(upravil Wili 2. 9. 2019 17:41)

Re: Kam na elox?

mechanik, link na galeriu je nizsie, je ale pravda ze sa to tazko foti a v reale to vyzera lepsie ako na fotke. Tiez mam pocit ze mozem to vycistit aj neviem jak a nejake fleky po utreti ostatnu na jasnom slnku, tym ze je to matny povrch... z rebrovanej strany je to mozno este krajsie, ale odfotil som tu rovnu cast kde najlepsie vidiet suvislu plochu. Chladic mi rozhodne krivy nepripada, je dost rovny.

Velmi pekny (ale drahy) elox ma quickpanel, oni dost dlho patrali po tom spravnom dodavatelovi a neviem kde davaju robit teraz, ale jeden cas posielali tusim kamsi do rakuska.

https://postimg.cc/gallery/daf4ox0s/

Edit: tym odihlovanim myslis tie dva drapance co su na chladici? musim uznat ze kym som to nedal na slnko tak som si ich nevsimol big_smile asi potom fakt zalezi ktora strana je ta, ktoru vidno a ktora je schovana.

Edit2: este som si teraz spomenul, pred par rokmi som kvoli cene skusil spravit pokus a frezovany hlinikovy panel striekol ciernou matnou, to bol asi ten najdokonalejsi najhomogennejsi povrch aky nedosiahnes ziadnym eloxom. Vyhoda je ze sa daju priamo do toho laserovat popisky. Ak ty chces ale strieborny elox tak to pouzitelne nebude. Okrem toho je to dost pracne a casovo narocne. Aby to bolo oteru-odolne musis pouzit najpr reaktivny zaklad co nadlepta hlinik a pripravi povrch pre vrchnu farbu, atd... ak chces mam jeden taky panel doma mozem ti odfotit.

Re: Kam na elox?

Odihlovanie je niečo iné... Na prvý pohlad ti to urobili krajšie. Ak nemáš nejake flaky od úchytov medzi koncami rebier a základnou, ja som mal... Možno použili v mojom prípade nejaky iný spôsob uchytenie vzhladom k váhe dvoch zvarených KE215, čo je najmasívnejší chladič v ponuke, pri výške 185mm. Kus mal tušim 7kg. Ďakujem za fotky.

BV, ďakujem za tipy, možno skúsim v budúcnosti

Ja som ešte napísal do firmy ktorú som spomínal. Dohodol som sa že to urobia spolu s iným materialom, čím sa zdvihne čas výroby na 5-6 dní ale dostal som sa niekam k 35e, čo je dobré. Vyzerajú ako velmi schopná firma.

"2017 bola spustená do prevádzky ďalšia linka na povrchovú úpravu hliníka, ktorá je najmodernejšou, zákaznícky orientovanou automatickou linkou v Strednej Európe. Je možné na nej upravovať Al diely procesmi prírodného a tvrdého eloxu, následne farebného elektrolyticky alebo organicky, TCP pasiváciou a morením."