Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoover ke kinu s repro JBL GTO1202D

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 32 z 32]

Re: Subwoover ke kinu s repro JBL GTO1202D

Jojo to chápu:-)

Re: Subwoover ke kinu s repro JBL GTO1202D

KarelXth: moje řeč, taky sub poslouchám "potichu" nebo vůbec, ale jak mě to chytne, tak tomu pořádně naložím. Zatím si nikdo nestěžoval ...

Web

(upravil maras 5. 1. 2013 13:36)

Re: Subwoover ke kinu s repro JBL GTO1202D

Chlapi, tak jsem zase po dlouhe dobe nastartoval KIcad a navrhnul toto zapojeni :
http://img202.imageshack.us/img202/4434/schemave.jpg


Muzete byt tak hodni a kuknout na to, jestli tam neam nekde nejakou botu, eventualne prostor pro zlepseni  ?
Jinak mam v planu zesik  ALdax 250  + audioswitch, ze ktereho bych napajel modul vyhybky s linkwitzem.

Diky
Marek

Edit:
Jelikoz to tu je blbe videt , tak davam link na obrazek primo na hostingu - tam je to videt lepe
http://imageshack.us/photo/my-images/202/schemave.jpg/

Edit2:
Jeste k volbe operaku, nebylo by lepsi pouzit neco jineho nez 072? treba 5532 ? nebo nejaky uplne jiny  ?

Web

(upravil Jan16 5. 1. 2013 17:12)

Re: Subwoover ke kinu s repro JBL GTO1202D

Na sub bohatě stačí ten 072. Smysl kapacitní vazby na vstup operáku vskutku nechápu.  Ten 10k odpor by měl přijít za ten mikrový svitek, na + vstup toho OZ. Vstupnímu filtru bych dal ale taky trocha jiný hodnoty, tak 2k2 1n, 1u a 22k.
K čemu tam pak máš dva stejný HP filtry za sebou?
Napájený to máš symetricky, tak k čemu pak ten kýbl na výstupu?

(upravil maras 5. 1. 2013 17:40)

Re: Subwoover ke kinu s repro JBL GTO1202D

Kapacitni vazbou si myslim, ze nemuzu nic zkazit (pokud se myslim opravte me , precejenom NF technika neni uplne muj obor). Jinak ten odpor by fakt mel byt za tim svitkem - ja sem to posmolil ,protoze sem ten svitek dodaval do schematu nasledne, protoze jsem ho opomnel zaradit. Hodnoty vstupniho fultru jsem vzal se zapojeni , ktere jsem realizoval cca pred 8 lety - poku by byly vhodnejsi jine hodnoty rad si necham poradit. Jinak ten vystupni kybl neni mym napadem, ale  proste jsem likwitze prekreslil odsud : http://sound.westhost.com/project71.htm.
Dva stejny filtry za sebou jsou protoze se jedna o filtr 4 radu tedy 24dB/oktava.

EDIT:
Jeste jsem uvazoval zaradit do obvodu plynulou zmenu faze 0-180  dle tohoto projektu :

http://sound.westhost.com/p103-f1.gif


Co vy na to, bude to mit smysl, nebo postaci jen iverze faze ? ?

Web

Re: Subwoover ke kinu s repro JBL GTO1202D

Jan16: Bylo by dobrý pár věcí nejdřív skutečně postavit, než budeš rýpat ostatním do schémat, nebo se aspoň podívat na schémata lepších továrních výrobků. Kapacita na vstupu i na výstupu je tam v pořádku a dost podstatná i při symetrickém napájení, svět není dokonalý.

Maras: Nemám teď možnost si schéma zvětšit natolik, abych přečetl hodnoty, ale jestli jsou odpory ve filtru v řádu desítek kiloohmů nebo řekněme kolem 100K, osadil bych to spíš třeba LM833, nebo NE5532, cena je stejná (pár korun).

