Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 116)

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL sluchátkový zesilovač

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 116 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 2,319]

(upravil danhard 28. 2. 2013 17:15)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Betaron napsal:

..elmousi máš nějaké obrácené chápání s proudy pro 600 Ohm a 32 Ohm smile

Elmous to ma v hlave zcela v poradku, max. vykon je zde omezen proudem, do 600R to umi dat mnohem vic.
Nejlepsi vykonove prizpusobeni je pri stovkach stovkach ohmu.
6N1P da pri 100V 14mA, 6N6P kolem 37mA. Pri Ug=0, se stridavou vazbou v konci nejde tlacit flasky do mrizkoveho proudu.

Z tech oscilogramu dava ten zesik cca 25mW spickove do 32R, je to dostatecne ?

6L31 v triode je asi jako jeden system 6N6P

Re: OTL sluchátkový zesilovač

6L31 v triodě by asi šly použít, ale 6n6p je vyzkoušený.

(upravil maras 28. 2. 2013 17:18)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Tedkom tu dorazil tatik, rychly test HD-595, pri nevyssich hlasitostech (rozumej , ze skoro boli usi) to pri "kopaku"  nakresli, ale to je skutecne hodne nahlas. 
Marek

PS:  Co rikate na to mereni ?

Tech 25mW do citllivych sluchatek bude dostatecne (taky zalezi jak pro koho).  Kazdopadne tady to je cerne na bilem zmerene a a da se z toho vychazet. (navic  ja sem slezl pod limitaci celkem dost, abych mel jistotu, ze to skutecne nekresli, ale jestli 25mW nebo 27mW  to je asi fuk)

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Ja vyzkousel ctyri ruzna zapojeni OTL a zjistil jsem,ze s mymi sluchatky AKG701 nic z toho nezahraje spodek tak,jak bych si predstavoval.Vyuzil jsem nabidku bobobroda a nechal si vyrobit vystupaky pro sluchatkac.Ted teda hraju s vytupaky a spodek je nadhernej a vsechno ostatni minimalnena urovni OTL.
2betaron:Milane,v cem konkretne je rozdil pri pouziti oddeleneho zdroje,kdyz je pak v zapojeni dvojita trioda,jeden system na kanal?V predzesilovacich s jednoduchyma triodama pouzivam dual mono napajeni,ted budu delat finalni verzi sluchatkace a vzhledem k tomu,ze se jedna o spud s 6P15P v triode a se zapojenym hazenmode/pin 3 a 6 propojen kondem 0,1uF/ udelam taky dualmono zdroj.Jinak jsem si vsimnul,ze ve sluchatkaci se tolik zvukove neprojevi pouziti svitku ve zdroji narozdil od lampace urcenyho pro bedny...vubec vzhledem k omezenemu podani prostoru ve sluchatkach nejsou tak velky rozdily pri pouziti ruznych komponentu jako v zesilovaci pro bedny...

(upravil danhard 28. 2. 2013 17:29)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

HD595 jsou 50R a 104dB

AKG701 jsou 62R/105dB/200mW, je jasny ze s vystupakem budes lepe vykonove prizpusobeny.
Kolik potrebujete na tech 200mW spickoveho proudu snad dovedete spocitat.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Mirku, prostě a jednoduše vyzkoušej dva samostatné zdroje a porovnej poslech hudby s jednoduchým napájením smile

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Chlapi ted sem si uvedomil jednu "drobnost"-meril jsem to s odporem R7 150R tedy pro impedanci 300 Ohm. Ale nemyslim si, ze by se mereni nejak  drasticky zmenilo pri R7 130R.

Marek.

PS:  Mam udelat oscilogramy i pro 300Ohmovou zatez ?

Web

(upravil maras 28. 2. 2013 20:04)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Jeste se chcu zeptat ohledne toho "tuningu". Napadlo mne pouzit zpetnou vazbu - rezerva v zesileni tam je a tak by tam asi byl i prostor na experimentovani. A ted  pokud se shodnem na tom , ze by to mohlo byt zajimave  jakou vazbu pouzit  a jak ji tam zavest. Nejjednodussi by byl asi z vystupu za kondem pres trimr na vstup (a nebo proudovou  do katody - co je lepsi ?  ) ?  Ja  nemam na toto zaden nazor, resp. zkusenost. Docetl jsem se zase spoustu protichudnych nazoru a tak nevim...  Nicmene rad bych citlivost upravil rekneme na 1V pro plne vybuzeni a tak by tam byl prostor 18 dB - pocitam spravne (plati pro zatez 32R) ?   No  sem rad, ze se mi to bez ZV podarilo pomerne slusne seridit a oba kanaly jedou totozne to beru jako slusny uspech smile
Marek

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Sluchátkáč - modifikace:
Oddělené zdroje pomůžou, pokud jsou měkké.
Pokud postavíš dostatečně tvrdej zdroj (jedno trafo, jeden gréc, jeden 1 kondík, 2 tlumice dva kondíky pro každej kanál, dva odpůrky a dva kondíky pro předzesilovací flašku, tak je ostrup zcela neovlivněn zdrojem.

Zkusil bych první flašku krmit v katodě proudovým zdrojem

Zkusil bych první flašku provozovat s aktivní zátěží (druhý systém triody)

Zkusil bych obojí, tj proudový zdroj a aktivní zátěž.

Triody v "konci" bych určitě nechal.

Jako první flašku bych možná zkusil 7025, jako elektronka zvláštní jakosti by mohla mít slyšitelný vliv na zvuk, nebo TESLA ECC803S, pokud někdo má tuhle ve starým provedení (NOS), pokud snad někdo má E83CC tak ty by měly být maximální vrchol, ale je to vzácná flaška... Bacha na to JJ dělá ECC803, což není to, o čem píšu - moc se jim nepovedla...

