Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » vodiče do ramienka gramofónu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: vodiče do ramienka gramofónu

Ahojte,

mám problém, teda nie ja ale s kamošom riešime gramec ktorý si kúpil a pošta mu ho rozflákala , odlomilo sa ramienko  -oska okolo ktorej sa otáča , to ale nie je problém opraviť teda vymeniť , vyrobiť tu osku , horšie je že pri tom ako sa to urvalo poobtrhavali sa aj kabliky veduce v ramienku ku prenoske ,neviete náhodou čím to nahradiť ?

dík

Web

Re: vodiče do ramienka gramofónu

Myslím že sa dajú kúpiť ako náhradný diel ku gramofónom Pro-Ject za veľmi dobré ceny - kulata@sev-litovel.cz. Alebo ešte skúsiť p.Zatloukala - eta.litovel@seznam.cz. Alebo sa spýtať na hifinazoroch uživateľa Renown(alebo Rowing?).

Re: vodiče do ramienka gramofónu

nebo u mě smile

Web

Re: vodiče do ramienka gramofónu

Když napíšu, jak jsem to vyřešil, sežerete mě.

Re: vodiče do ramienka gramofónu

Napis, zaujima ma to, aj mne to treba riesit.

Re: vodiče do ramienka gramofónu

voltik: môžeš dať cenu aj takto verejne? Alebo radšej cez SS?

Re: vodiče do ramienka gramofónu

napiš SS

Web

Re: vodiče do ramienka gramofónu

Takže pro všechny, kteří budou doporučovat dráty v řádu tisícovek, jsem koupil za pětikačku v bazáči starý SCART, je tam myslím dvaadvacet drátků, a vybereš si i v barvě, bílá, červená, zelená a modrá, a spáchal to z toho. Fakt do toho nebudu sypat tisíce, kdoví jestli se ten rozdíl pak dá VŮBEC ZMĚŘIT!
Ha ha.
Já jsem spokojen, vodiče jsou tenké, a uzemnění ramene jsem táhnul klasickým drátkem, který tam byl - no a to jsem udělal pro klid duše, protože pět vodičů vykuchaných z toho Scartu už v trubičce je dost napevno. A to by mohlo ovlivňovat volný chod ramene.
Ještě jeden tip mám pro Tebe.
Dá se takový drátek taky vymotat z feritové antény, kterou najdeš v každém tranzistoráku.
Hele, koukni sem.
http://www.dienadel.de/Xinntox+AnaloGix … er,i15.htm 
to je myslím draze prodaný stejný drát, jako v tom scartu.
a návod - http://www.vinylengine.com/thorens-tp11 … ring.shtml

Tak a do mě!

Re: vodiče do ramienka gramofónu

no fajne , dobrá práca, ja som kúpil starý tesla gramec za 5E vybral kábliky a šupol do koša smile

Web

Re: vodiče do ramienka gramofónu

Hele. Když koupím klasický čtyřžílový kabel a udělám z něj křížové dvojče, celé to potáhnu nylonem, nebo kdovíčím, koupím dole v autodílech očka po koruně padesáti, probrousím je do tvaru vidliček, a za použití různých tepelně smršťovacích dutinek z toho vytvořím kabel k reprosoustavám, všichni se budou moci zbláznit.
Stejně to je i s tím raménkem, nenech si namluvit nějaké kraviny. Stříbro v teflonu atd. Má tohle pro nás význam? Navíc,  opravdu čistá měď je dražší než stříbro.

Re: vodiče do ramienka gramofónu

Až to bude někdo zase řešit, tak tady je pár tipů :

- náhradní dráty k ramínkům Panasonic (mám ještě pár sad, stálo to asi 120Kč)

- silikonová lanka 0,05, která používala třeba Metra u indikátorů (občas to někdo má)

- vf lanko - z DV či SV antény, nebo nějaké cívky z rádií 60.-70. let - dají se snadno obarvit třeba fixem - ale berte jen lanko, ne opředený drát

- originální opředené lanko, výroba Kablo (Kolín ?), sem tam se to ještě sežene - byly různé průřezy, a asi 7 barev. Na rozdíl od VF lanka to jsou holé měděné drátky, slaněné a ovinuté přízí, tedy ne lakované - jde to lépe pájet.

Web

Re: vodiče do ramienka gramofónu

Drát opředený přízí než jej pájím, ty 3 - 4mm ožehnu zlehka zapalovačem.

Re: vodiče do ramienka gramofónu

To není úplně šťastné, ta měď zoxiduje a taky se zbytečně vyžíhá. Vhodnější je tu přízi odmotat a pak zafixovat kapkou laku. Neplatí pro plastovou samopájitelnou přízi smile.

Web

Re: vodiče do ramienka gramofónu

No, napsal jsem zlehka, jen co sleze to opletení, ne víc. Ale dík za radu.

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » vodiče do ramienka gramofónu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£