Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » po 10588 dotaz na výkon zesilovače

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 43]

Téma: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

takže:Mám zesilovač do kterého jde z generátoru signál 1Khz ,a změřím výkon 100W,z jiného generátoru tam pustím signál zároven 10khz,no a jaký výkon naměřím na výstupu,prosím o odborné vysvětlení!

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

Kam pustíš signál z jiného generátoru ? Zesilovač má jeden vstup ?

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

Jaká je vstupní úroveň prvního a druhého signálu? Je signál sinusový? Není zesilovač v limitaci?

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

Pokud máš na mysli druhý signál o stejné úrovni jako ten první a sloučíš je lineárně na vstupu zesilovače, tak dojde k jejich sečtení. Pro průměrný výstupní výkon je poměrně složitý výpočet ale pro špičkové hodnoty dojde v určité fázi signálu k jejich sečtení a špičkový výkon bude 4x větší, musí na to být ale konstruovaný ten zesilovač, jinak dojde k limitaci a tím ke zkreslení.

(upravil Dalča 25. 7. 2013 8:14)

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

z hledisky napětí má pravdu microlan

V místě kde se potkaly maxima obou sinusiovek, za předpokladu že je na vstup "sečteš" bude absolutní úroveň 2-násobná. Bude li zesilovač s původním jedním signálem na hranici limitace, v tu chvíli limituje a není schopen tento součet dodat do zátěže.
pokud se bavíš jen v rozměru výkonu, bude výkon o dodaný do zátěže jiný než při buzení jedním harmonickým signálem, páč průběh napětí i proudu již nebude sinusiový. vzniknou intermodulační produkty atd.

I když...
pokud budu brát zesilovač dostatečně výkonný, bez limitace
napětí A 100Hz výstupní výkon na zátěži (Selektivní) 100W
napětí B 10kHz, výstupní výkon na selektivní zátěži také 100W
pak ty napětí ideálně sečtu, najednou je zesílím  a na obou selektivních zátěžích bych měl mít opět na každý 100W výkon
za předpokladu zesilovač ideálně lineární, výkonově dostačující, napěťově dostačující.

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

takže uvažujme ,že uroven obou signálu je stejná,je to sinusovka,do stejného vstupu,

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

A proc te to zajima vykon ? pokud zesilovac nelimituje, tak zesiluje, vlastnosti signalu se krome zesileni nemeni.
Vykon s tim nema nic spolecneho, pokud ho nevztahujes k limitaci, k maximalnimu vykonu zesilovace.
Sinusovka do stejneho vstupu - asi jsi hovado, signal z generatoru musis nejak definovane secist, upozornil jsem te na to hned v prvni odpovedi.
Dokud si nedas dohromady ty nejprimitivnejsi zaklady, tak nema cenu cokoliv vysvetlovat.

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

danhart,prosím neodpovídej,vím že jsi genius,,,,,,,,,je to koutek pro méně zdatné,kdy ti slušní geniové pomůžou,poradí,ti ostetní at onanují v dudekbuznaclub

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

jungvoj napsal:

danhart,prosím neodpovídej,vím že jsi genius,,,,,,,,,je to koutek pro méně zdatné,kdy ti slušní geniové pomůžou,poradí,ti ostetní at onanují v dudekbuznaclub

Vrať se mezi své buznakámoše, soplíku.

Web

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

jungvoj: na tvé dotazy bylo zodpovězeno již před tvým příspěvkem #8. Jestli chceš prudit, vyber si jiný fórum. Někdo s tvým slovníkem už neuspěl na slovanetu, ze by tvé alterego?

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

kurnik šopa,dal jsem sice primitivní dotaz do tématu pro méně zdatné a začátečníky,přesto mi bylo vynadáno do hovad a buzerantů,a samozřejmně bez odpovědi na ten dotaz

(upravil pzwak 25. 7. 2013 11:01)

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

dotaz je sice primitivni, ale odpoved zavisi na vice faktorech, ktere jsi neuvedl - o jaky vykon ti jde - okamzity je dan okamzitym souctem obou vstupnich napeti, zesilenim, vystupnim odporem zesilovace a odporem zateze. Toto plati pro idealni stav, ktery neuvazuje omezeni dane konstrukci zesilovace. Takto ti odpovedel uz Microlan i Dalca, co chces jeste vic?

Edit: pri znalosti uvedenych parametru a ohmova zakona si okamzity vykon umis jiste odvodit sam ....

