Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Autohifi » Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 34]

Téma: Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

Dobrý den panové chtěl bych se jen s váma poradit o ozvučení auta mam udělanou bednu na 2x repro Pioneer TS-W383F a zajímalo by mě jestli by mi nepomohlo přidat třeba bassreflex nebo jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku... nebo jestli třeba nějak předělat bednu..  nemohu sem vložit fotku tak dam link na video kde je bedna vidět.. díky moc za rady http://www.youtube.com/watch?v=gbEGB8PehCE

Re: Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

Máš od toho TS parametry ?

Web

Re: Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

jj mám
Maximální výstupní výkon                    600 Watt
Frekvenční odezva                             18 - 1,500 Hz
Nejnižší rezonanční kmitočet (Hz)              32,3 Hz
Citlivost (1W/1m)                                       95 dB
Velikost hlavního reproduktoru (cm)            38 cm

Re: Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

Máš toho málo:(..V pravo nahoře klikni na TS parametry a uvidíš kolik toho má být(né uplně všechno)...Pochybuju, že je na toho pioneera najdeš, když už se neprodává:(Budeš to muset změřit.

Re: Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

Možno by ti pomohlo zvačšiť basreflex, a hlavne ho správne naladiť ak ti ide len o tlaky. Ale na to treba presné ts parametre ktoré buď nájdeš na internete alebo si ich zmeriaš sám. smile

Re: Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

Zkusim je nekde pohledat mozna kam doma od mich jeste krabice:-) jinak ano zajima me dost tlak jezdim soutezit v akustickem tlaku a chybi mi treba 5Db nekdy i min tak bych tomu rad nejak pomohl... Nekde jsem slysel ze je lepsi misto kulatych bass reflexu udelat je po sranach v cele vysce bedny  ale nevim co je na tom pravdy a navic jak zjistit jak by takove bassreflexy mely byt siroke a hluboke... Nebo jak moc pomuze treba vytlumit kufr popripade cim by se to dalo udelat nechci vyhazovat majlant za nejaky vibraflex a podobne...

Re: Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

Dřív než to najdeš, to rychlejc změříš. Oči vpravo a nahoru, měření TS.
Pak už jen nasypat třeba do win ISD a naladit bassreflex tak, aby na potřebném kmitočtu udělal co největší bordel. A nebo rovnou odsimulovat a postavit na míru nějaký bandpass, ten by mohl mít lepší efekt na zůraznění úzkého pásma kmitočtů.

Re: Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

QTS 0,768
(FS) 32,3 Hz
VAS 198,8 l
Toto je pár parametrov aké som ja našiel na internete, nieje to nič moc, nechcem ťa sklamať ale už podľa obrázku mi to prišlo ako jeden z menej podarených reproduktorov aké Pioneer vyrobil. No ale keď hovoríš že do toho nechceš investovať veľké peniaze tak asi musíme počítať s tým čo už máš. Pomeraj aký objem má tvoja terajšia ozvučnica alebo či by si bol schopný postaviť novú? Na db drag sa používajú veľké bassreflexy kvôli tomu aby sa zabránilo všelijakým pazvukom a skresleniu ktoré by uberali na výslednej citlivosti. Veľké kruhové sa dosť ťažko zháňajú, preto sa zvyknú robiť aj štrbinové po celej šírke bedne.
Ideálne urobíš ak si tie parametre zmeriaš, tak sa bude dať bedňa presne naladiť na tvoje reproduktory ako píše jan16.

Re: Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

chlapi mám trošku problém asi mám zavařenou hlavu z práce nebo nevím... ale tomu měření abosolutně nechápu... to se měří nějakým programem? pokud ano tak jak?? a manuální měření sem nepochopil tím tuplem...:-D

jinak se určitě nebojím výroby nové bedny... jen mam omezené rozměry kufru...:-)

Re: Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

//Vpravo dole máš tlačítko "Upravit"

Bez měření se nikam nedostaneš, asi to budeš muset pochopit.
Nebo si nachystej nějaký $, ať ti někdo z blízkého okolí, kdo tomu rozumí, ty repra změří a navrhne na míru bednu dle tvých požadavků.

(upravil Matty16 28. 5. 2013 20:41)

Re: Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

omlouvam se že to potřebuju tak polopatě... ale pokud to chapu tak si mam stahnout program a vyrobit měřák a pak se muže měřít...  nebo nevíte o někom z okolí Olomouce či Přerova kdo by mi to změřil??

Re: Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

Hele to je podle označení Free air, to znamena, že je to repák vhodnej do plata místo bedny a tomu budou odpovídat i jeho TS parametry. To nebude reprák vhodnej na to co chceš ty.

Web

Re: Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

Hej a myslíš že v plate vytlačí viac dB? smile  Keď mu raz pri takom Db pokuse odídu tak už sa poučí a zoženie si poriadny sub. (ak ho to dovtedy neprejde) big_smile 
....Na zmeranie TS potrebuješ len ten free program a kábel s jedným odporom smile ,Ešte raz si prečítaj návod a pochopíš ako to zapojiť a použiť. Keď to zvládneš tak nám tu hoď tie parametre a skúsime s tým dačo vyčarovať ak si to teda nevyčaruješ sám v nejakom simulačnom programe napr winISD alebo bassbox alebo tu zo stránky Amplion.  Veľa šťastia smile

Re: Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

Ne to si nemyslim....

Web

Re: Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

Hele myslím si, že by bylo nejlepší začít od znova. Lepší repro a nová ozvučnice. Tuhle sezonu přežiješ s tutěma a přes zimu se posuneš o level nahoru:).Pokud máš tuhle ozvučnici alespoň na 95% dobře tak moc db na víc z toho nedostaneš. Krom toho slyšel jsem, že pioneer, hifonics, crunch atd... nejsou zrovna nejlepší značky(co se kvality zpracování týče),ale pod rukama mi neprošli, takže to posoudit nemůžu....Je to jen můj názor, jak bych to udělal já:)

Re: Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

Záleží taky jaký akustický tlak čekáš při jaké frekvenci. Jestli ti nejde o lovení nízkých kmitočtů tak bych šel asi do nějakých adekvátně krmených PA repráků. Záleží jaký máš rozpočet. Jak už bylo zmíněno z té bedny víc nedostaneš. 5dB rozdíl je celkem dost v kraválu z bedny toto nevytáhneš smile Ještě je dobrý si upřesnit kolik do toho chceš vrazit.

Re: Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

A řekni jakým to krmíš zesilovačem:)

Re: Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

krmím to dvoukanalovým Magnatem 2000W prosím vás nevíte někdo kde se dá stáhnout Bass test na 40 HZ???

Re: Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

Stiahni si program audacity, tam si môžeš vytvoriť basstesty aké chceš, potom si to exportuješ do mp3 a testuj smile

Re: Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

zdravím pánové a jaké by bylo slušné repro na DB drag i se zesikem...

Příspěvky [1 až 20 z 34]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Autohifi » Pioneer TS-W383F - jak pomoct k trošku většímu akustickému tlaku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£