Re: Subwoover ke kinu s repro JBL GTO1202D

Možná nebude někdo souhlasit, ale moje praktická domácí zkušenost s cca 3mi různýmy SW s laditelnou fází je, že bych se spokojil jen s přepínačem 0 a 180 klidně bych se obesel i bez toho. Nevím, jestli to je náhoda, ale vždy vše nejlíp hrálo na 0.

Web

Re: Subwoover ke kinu s repro JBL GTO1202D

Prepracoval jsem trosku vstupni obvod ,  muze to tak byt ?

http://img716.imageshack.us/img716/26/vstup.jpg

Web

(upravil maras 12. 1. 2013 0:43)

Re: Subwoover ke kinu s repro JBL GTO1202D

Takze po nejake dobe jsem se zase dostal k projektu  subace a nakonec l jsem se rozhodl  udelat vyhybku  nekompromisni a univerzalni smile



Prvni operak oddeluje vstup a ma nastaveno zesileni 2 avy konpenzoval utlum signalu dale v obvodu,  nasleduje prepinani faze , subsonic 20Hz/24dB oktava. Dale preladitelna dolni propust cca 30Hz-160Hz 24dBi/oktava. Potom Likwitz. Nasleduje prepinac ve vstupu posledniho OZ, ktery vybira signal  upraveny Linkwitzem a nebo bez Linkwitze. Snad sem tam nekde neudelal zasadni hrubku.
Kazdopadne jako vzdy rad privitam jakekoliv dobre mirene rady a zlepseni.

http://img4.imageshack.us/img4/8171/vyhybka.jpg



Diky
Marek

Web

Re: Subwoover ke kinu s repro JBL GTO1202D

LT mívá velké zesílení na NF a měl by být před SSF. Pro zjednodušení bych dolní propust udělal třeba na 120-160Hz/ II. řádem a až další filtr II. řádu by byl přeladitelný. Přepínání LTC-neLTC je asi zbytečný - buď ho chceš nebo ne.
Měl by jsi se zamyslet na IV. řádem a vůbec smyslem SSF. LTC se používá pro CB s vysokým Qs, tzn. pod rezonancí výchylka klesne a zůstává cca konstatní a ty jí upravíš do nějaké tobě známé velikosti. Už ve vstupním filtru můžeš nastavit dolní mezní frekvenci anebo to řešit u výstupu.

Re: Subwoover ke kinu s repro JBL GTO1202D

Diky za komentar.  Jak si mi tu navrhnul dolni propust udelat 2 x 2radu - o tom jsem taky premyslel, nicmene jsem nenarazil na nikoho kdo by to realizoval a tak jsem tento napad zavrhnul. Pravdou je, ze realizace tak jak si to navrhnul Ty bude jednodussi (nebude treba napr. 4nasobny potak.). Jink k tomu bypasu Linkwitze - cely modul zesilovace  bude mimo box a chci to pojmout jako univerzalni subwooferovy zesik. Takzte pokud nekdy v budoucnu bude pozadavek na jiny box - jednoduse mohu pouzit stavajici zesilovac ve kterem jen vyradim Linkwitze, ale na tom netrvam byl to jen napad.  Takze jestli sem Te jinak pochopil spravne navrhujes zmenu "poradi". Takze  vstupni OZ - invertor faze  - Linwitz transform - subsonic -  dolni propust pevne nastaveny kmitocet cca 100Hz - dolni propust preladitelna - vystupni OZ,  chapu to dobre ? Marek

Web

Re: Subwoover ke kinu s repro JBL GTO1202D

V podstatě jo. jak často budeš měnit reproduktor, že se ti vyplatí vypínání LTC? Kdyžtak to proklemuješ drátem.
Pokud to budeš nastavovat měřením bude ti pravděpodobně stačit DP jen 2. řádu, takže ty pevný si nastav spíš výš. Stejně tak nelze předem odhadnout ani typ filtru, a proto jsou vícenásobný potenciometry zbytečný.

Příspěvky [21 až 32 z 32]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoover ke kinu s repro JBL GTO1202D

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£