Re: Cubo sub+12TBX100 8R.Fotky

Klidně ti pak změřím.ty vruty jsou v poho,jen na té prední straně jsem musel jeden vynechat kvuli repreku.jinak to zkresluje,zkoušel jsem to svěrkama a v poho,ta překližke je supr.Je to mrtě robustní.v tom odkaze musiš dlouho rolovat dolú a tam je to i měřené několikrát.

Re: Cubo sub+12TBX100 8R.Fotky

Mno, dole je srovnání této hračky s BR se známým reprákem ale v neznámé velikosti ozvučnice.
Lze pouze odvodit, že rezonance nastává kolem cca 120 Hz a že ekvalizér (nejlépe parametrický) bude mít tudíž plné knoflíky práce, aby to nebučelo, nehučelo. Dobrý šestkový BP může hrát šikovněji a mít rovnou charku.
Ale třeba se mýlím, snažím se to vyčíst ze srovnání s neznámým, což je blbost.

Re: Cubo sub+12TBX100 8R.Fotky

Pokud to oříznu na 90ti hz tak by to nemelo mit vliv, ne?

Re: Cubo sub+12TBX100 8R.Fotky

Samozřejmě s takovou bednou nemám zkušenosti, jen tak usoudím, co lze vyčíst ze známých rozměrů a z nesmyslného grafu srovnání s neznámou bednou.
Maká to nahoru odhadem tak 8 dB / oktávu, což je dost fofr (a to ten 18" může makat x dB také, tak by se to mělo sečíst).
Navíc kolem 120 Hz nejspíš dojde k plnému součtu obou fází signálu, tak jako na potvoru se stane signál úderným a ne rozplizlým, jako na těch nižších kmitočtech vlivem posuvů fází.
Nejlépe oddělit jí pořádně strmě (24 dB/oktávu vidím jako minimum).
Ale to je jen věštění z blbého grafu. Uslyšíš, změříš, zmoudříš.

Re: Cubo sub+12TBX100 8R.Fotky

Hele tlumení se tam dává?

Tak vám řeknu !!!Masakr!!!Ještě jsem přidal tlumení a už to nehouká.Bejt to správně ořízlý tak je to hodně dobrý to BCčko je dělo všech děl

Re: Cubo sub+12TBX100 8R.Fotky

Na tlumení v SW jsem slyšel a četl dva protichůdné názory.
1. Je to blbost, protože se při těchto kmitočtech nemohou tvořit stojaté vlny.
2. Samozřejmě se tam dává (samo že ne do zvukovodů) proti různým duněním, mírně to akusticky zvětší objem, nebo čert ví proč.
Tož si vyber.
Já dávám a třebas v hornflexu s 18" jsou alespoň nějaké stěny dle návodu polepeny tlumícím materiálem.

Re: Cubo sub+12TBX100 8R.Fotky

Ted to po celovečerní zkoušce shrnu:Na muziku  která nejde basem tak hluboko je to bomba,ale na DNB nebo DUB-STEP zapomeňte,postrádá to hluboké basy.

Oťas,jak vypadá ten 6th band pass?Ty máš nějakej nákres?

(upravil Lukáš33 19. 6. 2013 18:38)

Re: Cubo sub+12TBX100 8R.Fotky

Tak cubo zatim nechám cubem a pustím se do tohoto,škoda,že jsem to neviděl dřív.To by s tím 12TBX mohlo být docela dělo a využitelnější než cubo.
http://www.martinsson.cc/blog/index.php … 315-210219

Re: Cubo sub+12TBX100 8R.Fotky

V čem to bude lepší? moc jsem to nezkoumal, ale tyhle věci padají dole jak hruška, už i obyčejný 4th BP by fungoval, s 6th bys měl ještě nějaké dB navíc.

http://s4.postimg.cc/e7euqawqh/BC_12_TBX100.jpg

(upravil Lukáš33 19. 6. 2013 19:23)

Re: Cubo sub+12TBX100 8R.Fotky

BP mě taky napadl,ale bojim,že to nejni na ven,potom co jsem slyšel to cubo jsem pochopil proč je na ven horna top.V tom grafu mi moc nejni jistý jak to bude hrát, to je jen jeho "zvíraznění" pásma?
Mě jde o tlak a aby to hrálo trochu i do dálky a ten horn bude mít o dost vetší citlivost než ten BP ne?