Web

(upravil jungvoj 25. 7. 2013 11:32)

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

takže doplním,zesík má nekonečný výkon,nekonečnou frekvenční charku,zatím mi nikdo neodpověděl ,jaký výkon bude na výstupu,,,,,,i tak díky za odpovědi
ešče doplním,že vstupní napětí jsou stejná,liší se frekvence

(upravil madeindoma 25. 7. 2013 11:46)

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

Hoši nechci vám do toho moc drbat moc o tom nevím, ale nebude výstupní výkon odpovídat za předpokladu stejných amplitud: ((vstupnímu napětí * zesílení zesilovače)**2) / zátěž.  Čili pořád stejně? Pokud má určitý zesilovač výkonovou frekvenční char. v pásmu 20-20KHz útlum 0dB tak by výkon měl být konstantní při jakémkoliv signálu v tomto pásmu ne? Pokud propojí dva signály natvrdo sčítat se nic nebude a nebudou vycházet z nuly na stejné časové ose a i kdyby byly synchronizované výsledek by byl přece pořád stejný smile Takže závěr je pokud by je sečetl musel by pustit oba generátory jen na poloviční amplitudu protože v míste maximální amplitudy 1kHz sečtení 1kHz a 10kHz bude dvojnásobný zdvih. Výkon tedy bude oscilovat mezi 50 a 100W nemýlím-li se smile


edit: musel sjem si v hlavě ujasnit co jsem napsal, snad dobře smile

já myslím že stejný, zesilovač zesiluje podle amplitudy a né podle frekvence (berte s rezervou)

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

vidíte,to mně nenapadlo,,,,,,takže se spouští oba signály současně,,,,,,nechci to komlikovat,ale zařadím do zesíku filtry,které propustí jen a jen ony dva signálylllll

(upravil danhard 25. 7. 2013 11:55)

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

jungvoj napsal:

takže doplním,zesík má nekonečný výkon,nekonečnou frekvenční charku,zatím mi nikdo neodpověděl ,jaký výkon bude na výstupu,,,,,,i tak díky za odpovědi
ešče doplním,že vstupní napětí jsou stejná,liší se frekvence

Jak to ze ti nikdo neodpovedel ?
Nepotrebujes tam ani zadny zesilovac, ten s tim nema nic spolecneho, jde ciste jen o to, jakym zpusobem se sectou ty signaly a co z toho vznikne.
Vysledny signal muze mit hodnotu 0 az 2x hodnotu tech slozek, tomu odpovida 0 az 4x vykon do zateze smile
Zalezi na vlastnostech tech signalu. Jinak se scitaji signaly koherentni, tam zalezi take na vzajemne fazi.

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

Vidím, že jsi hloubavý mladík, takže si spočítej určitý integrál součtu dvou sinusových signálů v rozsahu jedné periody nižšího kmitočtu. Ovšem bude to platit jen pro zátěž tvořenou ideálním odporem. To ti ale asi nemusím zdůrazňovat.

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

hm,,,takže na výstup umístíme filtr ,který nepropustí jeden z těch signálů,takže např narepráku naměříme 100W/1khz,,teoreticky pak dáme vyhýbku tak,že propustí jen 1Khz do jednoho repráku no a 10Khz do repráku druhého.připomenu že máme nekonečný zesík,vstupní signály jsou stejné až na frekvenci,dejme tomu,že velikost vstupních signálu je taková,že výstup je jednotlivě 100W

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

jungvoj napsal:

danhart,prosím neodpovídej,vím že jsi genius,,,,,,,,,je to koutek pro méně zdatné,kdy ti slušní geniové pomůžou,poradí,ti ostetní at onanují v dudekbuznaclub

Tak tohle si muzes dovolit ve slusne spolecnosti jen jednou.
Pokud se chces necemu priucit, tak hodne poslouchej a soupej nohama. Sve otazky davej velmi uvazlive, aby z nich primo neciselo, jaky jsi hnup. Zkus to ale na jinem foru, tady jsi uz skoncil.

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

microlan: proč nižšího,,,,,,,je pravda,že zesík se za určitých okolností chová jako integrátor,částečně,možná to je ten tranzistorový zvuk,,,,,,microlan,jsem těsně před důchodem,tedá jestli nějaký dostanu,,,,hi hi hi,kupodivu po bujarém životopisu jsme se my máničky toho dožili


danhard: nevytrhávej ze souvislosti,za hovado a blba jsi mě označil první,budeš se divit,odpustil jsem ti to,mimo jiné jako bývalý haviř jsem jistě hovado,ale blb ne,páč mně uznali schopným vojenské služby,kterou jsem si odkroutil,takže z lékařského hlediska blbem nejsem,

Příspěvky [1 až 20 z 43]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » po 10588 dotaz na výkon zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£