Téma: poradiť kupu PA dvojpasmovych reproboxov do baru

Zdar. Kamoš vlastni bar a po poslednej diskoteke v ktorej som mal prsty, už zvažuje kúpu vlastnej ozvučovacej techniky.
Ja do toho až tak nevidím, alebo aj vidim ale nemam okukane nejake PA sety. na posledy som tam mal RHsound HC-15P ale kvalita nič moc a zbytočne veľky výkon nešlo to ani nikdy do polovice. možno max sem tam do tej tretiny výkonu.
poslednu akciu na silvestra som tam robil s nejakym nemeckym 12VA reproboxom vzadu na štitku to ma napisane
"veb musikelektronik klingenthal MV3 Pa=12,5VA Z=6" a vlastne to je jedno ale viem že aj 50W reproboxy su dosť na to aby to tam ozvučili.


hľadame niečo s parametrami do tých 50 - 100W dvoj troj pásmo a stačia 2 reproboxy nebolo by odveci rovno aktivne.
najlepšie nejaku kvalitku, cena ja neviem cca 500€ +- 100€ za obidva , žiadne extra vykony nič nad 100W nepotrebujeme.
može tu niekto nejake poradiť? diky moc.

(upravil Kreuz 4. 1. 2013 15:37)

Re: poradiť kupu PA dvojpasmovych reproboxov do baru

Ahoj. Mno, podle toho co píšeš, tak bych se možná ani nedíval do kategorie: "PA", ale klidně bych se mrknul po nějakém slušnějším domácím kinu - bude s tím menší práce. Výkon podle tvých požadavků bude asi dostačující. Basy budou sice "uplácaný", ale to se lidem stejně líbí, tak co big_smile. Je mi jasný, že za tenhle názor dostanu řádně přes prsty, ale co už... big_smile
Jediný problém, který se mi jeví jako podstatný, je absence dostatečné výkonové rezervy, což mně osobně by vadilo...
Každopádně napiš, jak velký prostor to je, a co si od toho zvuku slibuješ, něco se tu určitě vymyslí smile. Jinak už sem viděl bary, které byly ozvučeny domácím kinem a nebo třeba studiovými monitory a docela to šlo.

Re: poradiť kupu PA dvojpasmovych reproboxov do baru

Mám dílnu a pokud by ses chtěl domluvit tak ti něco mohu postavit,jen přibliž jak to tam vypadá a jak by to mělo být velké.
Za 500 eček by to mohlo hrát dobře.

(upravil Dalča 4. 1. 2013 21:22)

Re: poradiť kupu PA dvojpasmovych reproboxov do baru

RH sound je jeden z největších "odpadů" co znám.
Pokud se i průměrně znalý jedinec pustí do stavby beden, většinou to dopadne lépe než tyhle příšernosti. v tebou udávaný ceně se dá postavit velmi slušně hrající "aparátek"
Nebo se zkus kouknout, jestli by nebyly třeba nějaké "kompakty" z druhý ruky.
Nebál bych se jít do 15" basu, aby to mělo "spodek" ....
Pro začátek by mohla být starší výbava cestou, než vyhodit peníze a RH sound.

Re: poradiť kupu PA dvojpasmovych reproboxov do baru

dB Technologies Cromo 10+,  by vam mali vyhovovat, su male, lahke hraju celkom pekne cena daco cca 215e / ks, do mensieho priestoru to staci aj bez subaku, na 10" celkom dobry bas. Alebo LD systems Pro 12 LDPN122A2 ma 12" basak a cosi lepsie podanie basov, no zda sa mi menej vyvazena cena je tam okolo 250e, alebo oblubene su Mackie Thump 12A hraju velmi prijemne cena je tam okolo 280€/ks, potom su lacnejsie Samson a Behringer, no to je uz zvukovo slbsie

(upravil djmayo 4. 1. 2013 23:17)

Re: poradiť kupu PA dvojpasmovych reproboxov do baru

Tie stedobasy su dost smejdy no na zahodenie niesu. Ze isli na priamo ich mozno trocha viac zatazilo no k pripeceniu cievky skor dochadzalo u basovejsich modelov s  dlhsou cievkov. Ked bol celkom spaleny bolo to bud poruchov zosilnovaca alebo debilitov obsluhy. V jednom klube tie stredobasy pouzivali a davali im riadne zabrat z 400 ci 500w zosilu, tusim Seak PA810 staloe tesne pod limitom a drzal, cize tych 400W realbne vydrzi samozrejme pri rozumnom pouzivani. Pokail to z hladiska rozmerov ide odporucim tam osadit aspon
   Ciare COD + B&C Speakers DE10 + ME10 alebo Precision Devices PD P12-150 + B&C Speakers DE10 + ME10, chema na vyhybku je an prodance, daju sa tam kupit aj komponenty, pripadne na www.reproobchod.cz sa daju objednat cievky na mieru, dokonca mozno aj komplet vyhybku vedia poskladat, ak tam horna ME10 rozmeru 13*13cm nevojde, slo by tam dat kombinaciu Eminence Beta12+APT80 vyhybka sa da kupit v www.danacoustic.sk. Ta vyhybka co si odfotil je Hifi vyhybka asi od bsa alebo alphardu a dakto tam dohodil 10w odpor k vyskam na znizenie citlivosti.

Ak je penazi viac tak napr
Eminence Delta-12LF + Selenium D220Ti + HM11-25 z lepsieho potom:
B&C Speakers 12HPL64 + RCF ND1411-M + B&C Speakers ME20 alebo
B&C Speakers 12HPL76 + DE12 + ME20 vychadzaju velmi dobre cena/vykon/zvuk

samozrejme su aj lesie a vykonnejsie vśetko je otazka financii...

Re: poradiť kupu PA dvojpasmovych reproboxov do baru

Co aktivky? Ty taky nejsou na zahození.

Re: poradiť kupu PA dvojpasmovych reproboxov do baru

kup si nejake aktivky. je to vyladene, mas tam aj ochrany atd. cromo 10 su v pohode.

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: poradiť kupu PA dvojpasmovych reproboxov do baru

Tvoje požadavky jak výkonově,tak cenově splňuje Opera 210  ...

http://www.thomann.de/cz/news_msg_spick … _cenu.html

Re: poradiť kupu PA dvojpasmovych reproboxov do baru

zajtra sfotim niečo ako to tam vyzera, samozrejme zabudol som napisať že určite chceme aktívne. a myslím si že minimalne by som chcel 12" verim že aj 10" by stačil ale tak radšej ten 12" by som zobral.

Re: poradiť kupu PA dvojpasmovych reproboxov do baru

Pánové dneska jsem slyšel náhodou v Třebíči HK Audio - lucas NANO.
Mikroskopická aktivní věc, který hrála tak, že jsem ji 3x obešel dokola a hledal velký bedny s tím, že to je fligna. Nebyla. Maličký aktivní koťátko a hrálo to jak kráva.
Esli to někde potkáte, stojí to za chvíli poslechu.

http://hkaudio.com/products.php?id=376

Re: poradiť kupu PA dvojpasmovych reproboxov do baru

To se takhle vezme širokopásmo se silnym magnetickým systémem, vhodně se to ořízne a naváže na dobře naladěnej subwoofer. Nic co už by tu někdo nezkoušel.

Re: poradiť kupu PA dvojpasmovych reproboxov do baru

Teda fakt je, že mne to totálně překvapilo.... nevím, co maj vevnitř ale na to , jak je to malý a lehký to hraje suprově. já myslel, že nahoře je nějakej koaxiálek nebo tak něco a ono to je širokopásmo!!