Re: Motorkáři, jezděte opatrněji!

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/993645_10151516547060588_1841896780_n.jpg

Re: Motorkáři, jezděte opatrněji!

Zorg:Motorka nebo kolo?

Re: Motorkáři, jezděte opatrněji!

medved ?

Re: Motorkáři, jezděte opatrněji!

Jezdím dost, velmi často i Rakousko a Německo, občas i s podválem. Cyklisti a bruslaři jsou pro mně na cestě něco, co mi je na obtíž. Zejména cyklisti v buzioblečkách, kteří pravidelně jezdí 2 vedle sebe a nedají se za sebe ani v zatáčce. Každý z nich si myslí, že jede Tour de France...a já jsem povinen se jim uhnout. Mnohokrát to dopadlo s myškou, kopajícím ABS-kem a automatem dělajícím "huuuuuuuuuu". Ale až se tohle jednou stane v zatáčce, kde mi oproti pojede tatra 815 se štěrkem, tak si můžou být jisti, že nepošlu auto pod 25 tunový kolos. Do kopřiv půjdou oni. To samý platí pro bruslaře, co se flákaj po vesnických silnicích 2.třídy.
Motorkáří...ti na čoprech mi nevadí. Většinou jezdí klidně, slušně a nemám důvod je osočovat. Problém jsou kluci s mokrým řidičákem a 150PS pod kapotou závodní motorky...kombinace chatrných zkušeností, nízkýho pudu sebezáchovy, potřeby se ukázat, špatnýho stavu motorky a pneumatik je většinou výsledek smrťáku, nebo přinejlepším obrázek výše. Jak už ale bylo napsáno, ohrozují nejčastěji sami sebe (případně spolujezdce)...
Jiná liga jsou idioti v autech...kdejaký pseudomanažeři (nejčastěji bohužel v koncernvágnech s agregátem TDI) a mladí fracci. Nedávno jsem jel po trase Havlíčkův Brod - Kolín. Na čele jeli 4 motorkáři na čoprech tempem asi 80km/h...za nima focus...pak já...pak nějaký imbecil v superbu TDI. Kdo tuhle trasu zná, ví, že jsou tam místa, kde lze bezpečně předjíždět. Focus i já jsme se poslušně drželi za nima a čekali na okmažik, kdy bude možný slušně předjet...kdo to samozřejmě nevydržel, byl řidič superbu. Ten měl potřebu ukázat, že je nejrychlejší a tak předjížděl v zatáčce...bohužel mu to tak nějak nevyšlo a musel se nacpat mezi motrkáře - ti byly rádí, že to nějak ustáli. Divím se, že ho pak nedohonili a nevzali ho klackem po hlavě. Týden na to, mě předjela na okresce oktávka zprava i přes to, že silnice byla plná a nemělo žádný smysl předjíždět...nejhorší je, že tohle člověk nečeká a dost se diví, když je na dvouproudé okresce po jeho pravý straně předjíždějící auto.

Re: Motorkáři, jezděte opatrněji!

zajímavý, poukazuješ na buzioblečený cyklisty, který nejsi ochoten objet nebo přibrzdit pokud proti pojede náklaďák, ale ani zmínka o tom, že by ti motorkáři jeli tak, aby umožnili předjet, tj. když už né u krajnice, tak alespoň za sebou a s rozestupy na bezpečné předjetí roll

(upravil chyna.cz 9. 8. 2013 16:59)

Re: Motorkáři, jezděte opatrněji!

oba kluky znám. jeden má nohu prodrátovanou, druhej je otlučenej, ale v pohodě wink co se stalo nevím a ani to zjišťovat nechci. motorka je pro mě zlo a jen málo lidí na ní umí jezdit...

Web

Re: Motorkáři, jezděte opatrněji!

chyna.cz napsal:

....moorka je pro mě zlo a jen málo lidí na ní umí jezdit...

Nic se nemá hnát do extrémů.A tohle je extrémní výrok...

Re: Motorkáři, jezděte opatrněji!

Však má pravdu ten kluk...

Re: Motorkáři, jezděte opatrněji!

2 Chyna: Tak fajn, snad si dají příště víc pozor, na takovéhle mašině to jede rychle i do kopce.

Re: Motorkáři, jezděte opatrněji!

chyna.cz napsal:

... moorka je pro mě zlo a jen málo lidí na ní umí jezdit ...

... bože to je ale blábol ....že to neumíš ty, ještě neznamená, že je to terorizmus ...

