Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » Oprava ARV 3608

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 34]

Téma: Oprava ARV 3608

Zdravím.
Mám dvě výšky s přerušenou cívkou. Jinak jsou v pěkném stavu /nespálené/. Proto si myslím, že by to za opravu ještě stálo, pokud se vyplatí cena a poštovné. Slyšel jsem už pár jmen kdo opravuje, ale někdo snad už nemůže, s někým mám špatnou zkušenost atd. Měli byste nějaké doporučení kdo by to opravil? Stačil by email nebo telefon a už bych se pozeptal.
Díky moc

(upravil Jan16 14. 3. 2013 1:12)

Re: Oprava ARV 3608

p. Husák, Litovel. Kontakt nemám, zkusil bych dohledat googlem. Před pár lety jsem u něj nechával předělávat spálené 15" delty a práce byla provedena velmi slušně. Ale nevím, jestli opravuje i výšky. Ale tak stačí se zeptat smile

Re: Oprava ARV 3608

No, o tom jsem slyšel. Ale právě jsem i slyšel, že má nějaké zdravotní potíže, tak nevím?

(upravil Michelin1 14. 3. 2013 12:10)

Re: Oprava ARV 3608

Poptej se tady, cena asi 350kč
cimbala@ac-akustika.cz
Jak jsem koupil, tak prodávám-je to moc.

Re: Oprava ARV 3608

Micheline, cena 350 za co? Za celou opravu? yikes

Re: Oprava ARV 3608

Ahoj, pokud máš zájem, mohu Ti ty reproduktory opravit. Na jiném vlákně https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=17789 chceš opravit Videotony, tak by to bylo při jednom.

(upravil Thomas 14. 3. 2013 12:54)

Re: Oprava ARV 3608

Ahoj. Díky. 350 se mi zdá ale moc za upadlý drátek. Za tu cenu vydražím celý funkční. Ale chápu jak jsi to myslel.


Sanoch: O.K. jdu do druhého vlákna.

EDIT: máš mail

Re: Oprava ARV 3608

Thomas:já myslel, že máš spálenou cívku, pokud je jen vypadlý drátek,jak píšeš tak to snad opraví kdokoliv.

Re: Oprava ARV 3608

Nene. Psal jsem že nejsou spálené. Drátek je upadlý u té cívky nebo nějak přerušený. Ale je to tak piďi, že bych to sám neopravil smile

Re: Oprava ARV 3608

Tak si aspoň změř impedanci v připájených místech, ať víš jestli není cívka spálená.

Re: Oprava ARV 3608

To jsem zkoušel, ale v připájených místech přece nic naměřit nemůžu? Když je to přerušený. A dotýkat se hrotama od multimetru té cívky se mi nechce. Je to miniaturní.

Re: Oprava ARV 3608

Když to mezměříš v připájených místech vývodů, jak víš, že není cívka spálená?

Re: Oprava ARV 3608

Nevím smile Myslím si to. Třeba je, to mě nenapadlo, ale už jsem nějaké spálené viděl a byly vždy tmavé. Tyhle jsou čisťounké. No když budou spálené, tak se to asi nevyplatí přemotávat. Nevím - podle ceny.

(upravil Michelin1 15. 3. 2013 9:52)

Re: Oprava ARV 3608

Jinak tady jsem se ptal a odpověděli, že ARV3604 jsou zastaralé a nevyplatí se opravovat!No jestli je takový problém namotat cívku...
Edit:chtějí za kus 500Kč-to je firma!
http://www.rolay.cz/
Sanoch:jsi schopný namotat cívku na ARV3604?

Re: Oprava ARV 3608

Ahoj, vždy jsem místo spálené cívky dopasovával jinou kalotu. Na zvuk si nikdo nestěžoval. Pokud dodáte spálené kusy, pokusím se cívku namotat. Nesmí být ovšem poškozená kalota. Nebude to jednoduché, ale zkusil bych to. Bude to chtít udělat přípravky. Snad by se to mohlo podařit a zachránily by se historické kousky.

Re: Oprava ARV 3608

No to je pekná blbosť. Radšej oslov Lukyssa, ten predáva titanové kmitačky čo sa hodia do ARV 360x tuším v 8 aj 4 ohmovom prevedení. A titánová kalota je určite lepšia ako ten pertinax čo sa používal na materiál kaloty

Re: Oprava ARV 3608

To je řešení, které jsem nabízel, těch náhradních kmitaček je více druhů. Pokud někdo trvá na převinutí původní cívky, má to mít.

Re: Oprava ARV 3608

Gotz: titanové nebo al kaloty nabízejí i na Aukru, ale nevím, jestli to někdo zkoušel vyměnit.
Sanoch: jedná se mi jen o namotání cívky(já nemám na co a ani lepidlo), ostatní přípravky na ustředění mám.

Re: Oprava ARV 3608

No jo, teď si vzpomínám, že s tím někdo experimentoval. Myslím že Wema. Místo tesláckých ARV se pokoušel tam dát něco jiného za pár korun v uvozovkách. Mělo to pěkný textilní nebo snad i titanový kaloty. Ale jak to dopadlo nevím. Bylo by fajn, kdyby se za ně našla obstojná náhrada bez nějakého zásahu do vyhybky. Už mi začíná totiž srát ty ARVéčka pořád shánět :-/

Re: Oprava ARV 3608

Pořád? Nekmitá ti zesilovač? Nebo se ty Tesly snažíš hlasitostně srovnat s tím 18":-)?

Příspěvky [1 až 20 z 34]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Oprava ARV 3608

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£