(upravil stiglitz 8. 7. 2013 21:11)

Téma: Zateplení paneláku a možná konflikt na obzoru

Ahoj, omlouvám se za toto vlákno, ale máme problém. Zateplujeme panelák čtyřpodlažní s 22 byty.  Pět majitelů má zasklený balkon systémem Optimi, zbytek nikoliv. Tento se musí demontovat, šíře skla upravit, respektive dá se jedna tabule nová, menší. Cena jednoho takto upraveného systému včetně demontáže a zpětné montáže je asi 7 tisíc.
Tak. Někteří už prskají, proč by na toto měli doplácet.
Já tvrdím, že kdyby to tak nebylo, budu požadovat peníze za vyhozenou investici.
Když se měnily stoupačky, taky jsme nikomu nenechali rozbouranou rekonstruovanou koupelnu, ale dali ji dohromady.

Jak to vidíte? Díky za každý názor.

Re: Zateplení paneláku a možná konflikt na obzoru

No když se mění stupačky a je potřeba někomu rozbourat koupelnu, patrně neměl v pořádku vstup, kterej má mít nějaký rozměry. Pokud to tak je, podle mě si to má zaplatit majitel z vlastního a ne z fondu. Pokud je vstup v pořádku, není potřeba nic bourat. Když u nás zateplovali, tak se zasklívaly balkony, zasklily se z fondu všem, hlavně kvúli tepelnejm únikum. Byty, který balkon neměly (1/3 bytů) dostali sušák na prádlo. Sice to byl finanční nepoměr, ale i když balkon nemám, přišlo mi to OK. Ale pár socek to nemohlo vydejchat. To je fakt. Bral sem ty sušáky jako aspoň nějaký gesto a aby například lidi bez balkonu přispívali do fondu o pět korun mín sem považoval za naprosto nepodstatný.

Web

(upravil madeindoma 8. 7. 2013 21:29)

Re: Zateplení paneláku a možná konflikt na obzoru

Musí se demontovat? Udělal bych to asi takhle: nechceš dát 7 tisíc? Ok nebudeš to mít zateplený.  Tečka.  7 tisíc není něják málo, ale bohužel peníze nerostou na stromě a nikdo nebude za nikho platit. Dát jim prostě na vybranou. Ale asi to bude složitější něž píšu já že? smile

(upravil stiglitz 8. 7. 2013 21:46)

Re: Zateplení paneláku a možná konflikt na obzoru

Milan: To nepůjde. Zasklít balkon všem z fondu, to bych tedy zase prskal já, protože mě prostě stál 25 tisíc. Krom toho je nikdo jiný zasklít nechce, respektive chtěl by gratis, samozřejmě.
madeindoma: Musí se demontovat. Barák musí mít nějaké parametry, kdyby se třeba jednou zase spustil nějaký dotační program a mohli bychom žádat zpětně, kvůli tepelným mostům, a i samotnému projektu. Musí se to udělat všechno stejně.

Re: Zateplení paneláku a možná konflikt na obzoru

"Nebudeš to mít zateplený " - takhle to asi nepůjde, nemůžeš zateplovat kus baráku a kus ne, to je blbost. U nás se s tím nesrali, zasklení demontovali,
provedli zateplení a starej se. Nikoho nic nezajímalo, nic se neřešilo.

Re: Zateplení paneláku a možná konflikt na obzoru

No nevím, co je za problém to těch 5 lidem po zasklení všech z fondu proplatit /rozuměj průměrnou cenu za kus při dodělávání zbytku/. Takhle se u nás řešily okna. Sice sem si chvíli počkal, ale dočkal sem se. Nevidím v tom problém.

Web

Re: Zateplení paneláku a možná konflikt na obzoru

Tady není co řešit. Vše je popsané v příslušném zákoně.
Měli ti, kteří si nechali zasklít balkón schválení od členské schůze SVBJ? Pokud ano, úpravu platí SVBJ. Pokud ne, jedná se o nepovolený zásah do společného vlastnictví (fasáda, střecha, okna, stoupačky, společné prostory, chodby apod.) a SVBJ má právo požadovat dokonce odstranění takového zásahu do společného vlastnictví.

Re: Zateplení paneláku a možná konflikt na obzoru

Všichni mají povolení.

Re: Zateplení paneláku a možná konflikt na obzoru

... a MethMan pravdu.

