21

Re: Klub důchodců

Po tom co jsem panu asistentovi na začátku třetího ročníku FEL ČVUT na otázku zda podle mě je "bratrská pomoc" okupace odpověděl, že to je okupace, tak jsem začínal v kotelně za 3,15 Kčs na hodinu. To byly časy!

22

Re: Klub důchodců

PB0305
Ale no tak?!Zase jeden ukřivděnej.Myslím,že jako vysokoškolák si mohl vědět,že se takový věci neříkají.To si každý rozumný člověk myslel a na podobný otázky se odpovídalo"Já tomu nerozumím"Možná bys vypadal jako blb ale dodělal bys školu.Já za totáče tyhle problémy neměl.Makal jsem,nekradl a nikdo si mně nevšímal.Když vidím jak dnes někteří brečí,jak jim bylo ukřivděno,tak by si měli uvědomit,že si za to mohli sami,většinou z blbosti nebo se předváděli.Ono vykřikovat,že Husák je vůl bylo stejně zbytečný jako kdyby se dnes křičelo,že Nečas s Klausem jsou teplouši.Vývoj řídili mocní a to štěkání do tmy bylo zbytečný.Každý jen trochu inteligentní člověk mohl vědět,že vše se řídilo z Moskvy stejně tak jak se dnes vše řídí z Bruselu.Myslím,že s odstupem času sám uznáš,že to byla blbost a frajeřina.Uškodil sis sám.Tehdejší charta77 jak je dnes všeobecně známo nebyl spolek namířený proti komunistům ale naopak táhli s nima a běžní lidi,co rozmnožovali a roznášeli čtivo a podobně se po 89.znechuceně od OF a pak ODS odvrátili.Ti byli pouze zneužití.Zatím,co Havel a spol prochlastávali dary ze západu pro rodiny pravých politických vězňů.Politika byla je a bude vždy všivárna.Nechci vlákno odklánět tímto směrem ale nedalo mi to abych nereagoval.

23

Re: Klub důchodců

Jirka ME
Hele, politiku sem moc netahej, tady jsou slušný lidi.
Každej má na to nějaký pohled, oběktivní pravdu se my, obyčejní, nedozvíme.
Za totáče se vyplatilo držet hubu a krok. Venkoncem to platí doteď.

PB0305
Hele, politiku sem moc netahej, tady jsou slušný lidi.
Já taky hubu nedržel, vejšku nedostudoval, a v kotelně za 3,5 jsem neskončil. Sice jsem neřešil okupaci jako ty, ale to je teď jedno.
Co se stalo stalo se, tak jak se to stalo. MY to TADY a TEĎ zpětně nezměníme.


Myslel jsem tohle vlákno jako nekonfliktní výměnu zážitků  a zkušeností s trochou nostalgie.
Politický kydy si nechte do hospody.

24 ...editoval PB0305 (3. 12. 2012 16:51)

Re: Klub důchodců

Dalča: promiň, ale já si slušný lidi představuju jinak.

JirkaMe: Já se zas tak moc ukřivděnej se nemůžu cejtit, ono prostě vždy je potřeba se trochu ozvat, držet hubu a krok vede k tomu marasmu ve kterým už zase jsme.
Mimochodem v kotelně jsem vydržel jen 3 roky, díky tomu, že mám modrou tak to lze považovat za náhradní vojenskou službu, pak jsem šel dělat programátora, na starý kolena jsem si udělal Matfyz, celou dobu (včetně práce v kotelně - díky různejm připlatkům atd.) jsem měl a dosud mám nadprůměrný plat. Prostě člověk nemusí být až tak ustrašenej.
Nevím proč vás rozčiluje moje vzpomínání na krásný 3 roky v kotelně, kdy jsem se mohl dosytosti věnovat bastlení, poslouchání muziky a podobně. Mimochodem to topení mě tak bavilo, že jsem se na starý kolena k tomu ještě na několik let vrátil (jako bokovku). Mě zase nějak nechytly salámy, na který vzpomínáte vy.

25

Re: Klub důchodců

A žvýkačka Pedro za kačku, Eskymo snad ještě za polovic, ale i fronty na chleba - který dovezli jěště horký. A jak byl dobrý...
Jogurt v kelímku - bílý za 1,10 - ochucený za 1,30 kterým se člověk zasytil.

