Re: Klub důchodců

ok jdu na kute

Re: Klub důchodců

Kudlibabka:
1) Ditricha neznám, když si v nedávném režimu držel ústa, neprovokoval, netvářil se udergroundově, tak si měl klid.
Ono to venkoncem platí dodnes, že "alternativní jedinci" jsou shlížení "přes prsty" páč jsou holt jiní
2)Fízluje se pořád. Dovezl jsem před batrák kontejner a za 20 minut tam byli policajti na udání - jenže já vychcaněš měl vyřízení zábor komunikace    na městským úřade, takže jsem dali řeč a zas odjeli. A já jen koukal komu se hejbou ze sousedů záclony. Obdobné udání na mne bylo loni na narozky, kdy jsem si na zahradě odbouchal menší ohňostroj... Jenže chudinka sousedka netušila že a) mám na to papíry, b) z proncipu nechlastám, c) nahlásil jsem to na MÚ a hasiče... takže zase jsme s policajtama pokecali na téma idioti sousedi a zas odjeli.
3) veksluje se lecčím a pořád, akorát je to teď o DPH všecko dražší... Já teď například prodávám klobásky. (teda jen známým, nemám jich zas tolik)
4) náhražky čokolády máš dnes všude, aokrát tehdy tro byla jen známá značka ZORKA a teď toho máš plný kolekce a chudál zákazník aby luštil milimetrový písko jestli to je z čokolády nebo z nějaký náhražky
5)Kubánský pomeranče jsem taky neměl rád. Ale někomu chutnaly.
6)Neschválené kulturní aktivity mne serou i teď, spolu s mnohými schválenými, zvláště pak, když díku nim nemožu spát.
7)předposranost lidí zůstává zachována.

Co mi vadí nyní:
1) značně lehká přístup k drogám
2) jedovatej chlast v kamenných obchodech
3) všudepřítomní bezdomovci, díky kterejm můžeš jít na nádraží tak leda v plynový masce, případně jet večír MHD.. hnus.
4) nesrali se mi domů, do telefonu nabízeči pojištění, tarifů, změn dodavatelů energií, prodejci satelitů a podobně. Není tejden, aby mi někdo něco nenabízel
5) nemusel jsem ze schránky (byť s nápisem "reklamu nechci") vybírat každej den nějkaký zasraný letáky a probírat se jimi, jestli mezu nima náhodou není dopis
6) byla povinnost pracovat - jinak hrozilo popotahování za příživu


Předesílám, že nelituju změny systému a  nehodlám vracet dobvy minulé, ale sere mně, že je teď menší "pořádek"
Bohužel význam slova svoboda si mnozí valožili jako absolutní bordel, kdy kdokoliv může cokoliv.
Tj jeden aby byl pořád ve střehu odkud zaůtočí nějaký zlatokop s cílem neostražitého okolojdoucího oškubat.
Za socíku za methyl v chlastu by byl provaz (nebo doživotí) a nikdo by si to netrrouf uvést do oběhu.
Za socíku feťák jak vystrčil víc růžky dostal přes držku a minimálně nebyl tak vidět jako včil.
ZA socíku jsem nepotkal bezdomovce, na nádraží se dalo pohybovat i bez zadrženýho dechu (no teda aspoň v místech, nesousedících se záchodama, tam byl smrad i tehdy)

Ale třeba teď je príma, že si můžem zvolit prezidenta mezi Samurajem a Maorem smile

Mlíko naštestí kupuju od známýho, když mám chuť na mlíko nebo pro prcka - mají hospodářství.
Už jsem si vyráběl ze sebraný smetany i vlastní máslo, ze hecu, jestli se mi to podaří. (podařilo)

Re: Klub důchodců

Dalča
Myslím,žes to napsal souhrnně všechno a není co dodávat.Snad jen to,že za našich mladých let byly i ty ženský jiný.Moc se s tím nepáraly a hlavně "to" bylo z lásky a ne za prachy nebo fet jako dnes.Nehrozil žádnej AIDS.Max.filcky nebo ta spodní rýma a to bylo v pohodě řešitelný.Zrovna tak žloutenka.Tu skoro nikdo neznal a dnes to má každej druhej.Naše mládí bylo lepší.Když jsme dostali doma vejprask,tak to nebylo týrání ale výchova.Za každou facku jsem dnes tátovi vděčný.Taky nebyly různý alergie a hyperaktivita.To se léčilo páskem a jak to fungovalo.

