič, přičemž zelený je "hot"/ na potenciometr je už snad jasné.
Jakékoliv dotazy či podrobnosti rád zodpovím či vysvětlím.

P.S. : klidový proud nastavujte nejlépe osciloskopem za zmíněných podmínek /zátěž 8R, kmitočet 20kHz, výstupní napětí cca
         0,5-1Vef/, nějaké odběry na pojistkách apod. jsou zavádějící, protože měříte i odběr "předku" zesilovače. Po nastavení
         skopem je sice dobré zkontrolovat bez signálu úbytky na emitorových odporech, ale podle mých zkušeností se téměř nikdy
         od sebe neliší o víc, než 10% /měřeno u A2200 bez výběru koncových tranzistorů/.

Web

18 ...editoval sinclair (25. 11. 2013 12:07)

Re: Zesilovače TESLA A2200 - A2400

Zkráceně řečeno, tyhle zesilovače vyrobené na začátku 1.poloviny 90.let ještě dneska kvalitou a spolehlivostí hravě překonají všelijaké Omnitronicy, Skytecy, McCrypty, American Audio, QSA, Audyn, Moser a podobné hnoje.
Vráble si nemohly nechat dovézt japonské či americké tranzistory či cokoliv jiného, protože to prostě komanč zakázal a nařídil, že se bude dělat z toho, co tu je standardně k dispozici. A myslím si, že na to, jak chudý byl součástkový sortiment v sedmdesátých a osmdesátých letech, tak se s tím stavem například zrovna Vráble popasovaly docela dobře. Jiná věc byla třeba Tesla Bratislava/přijímače, tunery/, kde se jim teda moc nedařilo a třeba naopak Pardubice vymyslely Ramonu a Tamaru - to je sice jiný obor, ale špičkové záležitosti. Stejně, jako produkovala špičku Tesla Elektroakustika Bratislava.
V těch našich podmínkách toho ti chlapi konstruktérský dokázali dost, stejně jako třeba v NDR. Zbytek RVHP nepočítám, to jsou divoši a opice, co patří do džungle a na stromy...

Vsadím se klidně o demižón slivovice, že kdyby došlo k regulérnímu slepému testu A2400 a nějakého jiného zesilovače srovnatelného výkonu a parametrů, vyrobeného v 21. století v Číně, s absolutním přehledem to A2400 zvukem, výkonem a dynamikou vyhraje a budeš schopen určit, co zrovna hraje, jestli ten čínský hnůj, nebo zesilovač, co má 1,8kVA toroid, 2x22.000uF ve zdroji, rezervu výkonu a slušný předek.

Tohle vlákno jsem založil hlavně proto, že mi nebylo úplně jasné to, co je na začátku vlákna a týká se zapojení vstupů /zajímal mě důvod/.

Web

19

Re: Zesilovače TESLA A2200 - A2400

Nikoliv 1,8kVA toroid, nýbrž 1,6kVA toroid.

20

Re: Zesilovače TESLA A2200 - A2400

Nemáte někdo schéma na indikátory vybuzení Tesla A2400 ?

Příspěvky [1 až 20 z 37]

  Stránky: 1 2 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovače TESLA A2200 - A2400

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£