Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

(Stránka 115 z 115)

Audioweb.cz » Sluchátka a spol. » OTL sluchátkový zesilovač

Stránky: ««« 1 ... 113 114 115

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [2,281 až 2,290 z 2,290]

2,281

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Jop, tak tohle se mi páčí. Pěkné zpracování.

2,282

DPS je na 5mm distancnych stlpikoch, vyssie by byt nemohli lebo uz by sa nevosli elektronky do toho rozmeru, teda asi 6mm stlpiky by to este zvladlo ale asi viac nie. Medzi hornym krytom a elektronkami je takto uz asi len 4-5mm. V opacnom pripade by musela byt cela krabica vyssia a to som nechcel, chcel som minimalny mozny rozmer.

Inak co sa tyka vzdialenosti a napati tam to nie je niako kriticke, je tam na anodach len 190V. Nehovoriac o tom ze dno skrinky nie je plech ale "poplastovany" plech, takze aj ked k tomu prilozis kabel je to izolovane kym sa to neoskrabe. Skor tu ide len o to situovanie otvorov no...

2,283

wili pekny....

2,284 ...editoval Hazys (9. 4. 2017 9:43)

5mm výška nad deklem je naprosto dostatečná.

(Lak na tom plechu nehraje roli, máš to mít ukostřené.)

2,285

Myslím že oteplení od těch lampiček nehraje roli, sice u elektronky je žádoucí horká hlavně katoda ale tady se nic neděje smile není to ani generátor ani přijímač ani ss měřicí přístroj aby hrála roli teplota a ohřev okolních součástek. Takový Sonet duo taky nevynikal větráním a elektronek tam bylo víc a k tomu motor a výkonové odpory. Jediný případ kde si vzpomínám na chlazení jinak než prouděním u novalových lamp, je vozidová stanice VXN, známá žlutá krabice v sanitách, kde byl okolo baňky vlnitý plech z černěné mědi a z něj tubusem přestup tepla do žebrování zadní stěny. Ale to bylo hlavně proto, že krabice byla hermetická a ty elektronky byly vysílací tetrody s větším výkonem.
Tady by se daly maximálně udělat okolo patic otvory v dps a optimalizovat mřížky nad a pod elektronky v přémé dráze. to krytí by vyřešila nějaká silonová nebo podobná mřížka přes větrací žebra.

2,286

Rozmýšlam veľmi čo vytknúť, ale nič nenachádzam big_smile Vyzerá super a verím, že aj super hrá smile

2,287

Tubeguard na markův sluchátkáč, dárek k narozeninám od ženy byl impulzem k tomu to vyzkoušet.
Materiál ABS, vytištěno na 3D tiskárně smile Otestováno půl dne kolem lampy a bez problémů to ten plast vydrží.

Provedení je dělené, spodní kroužek je s 5mm nožkama, další dva s 10mm nožkama, takže se to dá skládat.
Čistě teoreticky, kdyby byl o to zájem, můžu jich udělat víc.

https://2-t.imgbox.com/ygInpjf2.jpg

2,288

Petře, hezké a cena?

Web

2,289 ...editoval divnypocit (24. 4. 2017 14:16)

Nebo mě napadlo, koupit větší vymezovací podložky průměr se dá sehnat dle potřeby a vrtnout do toho díry a mezi to do distančky smile A máte to stejné v kovu akorát vzhled bude trošku industriál no smile))

https://www.aliexpress.com/wholesale?ca … Protector+

2,290 ...editoval DJ_Rix (24. 4. 2017 19:23)

Petře přesně jsem to ještě nepočítal, ale tak 20-30Kč kus. Pokud by o to byl reálně zájem, můžu to spočítat přesně a pak se to dá skládat po těch 10mm na sebe smile Respektive, sloupek má 10mm a vlastní kolečko 3mm, tedy celková výška sekce je 13mm, vycházelo mi to tak na lampě nejhezčí. Nemám teda odzkoušenou dlouhodobou trvanlivost, zatím jsem to nechal jen pár hodin kolem rozpálené lampy, nijak extra se to neohřívá.

Rozměry jsou 38mm vnější,28mm vnitřní. Výška složených sekcí - jedné spodní a dvou "stavěcích je celkově 34mm.

Příspěvky [2,281 až 2,290 z 2,290]

Stránky: ««« 1 ... 113 114 115

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Sluchátka a spol. » OTL sluchátkový zesilovač

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£