Re: Klub důchodců

mam na vec jinej nazor nez vy chlapi,ale nedela mi problem ten vas respektovat ...dobre vim,ze kazdej vnima realitu po svym,na zaklade svych pocitovych vzorcu,o kterych uz jsem tady psal...

(upravil ythren 12. 12. 2012 16:12)

Re: Klub důchodců

tuším to kluci vidíte moc tragicky dneka smile
je dneska lehčí přístup k drogám ale v mulosti byli drogy taky velký problém, ne že ne, kdo opravdu chtěl tak měl. Dnes je snažší přístup ale stejnak k tomu sklouznou většinou ti kdo na to mají předpoklady podobně jako v minulosti. No jak to říct líp, ti co dnes zklouznou k drogám by prostě neměli i tak velké předpoklady něco dokázat nebo se normálně zapojit do společnosti.
bezdomovci byli ale víc se uklízeli
pohlavní nemoci byli taky brutálně časté smile a AIDS se tady jako nemoc uznal dost pozdě, tak je to dost i tím, ale ano bylo toho asi trochu míň. Ono odost statistik je zkreslených jelikož negativníma věcma se za minulého režimo nikdo moc nechválil, kdežto dnes ve zprávách jsou slyšet jenom negativní věci, jelikož to lidi víc upoutá, ale to je věc výběru každého jak si nechá vymývat mozek.
výchova řemenem jo docela dobrý, když se to nepřehánělo.
Kazdý sice "pracoval" ale jestli opravdu pracoval to už se dalo různě zařídit.
jinak když ke štěstí stačilo v minulosti držet hubu a krok, tak podobně to samozřejmě funguje i dnes stači držet hubu a krok, v práci v politice, ale je a bylo to správné? Je to jenom otázka toho jestli z toho měl člověk užitek nebo ne?
S potravinama je to boj, když všichni chtějí mít všechno co nejlevnější, dobrý věci se dají koupit a nemusí to stát víc, ba dokonce míň (mám jedno oblíbené řeznictví) ale chce to trochu práce. Ale i dřív se brutálně šmelilo kde co smile ... Z ekonomického hlediska se to má tak, že se tady vyráběli dobré věci, ale pak se začnou dělat nebo dovážet levné a nekvalitní věci a všichni je začnou kupovat. tím se z trhu vytlačí ti kvalitnější a jak jsou pryč, tak je na čase zdražit, a tak máme drahé a nekvalitní sajrajty, jelikož se všichni hnali za tím aby ušetřili. Tímhle způsobem jsme odíráni a v základu si za to vlastně můžem sami svou povahou. Třeba v německu v tomhle ohledu byli odpovědnější v tom, že opravdu preferují kvalitu před cenou, proto tam můžou mít podobně cenové potraviny, ale kvalitou jinde.
Prostě hodně odpovědnosti teď padá na člověka jako jedince i jako národ, někteří na to nejsou zvyklý a jiní se to nenaučí. To jakou cestou se člověk vydá je jeho rozhodnutí a taky za něj bere odpovědnost, stát už nechrání tak moc.

Re: Klub důchodců

Bezdomovce bolševici prostě zavírali do blázinců. O to byste stáli??

(upravil Benazi 12. 12. 2012 17:51)

Re: Klub důchodců

neplacej hlupě, bezdomovec za totáče kde byli? jedině u sousedů v sasku.

(upravil ythren 12. 12. 2012 16:40)

Re: Klub důchodců

jo bezdomovci skutečně byli, řekněme dobrovolní, kterým se nechtělo makat třeba. Když bylo nějak normálně přebývali kde se dalo a na zimu se nechali zavřít. Opravdu ... zas tak moc se o ně nikdo nestaral, jelikož na zavírání do basy byli zajímavější političtí aktivisti
Spousta bezdomovců i dneska by se toho života nevzdali, nebo nebyli schopní vzdát nebo zase normálně začlenit do společnosti (třeba proto že toho nebyli nikdy schopní) a začít pracovat, jelikož jsou prostě takový no. Tím nechci říct, že všichni, to určitě ne.

