Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 8)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Aktivní BP s ARN-312-00/4

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 156]

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Ještě dokončuji projekt domácího kina ..... každopádně subwoofer je na pořadí a Monacor bude asi jasná volba ! Budeme určitě rádi, když ho pro nás předtestuješ wink

(upravil Zorg 25. 11. 2013 23:21)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Funkčně vypadá suprově (plynulá fáze, eq, dělička na satelity by mohla bejt šikovná), ale sem tak nějak skeptickej nad výslednou kvalitou, schválně poreferujte...

BTW,
https://www.facebook.com/media/set/?set … amp;type=1

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Jasně no, špičkově to zpracovaný není, ale co lepšího za ty peníze sehnat ... jinak o který model se jedná ? O Monacor SAM-D200 ? Nejak jsem to nestihl postřehnout ....

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

jestli jsem to dobre pochopil, kluci se bavi o starem SAM-2 jeste s na prvni pohled festovnim toroidem (a nejspis tranzistorovym koncem)
ale modul od br.gromulusu, co je 2x silnejsi, stoji o 40e min...

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Zorg: Bavíme se o nové řadě D.

Tak příští týden by měla nakonec dorazit třístovka, tady jsem našel nějaké měření:

SAM-100D, SAM-200D, SAM-300D
http://s10.postimg.cc/hojszxobp/SAM_x00_D.jpg

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

To je pěkný, Tondo wink Já stále váhám, který model vzít. Budu mít BR sub s ARN 312-00/4 - repro pravděpodobně ze přední strany (chtěl jsem spodní, ale hodně lidí mi zde dalo sadu) a ještě neví, kam umístím BR nátrubek ... chtěl bych buď nad nebo pod reproduktor. Dříve jsem chtěl reproduktor mířený do země a nátrubek z čelní strany.

Vím, že jsem nedodal zrovna perfektně odměřené parametry, ale Jirka Malyška mi to změřil takto. Je někdo schopen mi radit v jaké litráži bednu zvolit ?


Dnes mi přišla od Jirku tahle odpověď:
Hrubý nástřel, jaký by mohl fungovat - 65 litrů čistý vnitřní objem, ladění 40Hz a bassreflex 100cm2 tedy štěrbinu 20x5 či 10x10, kdybys chtěl kulatý bassreflex, tak jeden průměr 10cm délky 12cm. Bassreflex otočený v bedně dozadu do zdi bude taky znít dobře, tak samo do podlahy,ale nožičky minimálně  3-5cm vysoké, aby ten bass vůbec prošel ven... tlumení-toho můžeš dát na každou stěnu 2-3cm nějakého rouna

Je to reálné, kluci ? Nevím jak k tomu Jirka dospěl a vycházel z měření, které jsem u nj provedl .... VIZ pár stránek zpět

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Jako já nevím, už v dřívějším postu jsem ti ale psal, že 312 je citlivá (a máš tam i simulace), takže si vystačíš i se slabším modulem, krom toho rozdíl mezi těmi Déčky jsou jen po cca 2dB.

Co mě potěšilo, že všechny mají v reálu o 50W víc než specifikace, ještěže to není naopak. Jo a dělá to jakýsi Yung.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Nejak som to tu nečítal... 200D už mám pár mesiacov, ale nejak veľmi mu nenakladám, ani som ho nemeral. Na vyššom výkone mi ide vypľuvnúť pasív na pokusnom sube ktorý to ženie, takže naplno ho dať nemôžem. Ale kontrolu má slušnú, výkon očividne tiež, nevrčí, nebrumí, nepíska a vie sa sám vypnúť a zapnúť. Ja som zatiaľ spokojný.

Tu mám pár detailnejších fotiek

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Tak mi došel. A mám k tomu jedno - testovány tyto zvuky:


AV zesilovač Sony (výst. odpor 0,2R):
1. sound: membrána kopíruje signál, vyloženě trhavý pohyb tak, jak to má být
2. sound: limituje mě sice výchylka subu, ale jsou dobře rozeznatelné šlápoty

Monacor SAM-300D (výst. odpor 0,07R):
1. sound: žádné trhavé pohyby, splynuto v jeden proměnlivý sinus, membrána se vůbec nepohybuje jak by měla, rozdíl jako mraky
2. sound: hučení, žádný náznak šlápot


Může mi někdo vysvětlit co to je? Je tohle normální chování třídy D? Čekal jsem, že problém bude u vyšších kmitočtů, ale tohle?

KocuR: Můžeš tohle taky testnout, pls?

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

řekl bych že subsonik

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

No já jsem vůl, v případě rexe jsem to zavrhl, bo je to kolem 20Hz, ale v případě prvního signálu mě to ani nenapadlo... Každopádně závěr je jasný, s mým subem si subsonic nemůžu dovolit, takže kdo chce tohle D za 4k?

http://shop.all4music.cz/505345-monacor … 0d-20.html

(upravil mechanik 16. 12. 2013 22:32)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Subsonic na 25Hz neni ktovie čo a strmosť 18db/okt. tiež. No keby si to dal niekomu šikovné, ked je k tomu schéma nemala by byť problem vymeniť 3 kondenzátory alebo na miesto nich 3 odpory... No keby som to riešil ja a nevedel si to postaviť a navrhnúť sám išiel by som do stavebníc s klasickým AB koncákom.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Tondo  a co mas za sub? (Jen ze zajímavosti big_smile  )

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

mechanik: Do toho bych šel, ale schéma pro to nemám, dokázal by takový subsonic někdo odstranit/pozměnit, z Déčka?

madeindoma: sonic15-mk2, chci ho natáhnout na rovno až k 20Hz, ale testováno na sph-200tc

(upravil madeindoma 17. 12. 2013 9:28)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Ten subsonik bude řešen pomoci oz takže nic co by drátova propojka nnebo změna par součástek  nevyřešíla.  Dej par fotek ps a my tě  už  určitě navedeme.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Zatím tohle, dokážu to ale učo vyfotit líp:

http://s19.postimg.cc/csm77h0q7/IMG_0961.jpg http://s19.postimg.cc/6syg3tfxr/IMG_0964.jpg

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

oj SMD to bude trochu horší. Zjisti ze které strany přicházy do tý desky s těma poťákama signál. Subosnický filtr bych řekl že bude jako první v řadě přes který signál prochází. Udělej fotku pokud možno pak kolmo ať jsou čitelné hodnoty součástek

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Vstup je hned na první fotce pod těma třema bipolárama, navíc je tem ještě jakýsi šváb. Deska je dvouvrstvá.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Pod  tou vrstvou lepidla vlevo se už žádný  oz neskrývá?  Takže by to měl dělat  ten tl072.Oscilak asi nemáš  že? Hele zkusil bych to následovně :  koukni do datasheetu toho švába. Propoj vstup s vystupem (jen kvůli ověření zdali máme správnýho )  a pusť  do toho ten rozehrávaci signál. Pokud je to on tak se pak upraví  součástky na třeba 10 hz

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Vlevo se skrývá ještě jeden, ale už to neřeším, nakonec bude k PC, tam na 20Hz nebazíruju.

Příspěvky [81 až 100 z 156]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Aktivní BP s ARN-312-00/4

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£