Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Dílna » Leštění plexi krytu gramofonu

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 53 z 53]

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

Vteřiňáky jsou na čirý plexi naprosto nevhodný. Mají totiž jednu blbou vlastnost (která se využívá v kriminalistice), a sice tu, že kyanoakrylátový páry vyvolají všechny otisky prstů, který na tom plexi jsou. Takže je nutný dávat sakra velkej pozor, aby bylo plexi perfektně očištěný od všech otisků.
Dekly na gramce dělám z plexi prodávanýho v Bauhausu- je to tvrzenej polystyren, a ten se perfektně lepí obyčejným nitroředidlem C6006. Na obě lepený plochy nanesu ředidlo v silnější vrstvě, nechám tak 10 minut působit (ředidlo tu hmotu na povrchu rozpustí) a pak stlačím k sobě a zatížím. Nechám tak 3 dny schnout, a poté spoj přebrousím smirky od 100 až po vodní 1000 pod vodou. Pak vyleštím silochromem a spoje vypadají jako lednolité  vylisované plexi- spoje úplně zmizí (zprůhlední).

Web

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

Já jsem na lepení plexi (ale skutečného plexi - PMMA) používal chloroform. Šlo to perfektně.

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

Prada je že jsem na vojně k lepení plexiskla používal chloroform.

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

Sagitarius - fotečkůůů... a detail, máš..?

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

3 dni schnut? tolko casu nemam... smile Sekundove ti spravy podobnu sluzbu ale hrany musia byt vylestene. Otlacky neboli problem. Plexy malo ochrannu foliu ktoru som odlepil az po dokonceni.
Ale rozhodne sekundove nieje idealne a viac ho uz nepouzijem.
Rozpustadlova metoda je lepsia.

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

Mordo.
Ten průhyb na čelní straně je úmysl nebo to je vlivem ohýbání?
Kryt jsem zatím zkoušel lepit jen z jednotlivých kusů pomocí lepidla Acrifix 192, které se vytvrzuje UV zářením. Materiál z Titan Multiplast  řezaný laserem(lesklé hrany) vyšel asi na 370,-kč a lepidlo okolo dvou set. Ten ohyb mě láká vyzkoušet.

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

No, ohyb. Ale jít na to horkovdušnou pistolí, aby to pak bylo stejnoměrně ohnuté.

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

stiglitz:
Neeee, fotku nemám, takovýhle ftákoviny jsem nikdy nefotil- nenapadlo mě, že by to mohlo někoho zajímat.

Jo, na PMMA opravdu chloroform, používali jsme ho kdysi na kabinky modelů letadel. Ale sežeň ho dneska...

Web

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

http://www.az-plastik.cz/?gclid=COLboZG … wwodcEwAtA

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

http://www.merci.cz/zbozi/z125331136530 … lormethan/

A můžete celý léta lepit plexiskla...

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

Kdysi jsem lepil modely letadel jmenovalo se to filmové lepidlo. Dal jsem díly k sobě, a povrchu je přejel štětcem, namočeným v tomhle, a nezanechalo to po odpaření téměř žádné stopy v rytí, detailech. Ale udělal jsem takhle model, nebo dva, pak jsem se vrátil ke klasice Lepí-M, nebo jsem si povětšinou dělal lepidlo sám, klasicky rozpuštěním stromečků v nitroředidle.

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

mako: to prehnutie samozrejme umysel nebol. bolo to nerovnomerny nahrievanim nastastie sa to dalo potom vyrovnat. na ten ohyb si treba vyrobit ohybacku inak sa to neda. ta priprava zaberie najviac casu. potom uz len telovzdusna pistol a pockat pokial sa to cele nenahreje ze to samo zacne klesat.

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

Takže když si vyrobím kopyto ze dřeva, horkovduškou to půjde, ano? Pak bych udělal, jako to má NC470, jenom překryt, a bočnice, ať už z plexi, nebo ne by na skříni byly napevno.
Jinak mě čeká, to co popsal mako. Zítra jdu pro brusné papíry 1500+2000, protože víko je tak dodrápané, že prostým leštěním to nedám. Zkusil jsem silichrom pouze v místech rýh, těch nejhorších, ono to jde, ale jak mako správně píše, vznikají prohlubně, a proti světlu to je vidět.

Příspěvky [41 až 53 z 53]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Dílna » Leštění plexi krytu gramofonu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£