Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 115 z 116)

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL sluchátkový zesilovač

  Stránky: ««« 1 ... 113 114 115 116 »»»

RSS

Příspěvky [2,281 až 2,300 z 2,319]

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Jop, tak tohle se mi páčí. Pěkné zpracování.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

DPS je na 5mm distancnych stlpikoch, vyssie by byt nemohli lebo uz by sa nevosli elektronky do toho rozmeru, teda asi 6mm stlpiky by to este zvladlo ale asi viac nie. Medzi hornym krytom a elektronkami je takto uz asi len 4-5mm. V opacnom pripade by musela byt cela krabica vyssia a to som nechcel, chcel som minimalny mozny rozmer.

Inak co sa tyka vzdialenosti a napati tam to nie je niako kriticke, je tam na anodach len 190V. Nehovoriac o tom ze dno skrinky nie je plech ale "poplastovany" plech, takze aj ked k tomu prilozis kabel je to izolovane kym sa to neoskrabe. Skor tu ide len o to situovanie otvorov no...

Re: OTL sluchátkový zesilovač

wili pekny....

(upravil Hazys 9. 4. 2017 9:43)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

5mm výška nad deklem je naprosto dostatečná.

(Lak na tom plechu nehraje roli, máš to mít ukostřené.)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Myslím že oteplení od těch lampiček nehraje roli, sice u elektronky je žádoucí horká hlavně katoda ale tady se nic neděje smile není to ani generátor ani přijímač ani ss měřicí přístroj aby hrála roli teplota a ohřev okolních součástek. Takový Sonet duo taky nevynikal větráním a elektronek tam bylo víc a k tomu motor a výkonové odpory. Jediný případ kde si vzpomínám na chlazení jinak než prouděním u novalových lamp, je vozidová stanice VXN, známá žlutá krabice v sanitách, kde byl okolo baňky vlnitý plech z černěné mědi a z něj tubusem přestup tepla do žebrování zadní stěny. Ale to bylo hlavně proto, že krabice byla hermetická a ty elektronky byly vysílací tetrody s větším výkonem.
Tady by se daly maximálně udělat okolo patic otvory v dps a optimalizovat mřížky nad a pod elektronky v přémé dráze. to krytí by vyřešila nějaká silonová nebo podobná mřížka přes větrací žebra.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Rozmýšlam veľmi čo vytknúť, ale nič nenachádzam big_smile Vyzerá super a verím, že aj super hrá smile

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Tubeguard na markův sluchátkáč, dárek k narozeninám od ženy byl impulzem k tomu to vyzkoušet.
Materiál ABS, vytištěno na 3D tiskárně smile Otestováno půl dne kolem lampy a bez problémů to ten plast vydrží.

Provedení je dělené, spodní kroužek je s 5mm nožkama, další dva s 10mm nožkama, takže se to dá skládat.
Čistě teoreticky, kdyby byl o to zájem, můžu jich udělat víc.

https://2-t.imgbox.com/ygInpjf2.jpg

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Petře, hezké a cena?

Web

(upravil divnypocit 24. 4. 2017 14:16)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Nebo mě napadlo, koupit větší vymezovací podložky průměr se dá sehnat dle potřeby a vrtnout do toho díry a mezi to do distančky smile A máte to stejné v kovu akorát vzhled bude trošku industriál no smile))

https://www.aliexpress.com/wholesale?ca … Protector+

(upravil DJ_Rix 24. 4. 2017 19:23)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Petře přesně jsem to ještě nepočítal, ale tak 20-30Kč kus. Pokud by o to byl reálně zájem, můžu to spočítat přesně a pak se to dá skládat po těch 10mm na sebe smile Respektive, sloupek má 10mm a vlastní kolečko 3mm, tedy celková výška sekce je 13mm, vycházelo mi to tak na lampě nejhezčí. Nemám teda odzkoušenou dlouhodobou trvanlivost, zatím jsem to nechal jen pár hodin kolem rozpálené lampy, nijak extra se to neohřívá.

Rozměry jsou 38mm vnější,28mm vnitřní. Výška složených sekcí - jedné spodní a dvou "stavěcích je celkově 34mm.

(upravil peter19500 23. 12. 2019 23:50)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Skúšal niekto tento zosilňovač so slúchadlami Sennheiser HD 800?

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Ktorý? Marasov, alebo Wiliho?

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Neskusal, ale mozem, ked Williho postavim. Marasov nemam.
Ale mam HD800 a prevadzkujem ich na svojom vlastnom OTL - 6n8s v kaskode a 6AS7 WCF a uz vela ludi mi povedalo ze lepsie to hrat este nepoculo smile) tak mozno.....

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Zkoušeli jsme to s marasem s jeho HD800, hrálo to o něco líp než s mýma DT990PRO. Bylo to spíš otázka těch sluchátek než OTL zesilovače.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Dík za odpovede.
Myslel som Wiliho. Mám Hd 800, úplne nové, zatiaľ hrali cca 400 hodín. Detaily a priestor super, ale nemá to objem, basy...
Je to pochopiteľné, pretože to napájam priamo  z Shanling M3s. Ani výstup z Yamaha A1 nic moc. A tak idem vyrobiť niečo, s čím tie slúchadlá budú hrať čo najlepšie, tak cca do 300eur. Dlho som hľadal na nete rôzne články a recenzie zos. vhodných k HD800 a dospel som k záveru, že si objednám súčiastky z Mouser, trafo mi navinú za rohom a elektrónky už mám. Našiel som aj stavebné návody. Dá sa objednať aj celá stavebnica, ale je predražená+daň a preprava.
Volá sa to Bottlehead Crack +Speedball. (Možno je to niečo podobné, ako má Maras.) Neviem prečo tomu dali taký drogoidný názov, ale čo už.
A až potom som našiel tento projekt a tak si kladiem otázku, čo bude hrať lepšie s HD800. Omieľam ich názov dookola, lebo budem používať len tieto slúchadlá. Vopred ďakujem za reakcie.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Predpokladam ze to bude nieco podobne ako jeden z mojich prvych OTL sluchatkacov - 6AS7 ako follower a ECC88 (tipujem len podla obrazka) ako U zosilnovac. Na HD800 je to slabe.Su to dost tupe sluchadla, ktore zozeru dost vykonu. Tam potrebujes viacej pary. Mozno Williho by to mohol potiahnut, Marasov neviem, nechce sa mi hladat nejaku schemu apod.
HD800 som skusal aj s PL504 v SRPP, niezeby to hralo zle, ale nie je to ono. Mozno ze to je uz skor subjektivne.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Ja mam /mimo jine/ Marasuv sluchatkac,tu jednodussi verzi a bez zpetne vazby.Pred casem jsme testovali s HD800 a bylo to velmi dobre.Pro svoje sluchatka AKG 501,601 a 701 uprednostnuju sluchatkac s vystupaky.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

peter19500 napsal:

A až potom som našiel tento projekt a tak si kladiem otázku, čo bude hrať lepšie s HD800. Omieľam ich názov dookola, lebo budem používať len tieto slúchadlá. Vopred ďakujem za reakcie.

Odkiaľ si? Ak niekde stredné Slovensko, môžeš prísť ku mne a osobne si Wiliho HA vyskúšať.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Som z Trnavy, ale v piatok 3.1.2020 cestujeme va východ a v nedeľu sa vraciame, takže ak by ti to vyhovovalo, tak by som sa na chvíľu zastavil.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Ak by bola chut, moze sa stavit aj na vychode. SB.

Příspěvky [2,281 až 2,300 z 2,319]

  Stránky: ««« 1 ... 113 114 115 116 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL sluchátkový zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£