Téma: Ozvučnice z betonové odpadní trouby

Tak si dneska dopoledne (jako každý den) poklusávám po chatové oblasti a v tom uvidím v cizím dvorku betonové kanalizační trouby ve tvaru subwooferu RCF 8001. Betonová roura ve čvercovém krytu (nevím jak to nazvat). Co myslíte,dalo by se to použít? Na netu jsem nic takového  nenašel. Myslím ,že možnost nějakého osazení tam být může. Samozřejmě že by se ta roura vevnitř vykuchala dle délky basreflexů atd.
Doufám ,že si každý udělá obrázek.

Re: Ozvučnice z betonové odpadní trouby

No v každým případě to bude hodně tuhej box. ALe asi ta práce nebude žádnej med.

Re: Ozvučnice z betonové odpadní trouby

Za zkoušku to stojí,jak je zima,tak není co dělat. Nemá na to někdo odkaz,jméno ?

Re: Ozvučnice z betonové odpadní trouby

no, každopádně bych to potom stěhovat nechtěl smile
Jinak nevím jak to přesně myslíš ale když nějak zašaluješ basreflexy a otvor pro repro,Potom to celé slepit lepidlem, naházet tam hromadu tlumení, no nevím bylo by to zajímavé!! smile

Re: Ozvučnice z betonové odpadní trouby

Roura je k tomu "štverci" přibetonovaná,takže by přišla na řadu asi uhlová bruska s diamantem (malá 900w ,nebo velká 2,5kW ) ,pak tedy  malta,zezadu by se dodělal zadek z betonu. Jěště dodávám,že rozměr by byl cca na 12"

Re: Ozvučnice z betonové odpadní trouby

A co si od toho slibuješ? Podle mě se musíš hodně nudit smile

Web

Re: Ozvučnice z betonové odpadní trouby

Kdesi jsem četl že betonové repro se nedělá s bassreflexem. Ale taky jsem četl o polystyrenových reprobednách, mám rád tydle pokusy.

Re: Ozvučnice z betonové odpadní trouby

Co tohle, nebo něco podobnýho? Poskládat to na sebe...
http://www.kwr.cz/cz/21-Produkty/3-plot … ncova.html

Re: Ozvučnice z betonové odpadní trouby

trubka bude fungovať, keď sa to správne urobí. tie plotové tvárnice nie sú dobré, tuším to nemá armovanie.

Web

Re: Ozvučnice z betonové odpadní trouby

Udělej si v obýváku šalung a objednej mix smile

Re: Ozvučnice z betonové odpadní trouby

Tak si tak říkám- dělal jsem už bedny všelijak, ale sbíječkou a vrtacím kladivem ještě nee. To by mě mohlo duševně obohatit lol

Web

Re: Ozvučnice z betonové odpadní trouby

Co si pamatuju, tak někdo uplácal z betonu bedny ve tvaru vejce a a celkem mu to i hrálo.

Re: Ozvučnice z betonové odpadní trouby

Je to možné tenhle polotovar použít a jato tlumící výplň termoizolační vatu lisovanou do tabulí tl. cca 50 mm, povaluje se na stavbách, male kousky nepotřebují.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)