(upravil stiglitz 3. 11. 2013 18:04)

Re: Zateplení paneláku a možná konflikt na obzoru

Jestli můžu, ohledně bydlení - máme tu asi tři čtvrtě roku vlastníka, vůbec neuklízí, nekomunikuje, co s ním? Když jsme mu to řekli, že na patře místo něj uklízí sousedka, jsou na patře jenom dva, aby jí tedy alespoň něco dal, řekli jsme za tři čtvrtě roku pětikilo, vybuchl, že jsme se posrali.  Napadlo mne, dát to uklidit firmě, a strhnout mu to z vyúčtování, mělo by to naději na úspěch, a vůbec nějakou oporu?

(upravil Otas 3. 11. 2013 19:08)

Re: Zateplení paneláku a možná konflikt na obzoru

Nechte si podobný postup schválit schůzí vlastníků bytů, ne jmenovitě, ale jako pravidlo pro dům. Pak to bude těžko někde napadat, je to porušeným schváleným pravidlem. Navíc má šanci se polepšit a začít uklízet, na někoho tohle funguje.
Vybuchnutí je jeho osvědčený způsob asertivního (nebo spíše agresivního) chování a vymezování vlastní pozice. U podobného borečka obvykle funguje, když mu to vysvětluje někdo, kdo má kolem ramen 5 minut chůze big_smile, to si pak ani nedovolí vybuchnout, raději stáhne vocas a pak zkouší být zapomětlivý.
Problém teď může být, že skončilo inkaso za náklady bytu a peníze se posílají příkazem vlastníka. Tam zatím nevím, jak se to řeší.

Re: Zateplení paneláku a možná konflikt na obzoru

Tak lidi, mám další potíž. Je vedle ve vchodě mladá dáma, která nereaguje naprosto na nic, všechny posílá do p....e, chová se arogantně, nechává třeba sirku ve schodišťáku a odejde domů, tuhle to tam svítilo prý dvě hodiny. Aktuálně má na schodech přede dvěřmi "botník". Ale taková kráva to je, nedá se tam projít, je o čtrvrt metru širší než schodiště. Když jsme se jí snažili domluvit, nezájem, dali jsme jí to písemně, řekla, že na nás s..e. Teď jsme poslali druhý dopis s dodejkou, aby bylo jasné, že si to převzala. Nevíme, co s ní, i svému otci řekla, že to neodstraní už najust. Poradíte někdo?

Re: Zateplení paneláku a možná konflikt na obzoru

To má ten byt koupenej, nebo pronajatej?

Re: Zateplení paneláku a možná konflikt na obzoru

Právě, že je vlastník.

Re: Zateplení paneláku a možná konflikt na obzoru

S tím "botníkem" jak píšeš na schodech je to poměrně jednoduché. Stačí kontrola od hasičů a výsledek bude pokuta. Myslm, že na tohle je i zákon.

Re: Zateplení paneláku a možná konflikt na obzoru

Ona to ví, ale pokutu asi dostaneme my, jako společenství, nebo se pletu? A ona navíc tvrdí, že si na ní nic nevezmou, že nic nemá. Je to rozvedená ženská, v bytě 1+1, ovšem jezdí v zánovním Chevroletu Orlando.

Re: Zateplení paneláku a možná konflikt na obzoru

Přesně tak, schodiště je úniková cesta. V projektu je stanovena minimální šíře této cesty, do ní nesmí nic zasahovat. Je to vlastně veřejné ohrožení.

(upravil EsoRimmer 15. 3. 2015 20:28)

Re: Zateplení paneláku a možná konflikt na obzoru

Ano, navíc na chodbách nesmí být nic hořlavého (taky jsem něco podobného řešil). Navíc chodba je společný prostor, kde se úpravy mohou dělat až po odsouhlasení bydlících ve vchodě!! Já bych asi s tim tolik trpělivosti neměl a vyhodil to -> nemá to tam co dělat.

Re: Zateplení paneláku a možná konflikt na obzoru

No, sám to asi vyhodit nemůžu. Není to můj majetek.

(upravil EsoRimmer 15. 3. 2015 21:11)

Re: Zateplení paneláku a možná konflikt na obzoru

Já bych to asi řešil tak, že bych si nechal od požárníků vypsat nějaký protokol o tom, že to tam nesmí být ->hořlavé, úniková cesta, určitě to bude i v požárním řádu. Dal jí to prohlášení a upozornění ať si to do 3 dnů odklidí, jinak to bude odklizeno Vámi (někam to schováte), pokud to bude chtít zpět, upozorníte ji na to, že příště bude přivolaná požární hlídka a bude hradit pokutu + veškeré poplatky spojené s vyřízením, já bych si dokonce na to vytisknul nějaké smluvní ujednání, kde bude vepsané, že pokuta půjde za ní. Pokud by to nechtěla podepsat, botník bych ji nevydával.

Možná to neni úplně správnej postup, proto neříkám, ať to tak přesně uděláte. Takto bych to řešil já.