Téma: Instalace středobasu z vnitra boxu + 3D fréza Ostrava

Přemýšlím nad tím, jakým nej způsobem připevnit woofer k čelní desce z vnitra boxu. Materiál je MDF 22 mm, narážecím maticích nevěřím a i jejich samotná by byla v tomhle případě riskantní. To, co je na obrázku je jediné řešení, které mě zrovna napadá, klasika šroubek/matice, i tak se mi to ale nezdá, u překližky bych se nebál, MDF neznám... reprák samotný je naštěstí lehký neodym s něco přes 2kg.

http://s7.postimg.cc/yy43e16af/Clipboard05.jpg

Re: Instalace středobasu z vnitra boxu + 3D fréza Ostrava

Kdysi (stare radia), kdyz repro nemely dostatek otvoru po obvodu, se to resilo kovovyma packama (vetsinou tvaru L) pres limec repro zezadu. Packy byly prisroubovane sroubem a matkou bud pres ozvucnici, pokud byla tenka a kryta zepredu, nebo vrutem do ozvucnice. Taky bys mohl udelat kruhovy limec z preklizky (silonu, kovu) pres okraj repro zezadu a ten prisroubovat vruty do MDF dal od okraje, aby ses dostal do zdvojene tloustky MDF (pokud nakres chapu spravne a ozvucnice u repro je zdvojena na 2 x 22mm MDF). Taky se v tom pripade daji dat narazeci matice mezi MDF, kde budou drzet dost pevne. Moznosti je urcite vic, podstatne je dostat se srouby dal od zkoseni otvoru, abys mel vetsi tloustku materialu kam sroub / vrut chytit. Leda ze bys chtel, aby ty diry zepredu ve zkoseni byly videt smile

Web

Re: Instalace středobasu z vnitra boxu + 3D fréza Ostrava

Ten límec je super nápad, myslím, že je vyřešeno, díky. smile

Re: Instalace středobasu z vnitra boxu + 3D fréza Ostrava

neni zac, rado se stalo smile

Web

Re: Instalace středobasu z vnitra boxu + 3D fréza Ostrava

Ukázalo se, že můj stolař neumí 60° zkosení - to je to větší kruhové na obrázku. Našel by se někdo z ostravska, kdo by to zvládl, případně pouze půjčit takovou frézu?

(upravil reta 27. 6. 2013 22:24)

Re: Instalace středobasu z vnitra boxu + 3D fréza Ostrava

Jak moc ta stolařina spěchá? CNC bude k použití koncem srpna začátkem září.

Re: Instalace středobasu z vnitra boxu + 3D fréza Ostrava

Imho límec je zbytečně složitý velký a oproti příchytkám nic nepřináší. Použil jsem asi tohle a je to relativně spolehlivý (touring s tím asi provozovat nebudeš smile ) a rychle rozebíratelný. Povolíš vrut/šroub, posuneš a vyndáš reprák. 4 ks mi drží 12TBX v polodrážce. Když by se vyžvejkal základní materiál, dáš vrut o kousek vedle. Navíc jde za "zoubky" narvat kus dřevěné laťky, kdyby jsi potřeboval jinou výšku.

Re: Instalace středobasu z vnitra boxu + 3D fréza Ostrava

reta: Jo, takhle by mi to vyhovovalo, alespoň si všechno pořádně promyslím. Kolik za dvě takové stěny? Kdyžtak mejl.

MM: Já se ale potřebuji dostat dál od koše kvůli tomu zapuštění.

Límec by měl být co nevidět...

Re: Instalace středobasu z vnitra boxu + 3D fréza Ostrava

Pro tu CNC frézu používám SolidWorks. V čem máš data ty. Cenu taky nějakou vymyslíme. Pro začátek bych potřeboval rozměry.

Re: Instalace středobasu z vnitra boxu + 3D fréza Ostrava

SolidEdge, hrubě 40x66cm.