Re: Klub důchodců

Njn, naše pohledy se liší podle toho, jak byl kdo postižen. Já se snažim vzpomínat jen na to pěkný a přitom jsem měl taky problémů kopec.
Když po 68 vyrazili bráchu z partaje, protože protestoval proti vstupu vojsk, odnesla to celá naše rodina i blízký příbuzní. Přesto jsem nezahořkl a rád vzpomínám. Časteji však jen na to žrádlo, který je rok od roku horší a horší. Sice člověk na něj nestojí fronty jako kdysi, ale ...

Re: Klub důchodců

ythren
Můžeš mi říct,kolik ti je?

(upravil PB0305 13. 12. 2012 8:20)

Re: Klub důchodců

Jakmile někdo neměl v občance razítko od zaměstnavatele, měl na krku příživnictví. Policie se zaměřovala na "podivné týpky" a asociálové skutečně končili v kriminále, protialkoholní léčebně, blázinci, nemocnici či domově důchodců atd.

(upravil Benazi 13. 12. 2012 8:43)

Re: Klub důchodců

vždyt tito lidé byli odpad,razítko?byla to tvoje ochrana, od dnešních přiživniků kteři právě to razítko nemají a chtěli by obírat např. rodiče .sousedy poslední případ....

Re: Klub důchodců

Jirka ME: je mi 25. Abych ušetřil trochu diskuse, tak tuším kam tím míříš. Ano nezažil jsem to, ale spostu jsem toho přečetl a spoustu slyšel od různých lidí a zrůzných pohledů, i o problémech dnešní doby protože se o to prostě zajímám. Všechny mince mají dvě strany. Neříkám, že to dneska je úžasné a dokonalé, ale je spousta možností jak se vyhnout problémům, které můžou nastat, nebo jak vyjít co nejlíp. Prostě vím jak dnešní svět funguje. Všichmi máme své problémy i já dnes, mohl bych se tady o spoustě věcí hodně rozepisovat. Prostě člověk si musí dávat větší pozor, taky to chce se zajímat a řešit věci, obětovat tomu trochu úsilí, neskočit na špek prvnímu šmelináři, co zaklepe u dveří. Nikdo samozřejmě nenutí to nikoho dělat, ale pak se nemůže divit když vyvstane nějaký problém. Vždycky budou ti šťastní a méně šťastní, nebo ty co mají smůlu z jakéhokoliv důvudu a ano ti nemají takovou ochranu a podporu jako dřív.
Je mi jasný, že spoustě lidí vadí, že vás tady takové mladé ucho poučuje, ale můžete mě s klidným srdcem ignorovat, nechtěl jsem tady diskusi moc narušovat, tak pokud možno se už v tom moc rýpat nebudu. smile

Re: Klub důchodců

2Benazi:ty povazujes lidi za odpad?
kazdy kdo ma nejaky postoj musel tento postoj od nekoho prevzit takze pokud ma nekdo pocit,ze dnesni mladi jsou horsi nez byla jeho generace mel by se zamyslet nad tim kdo ty mlade vychovaval,kdo jim sel prikladem...neni mozny aby rodic byl jiny nez jeho dite,ikdyz na prvni pohled to muze vypadat jinak... neustale sklizime to,co jsme zaseli pripadne nezaseli...a je to v poradku...je dobry si uvedomit,ze vsichni delame veci nejlip jak v danou chvili umime...neni potreba se za to stydet ani trestat...komu se podari rozplest retez sveho nizkeho sebevedomi a nasledne reakce sebe a okoli ma sanci zmenit svuj zivot,pripadne zivoty druhych...mechanizmus je jednoduchej,ale skutecne to zmenit to uz je fuska...
Je naivni myslet si,ze pokud pozavirame vsechny bezdomovce,fetaky,zlodeje atd bude se nam zit lepe...nebude,protoze zit lepe peoste neumime,az to umet budeme nebudou nam vadit ti okolo...zdar

(upravil Benazi 13. 12. 2012 9:32)

Re: Klub důchodců

Je naivni myslet si,ze pokud pozavirame vsechny bezdomovce,fetaky,zlodeje atd bude se nam zit lepe...nebude,protoze zit lepe peoste neumime,az to umet budeme nebudou nam vadit ti okolo...zdar
A KDO BY TO DNES ZAPLATIL???
Máte co jste chtěli:Noviny psaly:Čechů žijících v pásmu chudoby přibudou desítky tisíc, tvrdí analytici
V pásmu chudoby přežívá každý desátý Čech. Jde především o matky samoživitelky, mladistvé a důchodce. Podle statistiků je to již milión osob majících příjem sedm až devět tisíc korun měsíčně hrubého na hlavu ve dvou až tříčlenné domácnosti. Tato početná masa nejchudších obyvatel České republiky se během příštího roku ještě rozroste o dalších dvacet až třicet tisíc lidí.

