Téma: Group buy - jádra na výstupáky

Našli by se zájemci o následující jádra pro vysoce jakostní výstupní trafa ?

Dělený toroid z pásku 0,1mm
vnitřní průměr 70mm
vnější průměr 112mm
výška jádra 32mm
hrany sraženy2x45 stupňů
řezné plochy broušeny s nerovnoměrností R  10-20um

Jádro je možné složit s téměř libovolnou vzduchovou mezerou a zabandážovat.


Materiál : legovaný orientovaný pás pro mag. obvody s prac. kmitočty 50-20000Hz
B=0,1T při 3A/m, B=1,6T při 30A/m

Ztráty (negarantováno)
P(1,5) =0,7W/kg při 1,5T a 50Hz,
P(1,7)=1,0W/kg při 1,7T a 50Hz


Cena vychází asi na 850Kč za jádro, v ceně není bandáž. Jádro je tepelně upravené po navinutí a impregnované pryskyřicí, takže by nemělo mechanicky pracovat.  Minimální množství je 20 jader (lze i 8, ale cena je +100%).

Web

Re: Group buy - jádra na výstupáky

Ja bych zajem mel /2ks/,mas nekoho kdo muze pak ta trafa navinout?

Re: Group buy - jádra na výstupáky

Trafům nerozumím, co se z toho jádra dá vymáčknout v PP ? Nebo je díky řezání vhodné především na SE ?

Re: Group buy - jádra na výstupáky

Pokud by na to byla nějaká vhodná aplikace a bylo navinuté..

Web

Re: Group buy - jádra na výstupáky

me by se libila i tato jadra:
http://i.ebayimg.com/t/Valab-100H-40ma- … ~~60_3.JPG
Amorphous Metglass: a thin amorphous metal alloy ribbon produced by using rapid solidification process of approx: 1,000,000°C/s. This rapid solidification creates unique ferromagnetic properties that allows the ribbon to be magnetized and de-magnetized quickly and effectively with very low core losses of approximately 5mW/kg at 60Hz and maximum relative permeability approximately 1000000.

Re: Group buy - jádra na výstupáky

Mirku, dá se to někde koupit?

Re: Group buy - jádra na výstupáky

urcite,ale netusim kde...pouziva je treba firma Feastrex pro tenhle zesilovac:
http://www.6moons.com/audioreviews/mike … _front.jpg
a valab prodava tlumivky a trafa s temito jadry,takova anodova tlumivky pokud je jeste navinuta postribrenym dratem nebude mit krome ceny chybu...

Re: Group buy - jádra na výstupáky

2 DJ Rix -  podobné jádro používají 50W pp zesilovače.

2 reeb - aplikace a navinutí to poněkud prodražují, třeba vývoj výstupáků pro Golema vyšel na cca 30k jen na vzorcích a prototypech

2 kudlibabka - každá rozumná navijárna toroidů, Tronic, JK eltra...

Web

Re: Group buy - jádra na výstupáky

A nezapomeňte že pořádné trafo musí někdo správně spočítat a odlaborovat...

Re: Group buy - jádra na výstupáky

2 kudlibabka - není problém nechat vyrobit amorfní jádro větších rozměrů, jenže ta cena... malý toroid o vnějším průměru 30mm pro buzení linky stojí asi 500-600Kč, a s rozměry cena roste docela rychle, navíc je to dost křehké.