(upravil reta 9. 7. 2013 11:36)

Re: Instalace středobasu z vnitra boxu + 3D fréza Ostrava

SolidEdge nezná ale pro zdárný konec to dáme dohromady v tom Solid Worksu zas tak složitě to nevypadá.
Co dál?

Re: Instalace středobasu z vnitra boxu + 3D fréza Ostrava

Tak spíš ti to přeuložím až to bude hotové, ne? Do čeho?

Re: Instalace středobasu z vnitra boxu + 3D fréza Ostrava

Pokud budeme mít štěstí pak otevřu soubor SolitEdge. Ovšem nikdy jsem to nedělal a nevím jak to dopadne.
Zkusit se to musí. SolidWorks otevře následující.

http://s17.postimg.cc/otn5w2cz3/v_kres_antonio_01.jpg

Pošli zatím co máš zkusím. Následně to musí umět opracovat SilidCAM.

Re: Instalace středobasu z vnitra boxu + 3D fréza Ostrava

Nebo dovnitř bedny dát příčnou výztuhu kousek od magnetu, do ní šrouby a reprák rozpírat mezi přední stěnou a výztuhou.

Web

Re: Instalace středobasu z vnitra boxu + 3D fréza Ostrava

reta: Předběžně: http://sdrv.ms/117tFLl

check: ? Moc tomu nerozumím.


Tak se mi rozsvítilo a když už CNC, tak bych snad nechal udělat i WG, ovšem zasekl jsem se na bodu jak implementovat/nakreslit správný jeho tvar, texťák jako tady mi k tomu nestačí a podle vzorce jsem se k takovým hodnotám ani nedostal.

Re: Instalace středobasu z vnitra boxu + 3D fréza Ostrava

Použij tenhle vzorec: https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 66#p250566
Odvodil jsem to včetně vstupního úhlu coby parametru, je s tím snazší práce.

(upravil reta 2. 7. 2013 21:05)

Re: Instalace středobasu z vnitra boxu + 3D fréza Ostrava

Zatím se mi nepodařilo načíst ten Antoniuv soubor part4.7z.
A jestli umí solidworks pracovat se vzorci to nevím uvidím, zatím jsem se s tím nesetkal.

Re: Instalace středobasu z vnitra boxu + 3D fréza Ostrava

Co vím, tak MadBoxs importoval do SolidWorks (aspoň myslím, že v tom dělal) prostě ten texťák s 3D souřadnicemi (z=0). To byly podklady, které jsem mu vždy posílal. Mám na to někde utilitu, která to generuje včetně volitelného výstupního zaoblení, ale není nad vlastní snahu...

(upravil reta 3. 7. 2013 13:57)

Re: Instalace středobasu z vnitra boxu + 3D fréza Ostrava

To co napsal MaBat, že by to šlo přeze textový soubor (pokud má na mysli soubor co se strká už přímo do stroje) to asi jo ale to si nedovolím do toho "vrtat". Tomu nerozumím.
U mne je postup následující: V SolidWorksu se namaluje to co chci vyrobit. V SolidCAMu se definuje jak a čím opracovat. A následně se vygeneruje textový soubor pro konkrétní stroj.
Proto, že oba prográmky něco stojí a né kažbý je ochoten si je pořídit,  tak jsou i lidé kteří dokáží stroj programovat v nějakém textovém editoru. Tak to já nedokážu. Ovšem dokážu si představit, že by se do vygenerovanéko něco přidalo nebo ubralo. Opakuji, ale já to neumím. Pokud je zde někdo kdo ví o čem je řeč a dokázal by by v textáku něco opravit tak ať se ozve.

Re: Instalace středobasu z vnitra boxu + 3D fréza Ostrava

Nemyslel jsem tím texťák přímo pro stroj. Nejdřív je třeba to nakreslit a na tom, jak jsem pochopil, se antonio zasekl. Ten texťák souží k importu do CAD (SolidWorks), jako definice tvaru profilu, se kterým se tam dál pracuje.