Re: Klub důchodců

Podstatný už asi bylo řečeno

Re: Klub důchodců

Hoši kam spěcháte?Nechte taky dědečky oddychnout.Copak myslíte,že se dá každý den něco psát?Ono to hrozně unavuje.To už není jako za mlada.Sem tam se musí odskočit do špitálu,pár se jich už nevrátí,někteří tam skejsnou na kapačkách a podobně.Vydržte.Stará garda se vrátí.

(upravil dawsoo 11. 12. 2012 22:02)

Re: Klub důchodců

Pánové zdravím,sice jsem o nějakej ten měsíc mladší,(pod 50) ale jak to tak jak  čtu patřím k vám už jednoznačně... po dlouhý době diskuse na webu kterou jsem si strašně rád přečetl a s hodně věcma souhlasím.

Moje nej:
1. Džusy z pravých řeckých pomerančů v plechovce
2. Masné výrobky a potraviny obecně
3. Cigára kde každá značka chutnala opravdu jinak a dobře
4. Mezilidský vztahy,soudržnost a větší slušnost mezi normál lidma
5. Muzika z tý doby (nemyslím teď tuzemskou produkci)
6. První komplementáry KD605-7/615-7
7. Bazar s hifi ve Skořepce big_smile

Vím že jsem sentimentální nostalgik,ač se mam možná i líp nenadělám s tím nic, takovej jsem od mládí big_smile Je lepší mít na co vzpomínat než prožít život o ničem, nebo jen v práci smile

Držím palec aby debata pokračovala v podobným duchu a pokud budete dělat někdy nějakou akci pro dědky rád pokud budu vítán příjdu... v takové společnosti věřím že se budu cítit dobře smile

Není co dodávat...

Re: Klub důchodců

dawsoo
Napsals to moc pěkně.Na tu Skořepku jsem málem zapoměl.Byly doby,kdy jsem stál u vchodu a čekal až otevřou.Je možný,že jsme se tam potkávali.Jinak jak jsi nadhodil,tak možná by bylo dobrý udělat nějakou společnou akci.Jistě by to bylo moc fajn.Mně osobně je dobře už tady na AW.Poznal jsem tady pár dobrých a ochotných lidí a je to web o něčem a ne jen tlachání o ničem.Jinak při téhle příležitosti přeju všem krásný a klidný svátky.J.

(upravil kudlibabka 11. 12. 2012 23:35)

Re: Klub důchodců

ja ani nevim jestli se mi z dob minulych po necem styska,asi pouze po ORWO NP7...
po cem se mi ale rozhodne nestyska je:
1/kapitan Dittrich z StB Svitavy
2/vsudypritomne fizlovani
3/veksl s kdecim,treba predrazenym hifi
4/nahrazka cokolady,ktera se myslim jmenoval sojova pochoutka
5/kubansky pomerance
6/pronasledovani jakekoliv neschvalene kulturni aktivity
7/predposranost vetsiny lidi ochotnych chodit do prvomajoveho pruvodu a vsemoznych i nemoznych schuzi...

nojo taky jsem skoro kazdej den stal ve skorepce a cekal az otevrou,coby topic jsem na to mel cas...jednim z poslednich ulovku bylo cca 500ks pasku AGFA PE468 na DIN plackach,velkou cast z nich mam v archivu na pude dodnes

Re: Klub důchodců

Joj, Skořepku jsem taky navštěvoval, a jak píše Jirka, možná jsme stávali vedle sebe smile  .  No a kubánský pomeranče jsou vynikající na šťávu, ale jíst se nedají, to by člověk musel mít zuby jako kůň Kudlibabko. (mj. máš srandovní nick, já takhle říkám tchýni). A neříkej, že se ti stýská jen po ORWu.
A prvomájový průvod, to byla moje černá můra. Jednou jsem tam měl děsnej kádrovej průšvih.

Re: Klub důchodců

kudlibabka
Nevim jestli jsem žil ve stejným státě jako ty ale:
Nikdy jsem o STB nezavadil tedy jen s jednou vyjímkou,když jsme na Zbraslavi odstřelovali v blízkosti horké linky Praha Berlín díru pro jakousi čističku tak na nás přilítli ale pouze je zajímalo kdo to nařídil a o co se jedná.Na 3 dny zastavili práce a pak se opět pokračovalo.Od té doby jsem o nich neslyšel.Všudypřítomný fízlování jsem přehlížel a díky tomu,že jsem kde komu opravoval všechno možný si mě nikdo nevšímal.Díky vexlu se dalo všechno sehnat a to nebylo špatný.Konkretně sojová pochoutka mi chutnala.Kubánský pomeranče měly alespoň nějakou chuť na rozdíl od dnešního ovoce které má dva stavy.Buď je nezralé,nebo shnilé.Dnes taky neschválené aktivity potírají.Takový technopárty slouží jako výcvikový materiál pro těžkooděnce.A můžu tě ujistit,že jsem v životě na 1máje nikdy nikde nebyl.Jak je tedy možný,že jsem se dožil svých 57 let?