V naší republice je registrovaných cca 900 000 motocyklů, aktivně ježděných je podle odhadu šestina, takže podle tebe tady jezdí 150 000 sebevrahů?
Například závodníci, kteří jsou více na zemi, než na dráze podle tebe neumí jezdit?
To samé se dá analogicky říci o řidičích aut, cyklistech a dokonce i o bloňďaté blbce, která předemnou jedoucímu autu strčila na přechodu kočárek s dítětem do cesty ... protože ona a mládí mají vždy přednost.
Kdo tady může říci, že je perfektní řidič? Ještě jsem nepotkal nikoho, kdo by o sobě řekl, že je postrachem silnic a že by mu měli sebrat řidičák ...
Pravda je jednoduchá a krutá - většina umí a proto jezdí, ti co se jezdit nenaučili nebo nestihli v lepším případě jezdí na vozíku a ti, co si samolibě mysleli opak už tu nejsou. Takových případů mám okolo sebe dost ...
Podle mne je mnohem horší problém, že se tady lidi nenaučili na silnicích respektovat jeden druhého. Dovedu si představit, co s klukem ve věku, kdy si myslí, že mu patří svět udělá, když ho blokuje páprda ve feldě jedoucí šedesátkou prostředkem okresky ... já osobně motorkář nejsem, ale když v zrcátku nějakého vidím, jedu na stranu, jako když jede sanita a užívám si, jak mi po předjetí děkuje nohou ... smile

(upravil PB0305 7. 8. 2013 8:31)

Re: Motorkáři, jezděte opatrněji!

Nevím jak se ji mohlo podařit strčit kočárek do cesty, když vidím v blízkosti přechodu ženu s kočárkem, tak snad musím zpomalit a v případě, že je patrné, že chce přejít, tak musím před přechodem zastavit.

Re: Motorkáři, jezděte opatrněji!

Zorg napsal:

zajímavý, poukazuješ na buzioblečený cyklisty, který nejsi ochoten objet nebo přibrzdit pokud proti pojede náklaďák, ale ani zmínka o tom, že by ti motorkáři jeli tak, aby umožnili předjet, tj. když už né u krajnice, tak alespoň za sebou a s rozestupy na bezpečné předjetí roll

Ten motorkář není něco, co jede 30km/h a vyblafne na mně za zatáčkou. Je veliký rozdíl brzdit v zatáčce z rychlosti 90 na 30 a z 90 na 80...Taky rozměry čopru se asi s bicyklem nedají srovnat. Chopper beru již v podstatě za to samý, jako kdyby to bylo auto. A závodní motorky nemusím objíždět a ani předjíždět vůbec. Ti předjíždějí mně.
A fakt nevidím důvod, abych to napasoval pod tatru proto, že zachráním dva pitomce, co nepochopili, že na silnici mají jet za sebou a u krajnice - takže objet v tomhle případě ne (není totiž kudy). Nikde jsem nenapsal, že nejsem ochoten brzdit - brzdit budu, ale pokud to bohužel nevyjde a já to neubrzdím, tak mají prostě smůlu. Kdybych se choval tak, jak píšeš, tak už mám na kontě tak 500 mrtvých cyklistů a 200 bruslařů. smile 
Takže, nezastávám si motorkáře (sám motorku nevlastním a ani na velkou nemám papíry), ale rozhodně na silnici obtěžují míň, než cyklisti a bruslaři.

Re: Motorkáři, jezděte opatrněji!

TheLastUnicorn napsal:

Ale až se tohle jednou stane v zatáčce, kde mi oproti pojede tatra 815 se štěrkem, tak si můžou být jisti, že nepošlu auto pod 25 tunový kolos. Do kopřiv půjdou oni.

Nevidím důvod, proč by si nemohl zpomalit a s předjížděním počkat na bezpečné místo. Pokud někdo porušuje pravidla, tak ty ho za to nemůžeš "trestat" nebo bezdůvodně ohrožovat. A už vůbec ne vytlačit ze silnice.

(upravil TheLastUnicorn 7. 8. 2013 9:20)

Re: Motorkáři, jezděte opatrněji!

Zase další, co to nepochopil...a evidnetně v podobný situaci asi ještě ještě nebyl...

Re: Motorkáři, jezděte opatrněji!

Pánové, musím reagovat. Cyklista na silnici patří stejně jako všichni ostatní účastníci silničního provozu. Bohužel se může stát, že se na nepřehledném místě člověk potká s míjejícím autem a vidí před sebou cyklistu. Pokud ovšem nejede jako hovado, tak tu situaci obvykle dokáže v ořádku ubrzdit. Sám si taky občas vyjedu na kole, vyhledávám tedy spíš lesní cesty, ale nájezdu na silnici se člověk stejně vyhnout nemůže. Tzn. já jako cyklista se snažím jet co nejvíce u kraje tak, abych co nejméně překážel a nikdy jsem neměl na kole problém. Horší je to pokud jede cyklista nalitej ze strany na stranu anebo jede chlap s ženskou, samozřejmě chlap vedle ženský aby se mohl podívat... pak je to ale nezodpovědnost a dotyčnému hrozí stejný bodový a finanční postih jako jakémukoliv jinému účastníku silničního provozu.

Nicméně třeba v Německu mají cyklisté a bruslaři přednost před auty. Mají na silnicích své cyklopruhy a ve městě neexistuje aby řidič nebo chodec nepustil cyklistu...