26

Re: Klub důchodců

PB0305 Jirka ME

Kotelna je v pohodě. Jen tu nechci podporovat politický kecy je mi jedno jestli o Husákovi nebo o Klausovi.
Každej máme nějakej svůj názor, každý nějak v minulosti konal a nějak se profiloval.
Já se několik let bavil rozepisováním beček na párky a indiánky pro vyúčtování SSM. Takže byli jsme banda, která si krapet ožírala držku na SSM účet, kde jsme vykazovali schůze a podobný činnosti. Někdo rozkrádal majetek v socialistickým vlastnictví, jinej budoval zářný zítřky. Někdo je šťastnej, že má osobní svobodu i s větší zodpovědností za své činy jinej je zoufalý, že se u zubaře platí plomba.

Opravdu jsem nechtěl zakládat vlákno, abyste se tu hádali. předpokládav, že je to pro ty starší, klidnější, smířený se svou minulostí.

27

Re: Klub důchodců

Mno, vidím, že jsem i já nahrál na myšlenku tvorby vlákna.
Ale pozor: Tráva nebyla zelenější, nebe modřejší a slunce nesvítilo lépe, to si jen člověk namlouvá (přihrává tomu šedý zákal).
Ohromnou výhodu mládí je, že člověk zapomíná, vytěsňuje z paměti to špatné a vzpomíná jen na to dobré a krásné.
Vojenská základní služba je typickou ukázkou.
I když si dnes člověk říká, že by mladým klukům takových 8 měsíců vůbec nezaškodilo, dalo to člověku smysl pro pořádek, starání se o sebe i vědomí, že se musí prostě poslechnout. Mně to navíc přineslo významně lepší vztah, zcela bez původních pitomých předsudků ke klukům ze Slovenska, bez ohledu, zda mluvili slovensky, nebo maďarsky (celé dva roky ve SR, půl roku jediný Čech na útvaru). Perfektní rozumění slovenštině, včetně nuancí síly jednotlivých synonym. Jak se to pak hodilo; asi nejlepší ženská mého života byla ze středního Slovenska, i když dnes už jí osud odvál.

A kašleme na politiku, jejím smyslem bývá lidi více rozdělit, aby se nechali ovládat, bohužel.
Otázka je, zda pro jistotu nezakázat i řeči o nemocech, to je další hrozba podobné lajny.

Jinak jsem si dělal pořádek ve sklepě a nebyl jsem schopen vyhodit magnetofon B400, opět ta nostalgie. Věci se prostě musí vyhazovat ihned, co doslouží.
Ani ne prodávat. V sobotu jsem byl u kámoše na disco, co jsem mu před 6 lety prodal bedny z Vráblí (dole 15" Alnico Cimbala, nahoře 3 x Tonsil GDWT 9/80, pokud mne paměť neplete) a díval se na vychytávku, co jsem tam kdysi instaloval - indikátor 8 x 8mm LED postupně v barvě duhy, s indikací výkonu 4 - 250 W napájená z výstupu. A ono to hrálo basy i výšky (středy jsou vcelku zbytečné) a svítilo bez poruch. Skoro jsem slzu uronil.

28 ...editoval tek (3. 12. 2012 20:55)

Re: Klub důchodců

Jasně, žádnou politiku, tý mám plný zuby od vojny. A žádný nemoci, těch mám víc než dost a jsem rád, když na ně nemusim myslet. Nezapomeňme, že jsme na elektrowebu a že nás hlavně spojuje společný zájem. Na to ostatní, jako je politika, se snažme tady zapomenout.
I když se tomu občas nevyhneme, to je jasný. Sere nás to asi stejně.

Otas: jo vojna, mě dala taky to co tobě. I když jsem se na ní netěšil, vzpomínám na tu dobu jako na to nejkrásnější. Slováci tvořili 80% naší roty, takže jí také výborně ovládám. No, babu jsem tam žádnou nepotkal, lebo som volaký nesmelý smile
  .
No a co se týká pořádku ve sklepě, na půdě, v dílně, tak to je prostě děs. Alespoň u mne. Já se totiž nedokážu rozloučit s ničim, takže mám všude plno krámů. Zesilovače, přijímače, vysílače, měřády na kde co, generátory ... no a vyhoď to, když to všechno funguje a víc než polovinu jsem toho dělal já. To přeci nejde. Mně to prostě nejde.  Když mě stará naštve, tak se tam zavřu a kochám se. Hrabu se v tom a vzpomínám.
Je mi pak líp.

     Takže hlavu vzhůru, kašleme na nemoci a blbou vládu, pájky do ruky a ještě něco stihnout, přeci to nezabalíme. Soused šel do důchodu loni, buď sedí na balkoně, nebo chodí krmit  veverky.  Nic proti veverkám, ale takhle skončit nechci.