Re: Klub důchodců

Jo, nostalgie... fronty skoro na všechno, ve čtyři hodiny odpoledne jsi nekoupil ani rohlíky, možná tvrdej chleba, shánění blbých TL operáků u překupníků podobně, jako by se dnes shánělo plutonium, roční obcházení elektroobchodů v širém okolí s dotazem "už vám přišly ARV3604 ?". Tráva sice možná byla zelenější a sníh černější, lančmíty se daly jíst, a dokonce na pánvi i smažit, no ale fakt už nikdy víc...
http://www.youtube.com/watch?v=Fz80GkETxEQ

Web

Re: Klub důchodců

Sendy
Si nevybereš.Dřív byly fronty před krámem,teď zase u pokladny.Ono je to s frontama 1:1 jenže to co si člověk přinesl domů bylo k jídlu.Dnes škoda mluvit.Co se týče rohlíků,tak to se pomalu taky vrací.Například tady v Kralupech kolem 18.hod už taky mají prázdno.Jedině Vietnamci ale ti to mají tak předražený,že to normální člověk nekoupí.

(upravil kudlibabka 12. 12. 2012 0:07)

Re: Klub důchodců

charlie zil asi taky v jinym state,ve stejnym jako ja...diky sendy za odkaz
myslim ze dneska taky ziju v jinym state...
co se potravin tyce v roce 1990 jsem se rozhodl,ze prestanu jist maso,nejim ho dodnes,tak ani nevim jak ty dnesni parky chutnaj...syr,jogurty a chleba si radsi vyrabim sam a vetsinu zeleniny a ovoce mame ze svoji produkce,zabere to dost casu,ale stoji to za to...
hele na to tohle je muj 555ty prispevek,chtel jsem jit do pelechu,ale to si dam jednoho lahvace,v tomhle pocasi bude pekne vychlazenej ikdyz lednici nemam...misto ni mam lampace ale ty moc nechladej

Re: Klub důchodců

Nikdo tady nechce vrátit starý časy, akorát starý vzpomínky na to dobrý. Dneska sice koupíš rohlík i o půlnoci, ale tak zmraženej, TTLka a jiných si nakoupíš z Číny na vagony.

Re: Klub důchodců

kudlibabkaTo je pak jiná,když si vypěstuješ.Buď rád,že na to máš možnosti,čas a vůli.
Já jsem zrovna dnes navázal spojení s člověkem,který dělá v kravíně a byl jsem si tam dnes poprve pro mléko.Vzal jsem ho 5l a už dva jsem vychlastal.Po 20 letech opět mléko se vším všudy co v něm má být a není tam co tam nemá být.Prostě božská mana.

(upravil kudlibabka 12. 12. 2012 0:15)

Re: Klub důchodců

jestli chces poslu ti jednoduchej navod jak si z 5l mlika vyrobis cca 600g dobryho syra zabere to par minut...my zpracujeme tydne 50-60litru mlika
2tek:to sinejsem uplne jistej

Re: Klub důchodců

No, a já si půjdu lehnout, abych byl ráno svěží do práce a plnil co na očích uvidím Japoncům, Američanům a Rakušákům, kteří jsou moji šefové. Oni mě za to bohatě odmění  a já si pak bez fronty koupím ty gumový rohlíky a další sračky, neb na balkoně vypěstuju tak akorát veliký kulový. Pro dnešek dobrou noc

Re: Klub důchodců

kudlibabka
Jo,tak to mě zajímá. Můžeš na SZ nebo email.Ať tady neděláme klukům chutě.

Re: Klub důchodců

Jo ta bílá voda co se prodává pod názvem krabicový mlíko nezkysne ani v 30°C na slunku, takže to má do mlíka od krávy hodně daleko.
Stejně jako spousty levných superpotravin co sou nadupaný konzervantama až po vrch obalu.

Re: Klub důchodců

BigDrobek
Taky proto mi to dnes udělalo takovou radost.Já jsem mléčnej ale když jsem četl na netu,že do toho dávají formaldehyd tak jsem to přestal kupovat a poohlédl se po přírodním zdroji.

Re: Klub důchodců

Jirka ME:
Já jsem mladý střevo, ale dost si uvědomuju jakej průšvih je to co se dneska děje v potravinářským průmyslu. Dost dávám tomu, že je to jedna z častých příčin rakoviny čehokoliv.
Když k tomu přičtem životní styl plnej spěchu a stresu tak je na vážnou nemoc zaděláno dřív jak na nový boty.

Navíc lidi z generace podemnou velice často místo bastlení a studia radši dají přednost zevlu, fetu a kdo ví čemu ještě.

(upravil kudlibabka 12. 12. 2012 0:40)

Re: Klub důchodců

u mlika je velmi nebezpecna homogenizace,tuk je rozsmelcovanej na tak maly castecky,ze je pak schopnej v lidskym tele prostupovat tkanema...
v ramci osloveni co nejvetsiho poctu mladych navrhuju toto forum prejmenovat na AUDIOFET
2Jirka ME:navod mas v mailu

Re: Klub důchodců

OK.Dík a jdu na maila.