Téma: Výplň ozvučnice subwooferu

Dobrý den, potřeboval bych vědět jestli jsem správně vyplnil ozvučnici subwooferu....
Na stěny jsem nalepil koberec i na víko bedny a prostor pod reprem jsem ne zcela vyplnil vatelinem je to ozvučnice typu bandpass...myslíte že je to správně?

Re: Výplň ozvučnice subwooferu

Tak já si tedy odpovím sám.....: Máš perfektně udělaný alexandře!

Re: Výplň ozvučnice subwooferu

Páni, to je informací... Včera jsem se vyspal s tou holkou, kterou jsem minulej tejden potkal. Je to černovláska. Myslíš, že nám to vydrží?

U bandpassu je to zjednodušeně řečeno věcí experimentu, hlavně nesmí tlumení ovlivňovat proudění vzduchu v bassreflexu a rozhodně se toho dá míň posrat nevytlumeným bandpassem, než přetlumeným.

Pokud to hraje po vytlumení líp než předtím, tak je to dobrý, pokud ne, tak to vyházej zase ven.

Re: Výplň ozvučnice subwooferu

tlum v prostoru ne´na stenach a koberec asi nebude to pravy. ten vatelín tam trosku nacpi, tak, aby v prostoru sám držel a nebyl zase moc zmacklej. Poslechni si to s i bez, jestli nemás moznost zmerit impedanci.

Web

Re: Výplň ozvučnice subwooferu

Dobře tak já ten koberec vyhodím ven a prostor pod reprem taky....a uvidí se....

Re: Výplň ozvučnice subwooferu

Nemusíš ho vyndavat, pokud není poblíž hrdel bassreflexu, tak ten koberec ničemu nevadí

Re: Výplň ozvučnice subwooferu

jojo, ale nicemu tam nejspis ani nepomohl

Web

Re: Výplň ozvučnice subwooferu

Ten koberec se nijak nedotýká je od reflexu asi 1cm a od repra taky