Re: Cubo sub+12TBX100 8R.Fotky

To je průběh při 30 a 150°C kmitačky. Jak se to bude chovat v reálu fakt netuším, ale citlivost v případě 6th BP není špatná.

PS: doposud nechápu odkud přišlo a co znamená "nejni"...

(upravil Lukáš33 19. 6. 2013 19:35)

Re: Cubo sub+12TBX100 8R.Fotky

smile jo ale nejsou žádný návrhy,já zkoušel něco v amplionu,dopadlo to katastrofa a to jsem zkoušel jen 4th.
Na jednu stranu vyrobit na zkoušku skelet nejni taková darda.

Re: Cubo sub+12TBX100 8R.Fotky

Jde o to jak často a nakolik hraješ venku, tam se horně nepůjde rovnat. 4th BP půjde nejníž, oba typy 6th BP můžou mít až o 3dB více, ale vlivem odečtu fází nátrubků dole padají zhruba jako horna. Takže jestli je to spíše na ven, jinou hornou si nepomůžeš.

Re: Cubo sub+12TBX100 8R.Fotky

Jak nepomúžu,přečetl jsem si o tom tham12 dost i o MTH-30 a tam píšou,že cubo je spíš kick a MTH + tham je basovější.Je to pravda,i když jsem to cubo ořezal a našteloval EQ stejně to hrálo tak napúl,pak jsem si pustil simulaci od 40Hz do 100Hz a hrálo to tak od 65Hz míň ani ň.Ty dva zbylí mají delší hornu a už při poslechu na you tube tak to hrálo rozhodně níže.Neberte to jako vážně s tím you tube:)

Re: Cubo sub+12TBX100 8R.Fotky

Nikde jsem neviděl simulaci jednoho repráku v obou typech horen, v hornrespu neumím, ale jestli to tam bude podobné, tak si fakt nepomůžeš, takže zkus to před stavbou ještě odsimulovat.

(upravil Lukáš33 19. 6. 2013 21:37)

Re: Cubo sub+12TBX100 8R.Fotky

V tom odkaze na martinsona je toho měřní THAM12 hafo a to tbx je podobný tomu ps100 akorát jde malilinko ještě níž.

(upravil MethMan 20. 6. 2013 11:13)

Re: Cubo sub+12TBX100 8R.Fotky

To jsou poměrně lehký počty, který asi nevidíš. Velikost je pochopitelně výhodná a přinese ti něco rozsahu (asi 5Hz). Druhá věc, která budí dojem, že je to lepší, jsou podmínky simulace - ta druhá ozvučnice je simulovaná do čtvrtprostoru a to dělá těch zbylých (5-10Hz) rozsahu.
Mimochodem, kde jsou vidět měření o kterých jsi psal?

(upravil Lukáš33 20. 6. 2013 15:43)

Re: Cubo sub+12TBX100 8R.Fotky

roluj
http://www.martinsson.cc/blog/index.php … 315-210219
ale s jbl xxx

http://i56.photobucket.com/albums/g196/ … /2206B.gif

http://www.martinsson.cc/blog/images/TH … W_TEXT.jpg

Prostě to postavim a uvidime.

Re: Cubo sub+12TBX100 8R.Fotky

Psal jsem "simulaci jednoho repráku v obou typech horen", a to jsem nikde neviděl.

(upravil Lukáš33 21. 6. 2013 12:50)

Re: Cubo sub+12TBX100 8R.Fotky

I've tried, tested and measured the 12TBX32 (very similar to the 12TBX100 IIRC) in Cubo 12. Unfortunately all measurements were lost. I liked the sound best crossed @ 80-100 Hz. It could handle enormous amounts of power and go really loud for such a small cabinet. Made from Baltic birch ply the empty cabinet is just a tad heavier then the driver itself.

With the magnet inside the horn will give the deepest bass response, with the magnet in the chamber, you'll get less deep bass but a bit more extension in the higher regions. So something a bit more suited as a "kick bin" above a dedicated sub crossed at say 60 Hz. The Cubo 12, then a horn loaded 10" or 12" coming in around 140 - 150 Hz.

So for use in the house, I would use the magnet in the horn, no high pass (at low levels) or a high pass at ~25 Hz. Low pass at 60 -80 Hz. As the Cubo 12 isn't made for the deepest bass you might miss some low notes. In the house there are modifications (and might be ways of placement) possible to make it go 10 - 12 Hz lower To be honest, without those modifications I would not