Web

Re: Group buy - jádra na výstupáky

2bobobrod:prave to odlaborovani bude asi nejvetsi problem...nicmene pokud se najde dalsich 9 zajemcu dve jadra bych bral...
2sendy:dalsi moznosti jak udelat vyjimecna vystupni trafa je pouzit postribreny drat na sekundaru,jedny takovy mam a stavel jsem dalsi tri zesilovace s trafy obdobnymi,nic z bezny produkce se tomu zvukove nevyrovna,zkousel jsem s nekolikero lampama...ma to prijemnejsi podani signalu nizsich urovni nez trafa s medenymi draty,rozdil neni nijak zasadni,ale proste to hraje o poznani lip...trafa pro 50mA vyjdou na cca 10K,trafa na 100mA na cca 15K,nutno pricist DPH...
Velmi kvalitni trafa vyrabi take tento clovek:
http://www.ogonowski.eu/transformers/single-ended/

Re: Group buy - jádra na výstupáky

a co toto?
http://www.ebay.com/itm/Valab-AM3-5-8-S … HOP:US:101

Re: Group buy - jádra na výstupáky

jo to je valab,prodejce kterej ma par zajimavejch kousku...koukni na ty anodovy tlumivky se stejnym jadrem a postribrenymi draty...takovyhle vystupaky za 360 USD i s postovnym to je hodne slusny...ikdyz je nutny pocitat s DPH...rad bych je otestoval,mam ale v zasobach spoustu penez a dokud se nekterych veci nezbavim a nedokoncim nektery projekty ktery se mi dost vlecou nemuzu si dovolit dalsi investice...doufam,ze bude s vyrobou pokracovat...rad bych tahle trafa vyzkousel s DHT 71a,mam je v supliku  a cekaji na pouziti...da to sice jen 800mW,ale na sirokace v dvoupasmovym systemu to staci...mam ted takovy system zapojeny v biampingu...

Re: Group buy - jádra na výstupáky

Já četl játra na výstupáky:)

Re: Group buy - jádra na výstupáky

jako ze poloz marinovana jatra na vystupaky,posyp grilovacim korenim a na stredni vykon poslechni svou oblibenou desku do krupava?

Re: Group buy - jádra na výstupáky

Jo, a když se ty stříbrné dráty natřou lakem oškrábaným ze Stradivárek, tak to bude hrát, i kdyby to bylo na plechách z Tesla KZ25.
Zpátky na zem, porovnával někdo jinak stejné trafo se stříbřeným a nestříbřeným drátem ? Navlas stejné ?

Web

Re: Group buy - jádra na výstupáky

Pánové, ja kdybych před vás položil dva výstupní trafa, ale dva NAPROSTO stejný výstupní trafa a o jednom vám řekl, že je se stříbřeným drátem , tak který si vyberete ?

(upravil kudlibabka 5. 1. 2013 14:04)

Re: Group buy - jádra na výstupáky

ja porovnaval trafa ze stejne kvalitnich plechu stejnych rozmerujedny s medenymi draty,druhy s postribrenymi draty/navlas stejna byt nemuzou,protoze pro PSSS Jack vymyslel trochu jiny zpusob navinovani/,,oboje v SE zesilovaci  s 300B Emission Labs.Oboje hrala vyborne,ta s postribrenymi draty na sekundaru a neco lip,uz jsem to tady nekolikrat popisoval.Zde je odkaz na Jacka Elliano,ktery lectra Print vyrabi:
http://www.electra-print.com/about.php

Re: Group buy - jádra na výstupáky

To jsou pořád kecy, ty trafa nebyly stejné, když byly vinuté jinak. To už se můžem bavit, jestli líp šustí adidasky se 4 nebo 3 pruhy.

Jaké konkrétně ty postříbřené vodiče v těch trafech jsou ? Průměr, tloušťka stříbra, druh a tloušťka laku, teplotní třída, měrný odpor ?

Web

Re: Group buy - jádra na výstupáky

To nejsou kecy to jsou moje zkusenosti,hazim je tady do placu a to je cely,netrvdim ze je to absolutni pravda.Ty mas na to jiny nazor a ja ho respektuju...samozrejme presny parametry tech dratu nevim,myslim ze to ani Jack Elliano nesdeluje,proste vyrabi spickova trafa z medenych dratu a spickova trafa z postribrenych dratu na sekundaru...dokonce pred casem zacal nabizet i trafa s ciste stribrnymi draty na sekundaru...holt si kazdy muze vybrat...