29

Re: Klub důchodců

Když jsme u toho zdraví, je vhodné aby si kdo chce pročetl témata z odkazu níže. Hlavně bylinky a jiné léčivky. Když jsem to před časem pročítal já tak jsem jen kroutil hlavou. Teď hlavou kroutím znovu, dokud nebudu mít zlomeninu lékař mě neuvidí. Ve svých třiceti letech s uvažováním(dle psycholožky) nad padesát se to projevilo i fyzicky. No a hloupý kostivec, skořice, hřebíček, kardamon, mochyně, atd, mě z toho všeho pomalu dostávají, už nikdy neuvěřím když mi bude někdo tvrdit že antidepresiva nejsou škodlivá a že nemám poslouchat klasiku protože způsobuje úzkosti. Dokonce to vypadá tak že máma se dostane z cukrovky II typu a nebude muset prášky na tlak, i to srdíčko má dle doktora silnější a ani jeden lékař nechápe jak je to možné.

http://www.upramene.cz/forum/viewforum.php?f=66

tek
Tvého souseda je mi líto a teď si představ když ti řeknou v 30 letech že dostaneš invalidní důchod a makat nemůžeš i kdyby jsi se rozkrájel. K tomu všemu člověk musí vyžít z 9000 za měsíc, co s tou kopou volného času? Žít takhle dalších 40-50 let nechci, sice mám dost koníčků, ale nedostávají se na ně finance. Naštěstí si něco vydělám nákupem a prodejem starých M42 objektivů, ale to je nárazově. A když má člověk problém někdy v zimě zatopit je to v pr*eli.

30 ...editoval Benazi (3. 12. 2012 21:38)

Re: Klub důchodců

už jsem to tu dával,je zde mnoho nevěřících tomášů.
http://www2.picfront.org/picture/EAHj7Hr19cs/thb/mms.png

31

Re: Klub důchodců

Dělám rovněž úspěšně do bylinné léčby, ale popisem bych se provinil proti svému nakázání výše (i má OL konstatovala, že "stejně jednou skončí na těch mých šmejdech").
Na zázraky anorganické chemie nevěřím, bohužel jsem zčásti vzděláním chemik, ten šmejd s chloritanem do sebe pere jeden můj příbuzný (ale ne na nic onkologického), zázraky fakt nepozoruji. Uvidím, až se za ním vypravím příště, zda už ho to nezabilo, poreferuji o výsledku. Parte ale zatím nepřišlo.

32

Re: Klub důchodců

Až přijde nemoc vyzkoušej na sobě,obejdi ty doktorský zmrdy a vem si mms,..stačí 5 aktivovaných kapek co hodinu 8 * za sebou bude ti lépe...

33

Re: Klub důchodců

Teda pánové.Na jedný stránce jsme stačili probrat elektroniku,kouření,žrádlo,politiku,vojnu,a ještě felčary a bylinky.Nechci vidět co bude u třetí stránky.Budeme se raději bavit o tom jak a co jsme v životě v elektronice podělali a na čem všem jsme se učili.To asi bude zajímavější.Tak se přiznejte.

34

Re: Klub důchodců

Dobrý večer, hledal jsem náhodou proudový zdroj a našel jsem vaše vlákno klubu dúchudců
a docela rád jsem si nad vašimi přízpěvky zavzpomínal, ten vlašák stál 2,80 za deset deka
a byl bezva.
Taky třeba párky na perónech, nebo na brněnským výstavišti, do kterých jste se báli píchnout¨
protože z nich stříkala skutečná párkošťáva. To dnešní párky nemaj ani náhodou.
Na oplátku že jsem se vtěrkl do vašeho vlákna elektrowebu nabízím schéma absolutně nejtrivijiálnějšího
časáku připijitelného k PIR čidlu

35

Re: Klub důchodců

Jednou jsme seděli na PVS, a sledovali televizní noviny. Byl tam nějaký svobodník, to jsem byl v přijímači, jo, a byl to člověk někde poblíž Dunajské Stredy, které přirozeně nesmírně fandil.
Povídá - "Myši, na konci novín mi každý povie jednu aktualitu."
No, co čert nechtěl, ukazovali, že Dunajská Streda dostala od Sparty 3:1, a já mu to řekl, protože už vše ostatní řekli ti přede mnou.
Bylo asi pět vteřin ticho. A on" "Ty kokot, a on mi to ešte povie..!" No, on už běsnil když to říkali, ale tohle si nikdo nedovolil. "No, Hanzlík, aktualitu máš, ale..." A už jsem jezdil!
Sloužil jsem v Přerově, na letišti. PHM.

