Re: Groupbuy: Stannol kristall 505

Dohnalik: Můj osobní favorit z tavidel pro běžný pájení je MTL468 v multicore z kovohutí 60:40... Čmoud z toho je mnohem snesitelnější, než třeba z oblíbeného a jinak velmi dobrého "FUTURE HF REWORK JELLY" což je právě ta ROL-0 cosi... Ta jellyna sice voní pěkně, ale dostat zásah čmoudem z toho do oka je faaakt nepříjemný. Proti tomu to MTL468 má kouř nedráždivý. (Netvrdím však, že je z toho snad něco zdraví prospěšného)
Co je však zvláštní můj postřeh, dostala se ke mě před nějakou dobou piksla samotného MTL468 tavidla (aspoň to tvrdil obal). Nevím, jestli v tom fakt bylo MTL468, nebo to bylo nějaké zdegradované, ale obsah té piksly byl hnědý jak spálená kalafuna, i to tak smrdělo a ani dráty v tom pořádně cínovat nešly.


A ad dohady o průměrech: jednička je dobrá na THTčka a pájení QFP (máteli wellera s dutým hrotem), na drobotiny používám nula pětku. toť má osobní volba.

(upravil Joski 27. 9. 2016 7:00)

Re: Groupbuy: Stannol kristall 505

Nechci se vám do toho moc plést, ale proč dělat groupbuy na něco zcela dostupného?
http://eshop.pbt.cz/k146-materialy-pro- … kove-draty
Tuto firmu zde již před lety doporučoval Check.

Re: Groupbuy: Stannol kristall 505

Nejspíš proto, že 9 stovek za půl kila, to asi někdo upad?

(upravil Hippo007 27. 9. 2016 10:27)

Re: Groupbuy: Stannol kristall 505

9 stovek za 1/4 kila u průměru 0,38mm, bohužel.

(upravil check 11. 10. 2016 18:51)

Re: Groupbuy: Stannol kristall 505

Já u nich v únoru kupoval Stannol Kristall 505 - 500g 1,2mm průměr za 367Kč. Cena mi přijde v pohodě, jiný cín (akorát jiné průměry) jsem v životě nekupoval, nevím co je kde jinde a za kolik. Ale to je cín vhodný i na opravy, pájení zoxidovaných nebo znečistěných povrchů, čínských kondenktorů s pochybnou povrchovou úpravou, bezoplachový a hlavně olovnatý. Můžete dát jiné typy. Jednu dobu nebyl Kristall snad nikde veřejně koupitelný, proto jsem to sem před lety psal.

Web