Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » přepínač vstupů

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: přepínač vstupů

Nemáte někdo v šuplíku zapojení pro přepínač na 4 vstupy? Mám 4 tlačítka a potřebuji aby se po stisknutí jednoho tlačítka sepnul konkrétní výstup který se po uvolnění tlačítka taktéž vrátí do klidového stavu a zároveň se rozsvítila ledka nad tlačítkem, která ale zhasne až po stisknutí jiného tlačítka. Udělat to pomocí atmelu to umím, ale z hlediska stability, bych to raději postavil z nějaké logiky, případně nějaký speciál, jak býval u TV předvoleb myslím  MAS560.

(upravil Dohnalik 29. 7. 2013 15:36)

Re: přepínač vstupů

Z hlediska stability? U MCU se to dá ošetřit tak, že to bude stabilnější než logika. Jinak takový zapojení jaký chceš by mohlo být třeba toto:
http://www.elweb.cz/fotky/1110.jpg

jen bych tam přidal kondík na první tlačítko, aby se sepl vstup 1, když se to zapne.

//možná tě blbě chápu, ty chceš pomocí tlačítka sepnout relé a po uvolnění tlačítka relé zase odpadne, avšak led zůstane svítit?

(upravil microlan 29. 7. 2013 15:51)

Re: přepínač vstupů

jj, přesně tak jak píšeš.

// jo a to jsi tak rychle nakreslil a oskenoval?

// ta stabilita se jistě dá ošetřit, ale já bych to tak stabilně asi nenapsal

Re: přepínač vstupů

Nebo toto: http://www.radio-foto.eu/radio/prepinac.png

Web

Re: přepínač vstupů

nn, je to z elwebu.
pokud píšeš v C, stabilitu ošetříš velice jednoduše while cyklem nějak takhle:

if (STISKNUTO == TRUE){
  while(STISKNUTO == TRUE);
  do stuff..
}

bude cyklit a čekat dokud tlačítko nepustíš, je dobrý před while dát delay řádově jednotek ms proti zákmitům, pak je to téměř neprůstřelný.

Re: přepínač vstupů

Dohnalik:
Jo, děkuji. Už to píšu v assembleru, dělal jsem kdysi kódový zámek, tak od tama to vytáhnu

Sagitarius:

Díky za nápad, ale tam je taky trvalé sepnutí, potřebuji jen puls do relé ale ledku svítící do dalšího stisknutí.

Všem:

Už píšu program pro 89c2051, protože mám pro něj univerzální desku na které to postavím

Re: přepínač vstupů

Můžu Ti ze zcela nové, nepoužité stavebnice Isostat sestavit na míru vzájemně se vybavující čtyřtlačítko či klidně šestitlačítko se čtyřmi, nebo šesti přepínacími kontakty. Dvěma přepínacími kontakty můžeš přímo přepínat signálové vstupy a dalšími kontakty "odzkratovávat" příslušné ledky nad tlačítky, takže vždy bude svítit jen ledka nad stisknutým tlačítkem, jakmile přepneš na další vstup, první se vybaví, odpojí signál, zkratuje ledku a rozsvítí se další nad dalším vstupem.
Na Isostaty mám i hmatníky různých rozměrů a barev.  Přijde mi to nejjednodušší a nic za to nechci...

Web

Re: přepínač vstupů

Díky zs nabídku, ale už se to vyřešilo jinak. Mělo to být na ovládání režie přes počítač. Vymyslel jsem to jako druhou klávesnici, jednočip, který ovládá ledky a zá roveň přímo posílá kódy do PS/2 portu klávesnice. Byla to zakázka, kterou si nakonec zadavatel vyřešil sám. Podobně a ještě jednodušeji, vykuchali USB klávesnici, a připojili k tomu 4 tlačítka a nějaký klopný obvody na ty ledky.

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » přepínač vstupů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£