Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 8)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Aktivní BP s ARN-312-00/4

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 156]

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Ten sub 150 od conrada by se musel překopat. V neupraveném stavu to není žádná hitparáda.
Klidně postav ten subwoofer od Dušana. Reprák dej klasicky do přední stěny a bassreflex dej směrem dolů. Víc bych s ozvučnicí neřešil. Bude Ti to hrát si myslím víc než dobře wink

Web

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Tak jo pánové, je definitivně rozhodnuto. Bude to podobná stavba jako má DušanZDE ...... je to pro mne asi nejlepší volba.

Zvolím asi podobný objem jako má Dušan ... kolem 90 litrů - souhlas ?
Reproduktor umístím tak, jak jej dal i Dušan .... směrem k zemi
Celý subvoofer bude na odhmotňovacích nožkách (spíš nohách) vysokých cca 7-9cm
Co se týče basreflexu - Dušan zvolil Ø98x100mm s tím, že jej potom zakrátil .... je to vhodný rozměr ? Má nějaký efekt když dám dva menší nátrubky, nebo jeden velký ? Je zvukově nějaká varianta výhodnější ?
Bude to aktivní stavba a modulem bude Monacor-SAM200D

Je dobré tam něco pozměnit ? Objem, nebo cokoliv, než začnu navrhovat ? Díky za každou radu jak mohu tento projekt vylepšit.

Díky Vojta

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Reprák dej klasicky do přední stěny a bassreflex směrem dolů. Bude to pro ARNko lepší wink

Web

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Wema,tak schválně,proč myslíš že ti radíme abys to repro nedával zespodu?

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Proto, že má těžkou membránu, která se může vlivem gravitace snadno unavit závěs ? Třeba ..... ?

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Ty to víš,ale dáš ho asi stejně zespodu,viď?

(upravil Wema 19. 4. 2013 16:01)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Tak vzhledem k tomu, že Dušan jej postavil v roce 2005 - což je stáří stavby 8 roků .... a reproduktor, respektive SUBwoofer hraje bezchybně, asi mě to přesvědčilo o opaku smile Neříkám, že nemáš pravdu, ale teorie je jedna věc, a praxe druhá. Nechci udělat chybu, to je jasné, ale esteticky je ta stavba pefektní .... tedy myslím to uspořádání

Apropo: nenašel by se někdo v okolí Prostějova, kdo by mi 312-tku změřil ? ..... a mohu ji rozehrát jen tak s výhybkou na stole, nebo musí být pezprostředně v ozvučnici ... ? Díky

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Horizontální pozici bych hned nezavrhoval, chce to ale předem odzkoušet na konkrétním repru. Nekteré se svěsí snadno směrem k magnetu, ale v opačné poloze drží.

TSp ti změřím, když mi ji pošleš. Rozehrávat ji nemusíš (a v bedně už vůbec), změna parametrů při jiném fs jde snadno zjistit jednoduchým přepočtem.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Jen se zeptám .... pokud nechám změřit ARN 312-00/4 proto, abychom podle změřených parametrů společně navrhli box, které parametry jsou pro tento návrh nutné změřit ? Díky ....

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Zvláštna otázka... vopred si zmeriaš Re a Sd (resp. priemer) a program ti zo zmeraných impedančných charakteristík vypočíta TS parametre. Tieto parametre potom používaš pri simulácii. Tie parametre nerátaš po jednom

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Stále zůstávám u otázky - nenašel by se někdo z okolí Prostějova, kdo by mi změřil TS parametry na reproduktoru ARN 312 ?

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Jen tak mě napadá .... proč zde řešíme, že ho nemám dávat to bedny mebránou dolů, když od roku "98 (kdy jsem jej zakoupil jako nový a doposud jej ani nevyzkoušel) mi leží ve stejné pozici v bedně .... ? To na to vliv nemá ? To je více jak 15 let membránou dolů ..... tak jak jej TESLA zabalila ....

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Keď ho máš položený na rovnej podložke tak máš membránu podoprenú, nevisí voľne. However, ja som ho mal v bedni kde bol membránou dole niekoľko rokov a nepostrehol som nejaké prevesenie. Asi to nebude až také kritické ako si niektorí myslia.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Takhle položenej v krabici se opírá o gumový závěs membrány a už nemá kam klesnout.Zrovna teda tohle ARN312.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Vzhledem k výšce těsnění, které ARN 312 má, se i v krabici prověsit může ..... jeho mahomální výchylka jen stěží dosáhne po úroveň těsnění .... takže je to úplně stejně, jako by byl vmontován do ozvučnice .... můj názor

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Wema: tá gumená obruba má rovnakú výšku ako záves, položené magnetom hore na rovnej podložke sa ti to naozaj nemá kde a ako prevesiť, záves budeš mať v strede podoprený podložkou a membrána nie je určite tak ťažká aby ti vlastnou váhou akokoľvek zdeformovala vnútornú polovicu závesu.

(upravil Wema 22. 7. 2013 23:27)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Ahoj přátelé.

Do nějaké době dodávám naměřené hodnoty mého ARN 312-00/4. Naměřené hodnoty jsou na nepoužitém reproduktoru - nerozehraném !

Měření
Odpor 3,6/7
Fs 25,5hz
Hrb 2432hz
Hrb 55Hz

Ladění
Dělička 95-96dB/BW 24
Dělička maximál 125Hz/BW24
Impedančí minimum 3,6 ohm na 130Hz

Mám i graf z měření impenace a frekvenční charakteristiku, ale nevím, jak to sem vložit ..... všem jsem tedy zabalil takto do souboru na uložto.cz

Odkaz pro stažení je zde: http://ulozto.cz/xLMYowNf/impedance-arn-312-004-jpg-zip

Prosím, pomozte mi z daných parametrů určit nějakou vhodnou ozvučnici pro můj SUB. Krmené to bude SAM-200D od Monacoru a asi bych byl rád, kdyby to byl bass-reflex. Nechám si poradit ..... parametry mi nic neříkají, proto prosím o rady odborníků.

Díky za každý reálný názor, který by mě ve stavbě posunul dopředu.
Wema

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Viděl bych to tak něják: http://img29.imageshack.us/img29/7744/iscg.jpg

To horní odpovídá tomu co postavil Dušek. Ten spodní je něco málo co doporučil winisd, ale muselo se zvednou lazení BR o 7Hz. Zvyšování objemu už moc smyslu nemá jelikož s každými 10L navíc klesá F3 o 1Hz a tato hodnota se zmenšuje. Takže jak si myslím já. Objem bedny 110L, BR lazení 32Hz. Průměr BR 10cm, délka v případě zaoblených obou konců 12,36cm. Objem BR je necelý litr takže bych s ním k navýšení objemu bedny vůbec nepočítal.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Wema, Kocur: tak co, už to 200Déčko máte? zrovna jsem ho za vcelku slušnou cenu objednal, nebo budu první testkrálik?

(upravil madeindoma 25. 11. 2013 22:11)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Má: Monacor SAM - 2, jestli chceš pošlu ti na něho mail

Příspěvky [61 až 80 z 156]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Aktivní BP s ARN-312-00/4

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£