36 ...editoval Dalča (4. 12. 2012 14:33)

Re: Klub důchodců

Otas:
Byla zelenější, protože vzpomínky všechno přibarvují do pěkna. Na mnohé průsery (tehdy)vzpomínám jako na úsměvné historky z natáčení (dnes). To je asi přirozená vlastnost stárnoucí generace, že mládí (který je už definitivně v prdeli) vidíme idealisticky a jinak, než depku současných dnů...
Ale 100% se vsadím, že další generace, až zestárne, může na nynější dobu vzpomínat v dobrým, kdy se dalo vybírat mezi Maorem a Nindžou na prezidenta a přitom na svý současníky z řad mladé generace řvát:
To máme mládež!!!! Doma řezali je málo, jak se zdálo, kam to vede se ptám???

Moje bastlířský trauma z mládí se jmenuje MDA2020. Chlapi, já to nerozchodil! Hřálo se to, kmitalo to, odcházel jeden IO za druhým.
Přitom 2010 mi jely...
Místy bojuju s myšlenkou pár jich ještě sehnat a zkusit uvést do provozuschopného stavu, abych mohl poté konečně v klidu spočinout, smířen s osudem.

37

Re: Klub důchodců

Dalča

Kup si raději místo toho kus bůčku.Já taky takhle zblbnul,cca před dvěma roky z nostalgie nakoupil vraky TW a nikterak jsem při nich neomládl.Ztráta času a vyhozený peníze.Vývoj jde dál a tak je lepší když už,tak postavit něco pro radost a ne se párat s minulostí.Já když vidím jaký jsou dnes možnosti,tak mě sere,že mi uteklo zbytečně 40 let života.To co je dnes mělo být dříve.Ideálně kdyby vyšel 68 rok.

38

Re: Klub důchodců

Já vám sem pánové s dovolením taky vlezu.Jsem sice ročník 79,ale táta byl 41 a máma je 43,takže se dá říct že mám starou školu.
S těma MDA2020 jsme si při závěrečkách užili svoje.Měli jsme s nima postavit zesilovač.Měli tam být původně TDA2020,ale MDA bylo levnější...Napájení bylo na horní hranici a protože MDA mají nižší povolené napájení,tak to většině kmitalo,nebo rovnou lítalo.A protože mistři neuznali svou chybu v nákupu MDA místo TDA,tak dostali skoro všichni za tři,nebo za čtyři.

39

Re: Klub důchodců

Chlapci jestli chcete něco na pobavení.Já jako malej osmiletej kluk našel doma v dílně vadasku.Ještě takovou tu kulatou s gumovejma šlahounama.Mnozí jistě pamatují.Tak byla moje zábava měřit všechny zásuvky a všechny místa kde jsem dosáhle na fázi a nulák.Nějaký čas mi to k zábavě stačilo ale zjistil jsem,že jsou tam dvě stupnice.Jedny na AC a druhá na DC.Tak mě začalo zajímat,kolik je v zásuvce DC,když je tam 220 AC.Zjišťoval jsem až jsem se dopídil k tomu,že na DC je potřeba dioda.Tak jsem zakoupil jednu diodu nějakou 1NN41 nebo něco podobného a tuhle diodu jsem přimotal k hrotům tý vadasky.Pěkně jeden drátej diody na jeden hrot.To jsem vrazil do zásuvky.Záblesk a z diody mi zbyly na hrotech jen ty namotaný drátky a tehdy jsem pochopil,že ne všechno se dá vším měřit.Pak jsem raději vyráběl krystalky.To byly začátky mé amaterské činnosti.Rád na tu dobu vzpomínám.Hltal jsem veškerý čtivo o elektronice a stále něco vymýšlel.Je to stejně krásný koníček.

40

Re: Klub důchodců

Hnusne MDA2020. Nikdy mi nefungovali. Boli to moje prve konce ktore som sa snazil rozchodit a kedze sa mi to nedarilo, bol som taky frustrovany, az som to nakoniec skoro kvoli tomu zavesil na klinec.  Potom som spravil nejaky diskretny kvazos a ten behal krasne, tak ma to posmelilo.

Z detstva sa pamatam hlavne na perfektnu jahodovu dren a taku cokoladovu zmrzlinu v hrubom kornutku. Neviem ako sa to volalo ale dnes sa take nieco uz neda kupit.

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K