Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Dílna » Leštění plexi krytu gramofonu

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 53]

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

Musím veřejně pochválit firmu KOPLAST. Provedení víka bezvadné, cena přívětivá a péče o malozákazníčka nevídaná.
U levného grama s jednoduchým víkem mohu jen doporučit: Vyprdněte se na leštění, nechte si udělat nový kryt a ušetřený čas věnujte radovánkám.

http://7tech.czweb.org/public/kryt.jpg

(upravil stiglitz 18. 9. 2014 18:11)

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

Takže tu cenu, prosííím...
Pěkný, ale nožky jsou příšerný, byť sebevíc funkční

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

Lehce přes 1000,-, jak psal Kytka. Nožky nic moc, jsou ale původní a plovoucí. I to nezvykle vysoké víko je podle originálu. Je to z řady Onkyo Integra a ty měly takový zvláštní design. Gramo působí dost mohutně (cca 9kg), takže to vypadá, jako by i ty nohy měly význam.

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

Kryt vypadá opravdu pěkně. Můžeš  zabrat  hrany z detailu? To by opravdu nemělo cenu leštit.

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

Tady máš ten detail. Zdá se, že to vypadá hrozně, ale to plexi má jen 3mm tloušťku, takže z běžného pohledu člověka to vypadá bezvadně.

http://7tech.czweb.org/public/detail.jpg

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

Dík. Ten detail vypadá opravdu hrozně, ale věřím že z normálního pohledu to bude OK. Navíc - když člověk nesežene originál, vidím to jako dobré řešení.

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

Mne sa osvedčil ešte XERAPOL, pred jeho použitím je ale treba dobre pripraviť povrch zabrúsením (podľa stupňa poškodenia plexiskla) tuším zrnom od 200-500 po 1500, zaleštiť filcovým bavlneným kotúčom, ovšem zo 100% bavlny, pokiaľ by bol filc z polyesteru, to by narobilo skôr škody ako úžitku. smile

Web

(upravil stiglitz 12. 3. 2015 20:16)

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

Teď jiná věc. Mám tu víko z NC450, a uprostřed se propadá, ne moc, ale z jistých úhlů to vidět je, lze ho "vrátit"? Zjevně chyba ještě z lisovny plastu, z formy šel zkrátka horký kus. Mám strach, abych to horkovzduškou nepodělal.

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

stiglic: horkovzdušnou v žádném případě, dekl se ti zkroutí.

(upravil stiglitz 15. 3. 2015 13:24)

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

Dekl je v háji. Udělal jsem to, že jsem ho položil na rovnou desku a prostředek zatížil. Nalil jsem na to plnou konvici vroucí vody. Ozvalo se praskání. po vychladnutí byl dekl krásně rovný, to jo. Ale plný pavučin, uvnitř toho plastu to popraskalo, tisíce paprsků, hvězdice. Mám ještě jedno víko, to prohnutý není.

(upravil maxell 15. 3. 2015 20:12)

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

1000 Kč za plexi dekl ? Pro pána krále...za tu cenu je celý gramec, radši budu brousit celý víkend tou zubní pastou...
zde jeden odkaz:
http://www.plexiplast.cz/plexisklove-kryty.html

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil stiglitz 15. 3. 2015 20:59)

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

Tak jsem napsal o cenu 43x33x8 cm. Dám vědět. Jsou pěkný.

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

stiglitz napsal:

Nalil jsem na to plnou konvici vroucí vody.

tak nevím, jestli bych takovou pičovinu udělal jako 12letej. No, stane se, občas má zatemněno každej.

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

No, a jak bys postupoval? Jen tak pro zajímavost...

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

Určitě ne teplotním šokem. Pomalým ohřevem fenem na vlasy, za současného zatížení středu plochy, možná by šlo i dát to do trouby, zapnout spodní ohřev, víko podepřít po obvodu, střed zatížit a snažit dosáhnout trvalé deformace toho vyboulení v opačném směru. Takhle jsem rovnal křivé LP, ale je to proces na hodiny.

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

No jo, pro příště. Jinak cena víka - dnes mi přišla nabídka je 4008,- korunek, prosím. Jdu leštit.

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

Za to máš dva nové gramce...škoda, vyzeralo to na dobrú službu, taktiež mám jednu NC500 kde už kryt nie je tip-top.

(upravil stiglitz 16. 3. 2015 16:08)

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

Dá se to vyleštit. Silichrom, aby jsi se zbavil nejhlubších rýh, a potom - ale to už je tu popsáno. Jde to, není to ani nějak na dlouho. Dnes, než půjdu na noční, zase hodinku u telky.

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

lestenie krytu je strasna otrava, da sa to, ale ja sa na to uz kaslem.
vyroba krytu doma je ovela zabavnejsia a podstatne lacnejsia ako 4008KCS smile
to to som robil doma. Nie je to dokonale ale je to na mieru a krasne leskle.
Cena 13e za na mieru narezane plexi (3 diely).
ohnute teplovzdusnou a hrany po rezany este prebrusene. lepene beznym sekundakom  - dost zle sa to aplikuje.

Dalsi pokus budem lepit toluenom. (To moze byt zabavnejsie nez by som chcel)

Re: Leštění plexi krytu gramofonu

Krásná práce! Pak, kdyby jsi si udělal chviličku času a popsal, jak jsi na to šel, možná bych to zkusil. Boky jsou lepené z vnější strany, nebo pod tím ohnutým krytem? A jak jsi to nahříval, prosím...

Příspěvky [21 až 40 z 53]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Dílna » Leštění plexi krytu gramofonu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£