Re: Klub důchodců

2benazi:ty se mezi nas nepocitas?/mate co jste chteli/,ty mas neco cos nechtel?prosim te co znamena tvuj nick?

(upravil Jirka ME 13. 12. 2012 11:53)

Re: Klub důchodců

ythren
Vidím,že sám uznáváš,že meleš o něčem o čemž si jen četl a slyšel.Důvěryhodné svědectví je to,co člověk zažil,prožil a vidě na vlastní oči.Ne o čem slyšel.To,že nás oblbovali ve škole ve prospěch Moskvy je známo.Stejně tak vy mladí žijete v prostředí,kde vám vymývají mozky obráceně.Ono nic ve zlým ale vlézt na vlákno klub důchodcú a kázat tam bludy ve tvým věku považuju za dost hloupý.Nic ve zlým.Nic proti tobě nemám ale vyjdřuj se radji k věcem,kde máš nějaký zkušenosti.Rozhodně se mi nesnaž tvrdit,že nevím v čem jsem žil.Mladí si myslí,že všechno znají,všemu rozumí.Není to pravda.Postupem času poznáš jak moc ses v mnohém pletl.Jinak vám mladým vůbec to mládí nezávidím.Žijete v hrozný době,jíte od mládí náhražky,jedy a bude ještě hůř.My staří to brzy zabalíme ale vy v tom bordelu budete muset žít.

PS Jesli chceš ušetřit kousek diskuze.tak tady nediskutuj.Začni u sebe.

Re: Klub důchodců

Já si z totáče pamatuju na svůj nejhezčí zážitek.Muselo mi být rozhodně pod deset,ale přesně to nevím.Nechtělo se mi na prvomájový průvod a tak jsem ve škole nahlásil že půjdu v průvodu s fotbalovým klubem ve kterém jsem hrál a u fotbalistů nahlásil,že půjdu se třídou.Do dnes vzpomínám,jak jsem seděl v lese nad městem a sledoval to procesí.Srdce jsem měl až v krku.Nikdy se na to nepřišlo a ten hřejivý pocit,že jsem už jako dítě vyčůral s tou vraždící komoušskou mašinérií mě hřeje dodnes.Je dobře,že to v roce 89 padlo,protože mám trošku obavu,že bych se zařadil k těm vyvrhelům společnosti o kterých jste psali přede mnou.Svazování jakýmkoliv "systémem" se bráním dodnes.

(upravil PB0305 13. 12. 2012 13:54)

Re: Klub důchodců

2ythren: Já osobně jsem rád, že jsi do tohoto vlákna přispěl, argumentovat tím, že jsi moc mladý mi přijde zcestné. Všichni máme spoustu informací z četby nebo z druhé ruky, omezovat diskusi jenom na to co jsme sami zažili není vhodné. Žádných bludů v tvých příspěvcích jsem si nevšiml.

Re: Klub důchodců

horemic
Kde pořád všichni berete ty výrazy vraždící mašinérie a podobně?Zamysli se co tady povídáš?Uvědom si že ti "zlí komunisti" tady po válce ze zničenýho státu vybudovali mraky fabrik,bytů,prosperujících podniků,školství grátis,lékařská péče grátis,doprava do každé vesnice,elektrifikace,plynofikaci a mnoho dalšího.To všechno bez jedinýho dluhu,bez bezdomovců,exekutorů atd.Všichni měli práci a neměli problém s budoucností.Tady se ti líbí dnešní doba,kdy v tomhle státě to,co vybudovali ti oškliví za 40 let tak ti dle tebe hodní rozkradli za 20 let,nadělali dluhy na dalších 10 geberací a systematicky likvidují celou populaci,exekutoři berou majetek i sousedům,samá lichva,korupce a vláda se nám směje do ksichu?Fakt nechápu,co jste dnes za vylízaný mozky bez mozku.Koukám,že taky asi nebudeš moc starej a ani moc chytrej.