Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Jaky 12" by hral v bedne cca 50L ??

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Jaky 12" by hral v bedne cca 50L ??

Zdar, mel bych klasicky dotaz smile Prosim o napad, co dat do jiz hotove bedny (kdysi sem to stavel pro Magnat Express 1201, ktery jeste mam, ale nejak to nehraje, nebo nevim smile o hrubem vnitrnim objemu (bez odecteni repro a BR) cca 51L. Dira pro BR uz tam je 95mm , nicmene to neni problem zmenit.
Kdyz davam ruzne repro do Amplionu, tak nejak porad nevim co vybrat. Kazdopadne puvodni Magnat Express1201 v tom huci (dle vyrobce - bedna 55l BR-100x170mm), samozrejme moje bedna ma o neco mensi objem....
Mozna bych zkusil ultralevny STX 12.2.500.8.F.S.MC, pri objemu 50L, ladeni BR na 35hz vychazi delka ale na 28cm, coz uz je moc, pac moje bedna je hluboka jen 28cm, takze zase v pasti smile Takze nevim.
Diky.

http://www.mervart.eu/lab12vsSTX.png

Re: Jaky 12" by hral v bedne cca 50L ??

Lehká pomoc - nalaď ho výš.
Btw. co myslíš tím, že Magnat nehraje a jen hučí? SW přece mají hučet. Zásadně záleží na umístění SW a posluchače, možná by ti pomohlo zahýbat s umístěním a až pak se pouštět do stavby jiného SW. Jakou máš možnost EQ SW?

Re: Jaky 12" by hral v bedne cca 50L ??

Proti hucaniu pomoze zmenit zosilnovac za nejaky kus s vacsim vnutornym tlmenim.
Vymena Magnatu za opat nieco ultra lacne je krok nikam. Iba poskok na mieste.

Skrat BR a upocujes, co to spravi. Mozno bude hucat menej. A mozno viac, ak to urobi hrb.

Re: Jaky 12" by hral v bedne cca 50L ??

Nepředpokládá se, aby odpor na výstupních svorkách zesilovače byl v řádu jednotek ohmů, teprve to by pak mohlo způsobovat zvýšené Qtc - hučení. Problém bude jinde.

Re: Jaky 12" by hral v bedne cca 50L ??

Diky... No je pravda, ze zatim sem to mel zapojeny vicemene provizorne pres aktivni vyhybku z auta (nejakej starej pyramid, stelovaci LPF s HPF) a jako konec tam byl STK4048XI. Zkouseno to bylo se starymi ARS820, vzajmena poloha byla urcite nevhodna, ty ARSka jsou ve stene u stropu, sub byl dole ale u druhe steny, takze vlastne naproti. Sub jsem zkousel vytlumit (vicemene cela bedna vycpana tepelnou izolaci ), nevim asi moc zadna zmena, pak BR uplne zacpanej, huceni bych rekl ze se zmensilo.....   Kazdopadne srovnavam to s Totemy100, ktery sem nedavno dodelal, ty skutecne sub nepotrebujou, spodek to ma krasnej. No az bude ted vic casu, prendam ty ARSka do jiny mistnosti + uz mam DPS na novou aktivni vyhybku (stelovaci LPF + pevnou HPF) a uvidime.

(upravil pet007 30. 3. 2013 12:51)

Re: Jaky 12" by hral v bedne cca 50L ??

Tak jsem zmeril TS parametry toho Magnata Expres 1201; ale nejak mi prijde, ze merim blbe... (REW5 a jako zavazi modelina + vaha s rozlisenim 0.1g): (v zavorce je udaj od vyrobce)

fs 36,2 Hz - (34Hz)
Qms 4,153
Qes 0,710
Qts 0,607 - (0,49)
Fts 59,7
Mms 86,85 g
Cms 0,222 mm/N
Rms 4,761 kg/s
Vas 66,97 litres - (65l)
Bl 9,260 Tm
Eta 0,44 %
Lp (1W/1m) 88,57 dB - (93dB)
Dd 24,23 cm
Sd 461,0 cm^2
Added mass 39,45 g

Kdyz todle zadam do Amplionu, tak samozrejme to asi v BR nemuze hrat nikdy, resp. to "huceni" kolem 60-70 Hz by se mozna vysvetlovalo....

http://www.mervart.eu/!projects/!audio/magnat_1201/magnat_br_vs_closed_50l.png

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Jaky 12" by hral v bedne cca 50L ??

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£