Téma: Rainbow hammer 12"

Pánové prosím o radu 
Mám bednu  objem 31 L   Jaký mám dát nátrubek ?? výrobce udává  7,5 cm a délku 17 cm
Nemám od subu parametry na výpočet... atd.Právě mě zajímá na kolik bude naladěná.
Nemáte někdo zkušenosti,nevlastníte tuto bednu? díky

tady jsem něco našel http://213.23.92.133/rainbow/technical.aspx?pa=13211

(upravil little 15. 12. 2012 23:22)

Re: Rainbow hammer 12"

Tak přímo dole je napsáno tohle:
Aeroport-tube Ø / length / Aeroport-Rohr Ø / Länge:    3 / 17 Zoll/cm

Poslyš a k čemu vlastně ta bedýnka bude sloužit? Normální poslech nebo nějakej ten dB Drag?

(upravil Wena 16. 12. 2012 13:52)

Re: Rainbow hammer 12"

Normální poslech v podstatě,ale taky aby to  když bude potřeba zahrálo trošku  smile
mám rád když to hraje pořádně od spoda.Mám k tomu  zes. magnat monoblok 4 ohm 350 W rms   1 ohm 700 W rms mám to napojit do 1 ?

Re: Rainbow hammer 12"

Ladenie vychádza na 29Hz, osobne by som to ale robil trochu inak. Ak je to možné, pridal by som na objeme a ladil o niečo málo vyššie, s väčším prierezom nátrubku.
Ak ti bude stačiť 350W (čo by malo stačiť aj na hlasnejšie počúvanie), tak by som uprednostnil zapojenie s vyššou impedanciou.

Re: Rainbow hammer 12"

Pochybuji že zes.dá 350 W ale vyzkouším co bude lepší ...
Jak by jsi to udělal? velikost bedny mě nák nelimituje smile

Re: Rainbow hammer 12"

Aj vyrobca pise ze je to minimum objemu ppre BR, mne by to vychadzalo tak na 40-50l bednu. Ladenie zaleziod vkusu ja mam rad ked to menej huhla a viac kope cize ja by som dal ladenie okolo 35-40Hz priemer BR pri tomto vykone treba zvolit aspon 10cm alebo pouzit dva mensie pvedzme 7-8cm, ked je maly o BR ma to tebndenciu pri vyssej hlasitosti hukat.

(upravil Wena 28. 12. 2012 21:48)

Re: Rainbow hammer 12"

Co jsem se tak díval po jiných Bednách  tak vetšinou jsou naladěné kolem  33 Hz takže těch  35 Hz by mohlo být ideální ,když už bych teda bednu předělával  chci dostat z toho maximum tlaku.
Mám teda udělat 50L (jakože samotné bedny bez Repráku?) + 10 cm nátrubek?délku?   díky   
Kolik Hz  ladí borci na souteže?

Re: Rainbow hammer 12"

Nakonec jsem udělal Zkušební bedničku 40L BR 7,5 cm délka 18 cm
Zapojené to mám do 1 ohmu Hrajeto to fakt silně,basy nejsou takové hluboké jak před tím.Někdo to tu zminoval,když to trošku víc zesílím tak docela se line  z nátrubku  frkání vzduchu...:-(
Byl by někdo ochotný a pomohl mi propočítat ten 10 cm nátrubek?? klidně i na vetší bednu to není problém  postavit novou  at už to fakt je pořádně  Díky !

Re: Rainbow hammer 12"

Dobře, tak co teda chceš přednostně? CO největší tlak na určitý frekvenci, nebo hluboký basy? To je totiž docela rozdíl.

Re: Rainbow hammer 12"

Chci aby to hrálo pěkně hezky od spoda nemusí to vyloženě dunet jenom,když otevřu kufr na srazu tak aby to i umělo zatlačt.
Takže je to težké se mnou big_smile

(upravil little 12. 1. 2013 23:00)

Re: Rainbow hammer 12"

Jo tak trochu jako se ženskou. Taky by všechno a hned chtěla, jenom neví přesně co. lol

Hele tak takhle:
1)
Vnitřní objem bedýnky:40l
Rozměry BR: 10x40cm
ladění BR: 35Hz
http://i46.tinypic.com/28rgn87.png

2)
Vnitřní objem bedýnky:40l
Rozměry BR: 12x60cm
ladění BR: 35Hz

3)
Vnitřní objem bedýnky:60l
Rozměry BR: 12x36cm
ladění BR: 35Hz
http://i49.tinypic.com/voxwyv.png

Vyber si podle rozměrů bedýnky. U většího objemu získáš o něco hlubší basy, ale zase ti pro změnu víc zmenší kufr než ta menší. smile

Re: Rainbow hammer 12"

Docela fofr Díky smile
Těch 35 HZ je docela rozumné ne? mám to brát jako kompromis?
Asi to vidím na tu první variantu  akorát udělat ty nátrubky dva protože jeden se mi tam nevejde na délku  Takže 2kusy  10x 20cm?