Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

v pohode som krmil SW aj s TDA2050 - do obyvačky uplne stačí.

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Mam ten zosik s TDA 2050. Do 8 ohm zataze este vydrzi, ale pri 4 ohmoch mi to hreje jak mikrovlnka, a to mam este dost predimenzovany chladič. Ale nieje to nic moc.

(upravil opamp 17. 10. 2007 7:23)

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Ono to LMko ten reprák "nějak" ukočíruje. A mám obavy, že líp než třeba diskrétní Tesla AZS223 - hodlám to co nejdřív ze srandy vyzkoušet s Visatonem TIW250XS v padesátilitrovým BR. Masakr smile
To TDA fakt ne. Nic proti ST ale výkonový HiFi audiozesíky berte odjinud wink

Web

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Řekl jejich zaměstnanec smile

Web

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Sorry, že vytahuju takovej starej topic, ale studoval jsem teď oba datasheety a těch 120V je využitelnejch, jen když se zapojí bootstrap kondenzátor malinko jinak, takže prostou výměnou přicházíme o toto vylepšení. A Já do tý přestavby půjdu, páč jim občas dávám zabrat a je tem 2x29V/400VA trafo smile) A ještě navíc ta clipping kontrolka, jojo. další blikátko. Jinak je to strojek do pokoje a jednou za rok na nějakej kravál venku, skoro až PA big_smile

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Kdo chce kam, pomozme mu tam...

Web

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Co to je za cipa?

Web

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Hele, netvrdím, že je to výhra a je mi jasný na čem s integráčem jsem, jen jsem si toho všiml v datasheetu a nebylo to zde zmíněno, ač  se to tu uvádí jako jedna z výhod 7293 oproti 7294 (mám na mysli těch 20V navíc). Takže pouhou výměnou se tahle výhoda nevyužije. Nějakej jinej problém? To "skoro PA" jsem myslel jako nadsázku, jednou za rok to trochu potrápím, to je všechno. No a jelikož jsem kdysi neznalý poměrů postavil 2x100W s TDA 7294 a 2x29V/400VA trafem, zdá se že výměna za 7293 je přinejmenším vhodná.

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Kdybys četl a hledal pořádně, tak bys taky našel to, že obě TDA mají obrovský problém se uchladit už při normálním "hifi" domácím režimu, použít je na "skoro PA" je naprostá sebevražda.
Výměnou obvodu 7294 za 7293 lze získat při stejném napájecím napětí dvactivoltovou rezervu proti napěťovému průrazu, kterému 7294 velmi rády podléhají. Jinak nic. Zvednutím napájení o zmíněných 20V se i s 7293 dostaneš do pásma stejného rizika, jako s původním obvodem, takže nezískáš vůbec nic.

Web

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Kdybys i ty četl pořádně, ó veliký, tak by sis všiml, že napájecí napětí zvyšovat nehodlám, jde mi právě o zvýšení odolnosti zmiňovanou napěťovou rezervou, proti onomu známému rozprsknutí (rozuměj průrazu) těchto obvodů. S chlazením jsem nikdy problém neměl.
Tohle je nějaká starší fotka, už je tam pár modifikací...
http://img238.imageshack.us/img238/1051/pc140004pp7.th.jpg

(upravil sinclair 17. 3. 2008 21:13)

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Tak v tom případě ano, ovšem s tím zvučením bych si to sakra dobře rozmyslel. Ty obvody práskají i při domácím, nijak náročném režimu.
Buď použij dvě a dvě 7293 v paralelním chodu, nebo to předělej na dvě paralelní LM3886. Jedna ti zcela bezpečně střelí.
Vidím konstrukci "all of EZK" smile To chlazení máš ovšem udělaný idiotsky, ventilátor ti fouká /saje/ horký vzduch pouze od středních žeber.
Kdybych měl už použít tyhle IO v nějakém náročnějším režimu, použiju dva samostatné chladiče, izolované od sebe i od kastle a IO na ně přitáhnu trámečkem z 5x10mm duralu bez izolační podložky. Přichycení na chladič pouze středním otvorem v křídle je opět píčovina.

Web

(upravil DeadMAN 17. 3. 2008 21:24)

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Jak to, že mne ani jedno TDA nestrelilo pri +-39V do 4ohm pri dosť častom plnom kotli?

(Jeden chladič - tunel, prichytené ako hovorí S.)

Web

(upravil Nepér 17. 3. 2008 21:25)

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Myslím, že když to drželo doteď se 7294 (střelila mi jednou, když jsem při plném vybuzení odpojil zátež), předěláním na 7293 a doplněním Boucherotů nic nezkazím. Jak říkám, 99% času to mám v pokoji do osmi ohmů a jednou až dvakrát za rok se s tím dělá nějakej kravál, což znamená, že se pospojuje, co se najde do impenance 4-8 ohmů, připojí se to k tomu a jede se na max. doteď to vydrželo. Na PA to samozřejmě nemá smysl, ale dvakrát za rok to kravál udělá a nebudu kvůli tomu stavět celej novej strojek od aldaxu, nebo nakupovat QSC.

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Nepér
Máš to moc hezky udělaný,fakt,snad jen by bylo vhodný zkroutit vodiče.

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Ano, souhlas.

Web

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Mě ta fotka nejede sad Dejte to někdo na * prosím

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Tak, ale teď jsem opravdu nasrán...
Koupil jsem v GESu 2ks TDA7293 po 120,-, provedl potřebné změny v zapojení bootstrap kondenzátorů, očistil jsem DPS, zapnul jsem to a ... jeden se rozprsknul, než jsem to vypnul. Říkám fajn, jsem idiot, asi nějakej zkrat po pájení, tak jsem ho vyndal, a protože ten druhej to patrně přežil, zkusil jsem to zapnout a hadejte co se stalo no... KUA! No, co asi... prsk a ampérův zápach... ta samá chyba, upálilo mi to plošňák na vývod 8, což je signálová zem, spojená s napájecí zemí, spojená s plechem IO, kterej NEBYL nikde přišroubovanej, měl jsem to ve vzduchu na test... kua, tak co teď, 240 korun v loji, poprskanej plošňák a už jsem moh hodinu spát...
A neni to poprvý, co mi kleknul IO z GESu... KUA, máte někdo nějakej horkej tip, co to mohlo bejt?

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

GES

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

No TDA1562Q z gesu mi taky nechodily, to je fakt...

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Že já tam nenechal ty 4ky, kua.