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Danhard, PB0305: díky za info, myslím, že za pokus to stojí. Mně by to stejně nedalo, když ty flašky doma mám... takže jak bude čas, vyzkouším zapřáhnout ty 6L31 a uvidíme, jak si poradí se zátěží 32 ohmů.

(upravil kudlibabka 1. 3. 2013 14:46)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Me se E83CC zvukove moc nelibi stejne jako 6SL7,...betaron ma ve svych sluchatkacich 6N2P...ja mam zvukove nejradsi 6N6P,jeji zvuk je mym usim daleko prijemnejsi,neni tak ostra , ma velmi prijemne podani prostoru primo kouzelnou atmosferu...
Asi by za vyzkouseni staly i dalsi flasky,treba strmy pentody....E180F,E280F,EF183,EF184...dale pak  EF80 nebo EF86 apod...Marku pokud bys s tim chtel laborovat klidne ti nejaky dalsi lampy pujcim....

(upravil PB0305 1. 3. 2013 14:10)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

http://img40.imageshack.us/img40/8633/6l31.jpg

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Z tohodle toho moc nevyctes, 6AQ5 triode connection.

(upravil elmouse 1. 3. 2013 18:20)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Ano, už jsem se na charakteristiky díval. Ale 6L31 má povolené napětí Uh-k 150V a tam už to vypadá veseleji smile Jestli dobře koukám, tak dá až 60mA.

EDIT: ještě jsem koukal do katalogů Tesla a těch 150V bohužel platí pouze pro originál 6AQ5, 6L31 má pouze 90V. Tak přes zvyšování napětí zřejmě cesta nepovede.

(upravil kudlibabka 1. 3. 2013 17:32)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Obrazky novyho OTL zde,stavim pro kamarada,jeste zbyva vestavet DAC a USB converter s TE7022...na ten jeste cekam...
https://lh5.googleusercontent.com/-sgl4 … C_8723.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-kfIT … C_8725.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-nTss … C_8721.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-osvs … C_8727.jpg

jeste jsem ted chvili porovnaval zvukovy projev OTL a toho s vystupaky od bobobroda,OTL spice,s AKG701nekresli ani pri vyssi hlasitosti,ale spodek ma trochu slabsi...to ten s vystupaky ma spodek tak jak ma byt,mohutny nezkresleny vsechno zretelny...uz mi vic lidi potvrdilo,ze pro AKG701 neni OTL idealni volba...pokud posloucham pres to OTL mam tendenci to vic hulit,abych tam ten spodek dostal...

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Ptám se asi zbytečně, ale zkusils zvětšit výstupní elyty (kondezátory)?

(upravil maras 1. 3. 2013 18:36)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Miro vypada to fajne, pekne a ciste provedeno  ....

Ja sem mel tady dneska dalsi dva posluchace, co poslouchali to OTL s 6N6P. No zacal jsem tim, ze jsem jim dal na usiska ty Philipsy (32R) a pustil Greyhound od Sweidish House Mafia -  ten kdo zna, tak vi , ze tam jsou ultra nizke basy (cela pisnicka je vlastne jen tuc tuc). Oba vykulili ociska jak se skladba rozjela - basuje to skutecne UKRUTNE. Potom jsem jim na tu samou skladbu dal na usi HD-650. Tam jsou basy o dost mensi a konkretne na teto skladbe hodnotilo 9 z 10 lidi lepsi ty Philipsy (protoze ta skladba je vylozene jen Tuc Tuc).  Pak uz jsem jim nechal na usich jen HD-650 a poustel vsechny mozne zanry a vsichni co zatim zesik slyseli, tak se jim poslech velmi libil.  Miro ty AKG neznam, ale myslim si, ze by je urco stalo vyzkouset. Kdyby jen proto aby se potvrdila a nebo vyvratila domenka ze ty sluchatka na OTL nehraji. Ale osobne si myslim, ze budou hrat lepe nez ty 32 Ohmove philipsy co tady mam (106dB 32R). Ty mas 62R a stejnou citlivost , takze to proste musi byt lepsi.  Podle oscilogramu vidis, ze zesik jede rovne pres cele slysitelne pasmo od nejakych 27Hz az hodne pres 100Khz , tak by to melo hrat dobre.

Marek

PS: Lampa je na poste zitra se ji pokusim vyzvednout,   Marek

EDIT: Zajima me ten DAC  das tip ?   ja mam jiny v hledacku a mozna ten cos vybral Ty bude lepsi ....

Marek

EDIT: Miro sem si vzpomel, ze mam doma nekde Koss Porta Pro impedance myslim 60R a 101 dB , tak to muzu prubnout i s nema...

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

DAC zde:
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=16851

(upravil maras 1. 3. 2013 21:47)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Tak sem zkousel ty Porta Pro a je to hnus... Celkove se mi to nelibili, nemelo to ani spodek ani vrch proste nic. Muzu teda rict, ze na tento typ sluchatek to skutecne neni vhodny zesik. (ale spise si myslim, ze to je tema sluchatkama , mam je uz strasne dlouho a moc se mi nelibi jak hrajou ani na jinych zdrojich)


Marek

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

2honza63:vystupni elyty by mely stacit 200uF,v tom OTL z obrazku jsou 330uF,mel jsem verzi,kde byly 680uF...s AKG701 furt stejny...
2maras:Porta Pro je jina kategorie nez ty tvoje senny nebo AKG701....

Příspěvky [21 až 40 z 2,319]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 116 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL sluchátkový zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£