Motorkáři jezdí jako prasata. Rodiče bydlí na kraji městečka naproti škole, školní jídelně. Ulice je rovná... málokterej motorkář tam jede 90 (jsou stále ve městě, tzn. měli by jet 50), dost často vidím stavění motorky na zadní, předjíždění aut aniž by bylo vidět... Ale na silnici s nimi problémy nemám. Předjedou většinou rychle. Jen jednou se mi stalo, že najíždím do táhlé zatáčky kde nebylo vidět, naproti autobus a zpoza toho autobusu se v protisměru vyřítila motorka...  Měl to o fous, helmou skoro škrtal autobus, ale dal to big_smile...

Dost často mi ale vadí bezohlední řidiči malých aut, v poslední době hlavně Felicií. Pod kapotou ten výkon není, nápravu tvoří dvě tenké tyčky bez stabilizátoru a já si takhle jedu po klikaté silnici na 225*45 R17 80 km/h, za mnou felda, lepí se... Tak přidám na 90, pořád 5 metrů za mnou, přidám na 100, už si říkám, že je to celkem rychle... Felda za mnou se v zatáčkách mohutně naklání, ale pořád 5 metrů za mnou... následuje táhlej kopec... Felda ztrácí... z kopce jedu na pohodu 100... po chvilce mě s mohutnou slávou ten rezatej střep předjíždí... To snad ani nepotřebuje komentář big_smile. Řidiči sobě big_smile

Re: Motorkáři, jezděte opatrněji!

JTO: pěkně napsáno, naprostý souhlas...

(upravil riki610 7. 8. 2013 11:19)

Re: Motorkáři, jezděte opatrněji!

JTO" já jako cyklista se snažím jet co nejvíce u kraje tak, abych co nejméně překážel a nikdy jsem neměl na kole problém."
jazdit treba, aby si vodicom prekazal, aby pribrzdili ked ide nieco oproti, preto sa jazdi vo dvoch vedla sebe, nie zo srandy. Pri jazde pri kraji, vodic ma tendenciu aj pri oprotiiducom vozidle predbiehat, a vtedy moze nastat problem, moze ta zachytit zrkadlom v lepsom pripade. Nech trubi a pribrzdi, ako by ma mal zachytit.
http://www.sme.sk/c/6882371/cyklista-ve … azili.html

Re: Motorkáři, jezděte opatrněji!

Já jsem především cyklista  a Babeťák  a  zásadně nejezdím při kraji , tak 1m od krajnice . Ono se to ve městě ani nedá , pokud máte co 20 metrů kanál  a kličkovat mezi  něma  je o zdraví  , ale  i na silnici mimo město  nejezdím  při kraji  . A hned vám řeknu proč  . Protože  hodně řidičů  je zdechlých  bezpečně  objíždět  a jezdí těsně vedle , hlavně kamijoňáci . Pokud budete přímo na krajnici , hodí vás do příkopu . Za těch 30 roků , co jezdím  a to celoročně  i v zimě , mě to naučilo . Příhod mám za ty roky spoustu , už mne i jedno auto na křižovatce  sundalo , naštěstí  se mi nic nestalo. Ale taky nejsem sebevrah  a pokud odbočuji vlevo a vidím za mnou  komion , raději zastavím u krajnice  a počkám .

Re: Motorkáři, jezděte opatrněji!

JoinerNet
Víš kolikrát jsem se dostal do situace kdy jsem v rychlosti 90km/h potkal cyklistu těsně za horizontem a nebylo kde ho předjet protože naproti jel třeba kamion? A samozřejmě cyklista jel tak jak popisuješ, naprosto bezdůvodně, při kraji vozovky nebyly překážky, ani kanály. Já to ubrzdil a byl jsem rád že do mě nevrazilo zezadu auto. Já chápu proč tak jedeš, ale na mnoha místech toto vytváří dost nebezpečné situace, zvlášť mimo město.

Re: Motorkáři, jezděte opatrněji!

PB0305 napsal:

Nevím jak se ji mohlo podařit strčit kočárek do cesty, když vidím v blízkosti přechodu ženu s kočárkem, tak snad musím zpomalit a v případě, že je patrné, že chce přejít, tak musím před přechodem zastavit.

Máš pravdu ... já se třeba k lidem na přechodu chovám tak, jako když mají absolutní přednost - pokud člověk chce viditelně přecházet, zastavím. Horší je situace, kdy dva lidi stojí na kraji přechodu, kafrají a když jim člověk zastaví, tak na něj ještě čučí, proč jako nejedeš dál??

S tou blbkou - chodník souběžně se silnicí, v jednom místě přechod. Okolo jede mamina s kočárem, z ničeho nepoznáš, že bude přecházet. Místo toho, aby se před vjetím na přechod rozhlédla, otočka o 90° na zadních kolečkách a kočár rovnou strčila na přechod, autu do cesty. Evidentně má papíry tak akorát na svou frndu ... smile. Věř mi, že jsem se rozklepal i za toho přede mnou.